Ľudia

Up Helly Aa

Up Helly Aa je v Škótsku vyhľadávaným festivalom

Koniec zimy predsa treba osláviť. Na Shetlandských ostrovoch to obyvatelia spojili so sprievodom oslavujúcim vikingských bojovníkov. Dokonca ich po vyčerpávajúcom dni čaká oficiálny štátny sviatok v znamení oddychu.
tradičné novoročné jedlá

Tradičné novoročné jedlá z celého sveta

Sviatočné obdobie a novoročné oslavy po celom svete sú neodmysliteľne spojené s občerstvením i dobrým jedlom. Každá krajina však má svoje vlastné zvyky a tradície, ku ktorým sa v tomto oslavnom čase vracia.
harlem hellfighters

Kto boli Harlem Hellfighters?

Regiment mal v Európe pôvodne vykonávať podradné práce a zapĺňať pracovné miesta. Vojaci sa však stali dôležitými spojencami Francúzov v prvej svetovej vojne.
Mária Antoinetta

Mária Antoinetta ako kontroverzná kráľovná módy

Pravdepodobne jedinou ženou, ktorá začala ozajstnú revolúciu v štýle a obliekaní bola práve Mária Antoinetta. Módnymi trendami neinšpirovala spoločnosť iba vo svojej dobe, ale ovplyvnila tak i súčasnosť.

Mýty a fakty o schizofrénii

Sú ľudia trpiaci schizofréniou nebezpeční a agresívni? Môžu im pomôcť aj ich blízki alebo sú odkázaní na ústavnú starostlivosť? Čítajte a dozviete sa pravdivé fakty a odporúčania ako postupovať.

Krištáľová noc a začiatok konca Židov

Nacisti v Nemecku podpálili synagógy, vandalizovali židovské domy, školy a podniky a zabili takmer 100 Židov. Po Krištáľovej noci bolo zatknutých a poslaných do nacistických koncentračných táborov približne 30 000 židov.