Ľudia

edith head oscarová dizajnérka

EDITH HEAD: Oscarová dizajnérka

Jej návrhy inšpirovali filmovú akadémiu na vytvorenie kategórie “Oscar pre najlepší kostýmový dizajn“. Edith Head ich za svoju vyše päťdesiatročnú kariéru získala osem.
Svetové obchodné centrum

Uplynie 20 rokov od útokov z 11. septembra

V sobotu 11. septembra si pripomenieme smutné, 20. výročie teroristických útokov (nielen) na budovy v Spojených štátoch amerických. Najtragickejšia udalosť v dejinách USA, pri ktorej zahynulo takmer 3000 ľudí otriasla celým svetom.
henrich VIII

Umelci, ktorí „oživujú“ historické postavy pomocou AI

Podobu známych ľudí z histórie si častokrát predstavujeme na základe portrétov a sôch. Síce nám podávajú informáciu, ako tieto historické postavy mohli vyzerať, nie vždy si ich vieme predstaviť v reálnom živote. Umelec Bas Uterwijk a Nathan Shipley vytvárajú rekonštrukcie historických postáv, ktoré vyzerajú ako skutočné fotografie živých ľudí.
pesto zhotovené v mažiari

Bazalkové pesto alla Genovese ľahko a rýchlo

S príchodom jesene by sme nemali zabúdať posilňovať obranyschopnosť nášho organizmu. Okrem užívania vitamínov existuje však aj príjemnejšia cesta. Pripravte si doma povestné a čoraz viac populárne talianske Pesto (alebo Pesto alla Genovese). Klasické bazalkové pesto či jeho rôzne variácie majú jednoduchý a rýchly recept, ktorý zvládne naozaj každý.

Líder skupiny Queen Freddie Mercury by sa dožil 75 rokov

Extravagantný spevák si spoločne s ďalšími členmi britskej skupiny Queen (Brianom Mayom, Johnom Deaconom a Rogerom Taylorom) získali pozornosť ľudí po celom svete. Svojim neobyčajným hlasom a jedinečným vystupovaním nepochybne dopomohol tomu, aby sa z Queenu stali legendy. Jeho bohémsky život však v 45 rokoch predčasne ukončilo ochorenie AIDS.

10 najnebezpečnejších drog ( 1.časť )

V prvej časti vám prinášame zoznam 5. najnebezpečnejších drog. Dočítate sa o ich žiadúcich aj nežiadúcich účinkoch - veríme, že vďaka vyššej informovanosti môže spoločnosť predchádzať závislostiam takéhoto typu.
shamsia

Dojímavé diela prvej afganskej street art umelkyne

Po tom, ako Taliban ovládol Afganistan, si obyvatelia krajiny nie sú istý svojou bezpečnosťou ani tým, ako budú ďalej žiť. Svoje pocity neistoty, strachu ale aj nádeje maľuje na zničené múry zbombardovaného mesta žena, ktorá toto miesto nazýva svojim domovom.
social networks

Virtuálni influenceri si podmaňujú sociálne siete

Dnes sa na sociálnych sieťach nestretnete len s ľuďmi, firmami a falošnými účtami. Ľudia začali vytvárať sociálne účty aj domácim zvieratám a po novom veľký vplyv získavajú virtuálni influenceri.

Otec Britney Spears ustúpi. Vyše 13 rokov bola nesvojprávna.

Viac ako dekádu nemá právo rozhodovať o svojom majetku, nemôže sa svojvoľne stretávať s vlastnými deťmi, nemôže uzatvoriť manželstvo či otehotnieť. Britney Spears si už niekoľko rokov prechádza peklom, no tentokrát v jej prípade nastala zmena.

Môžu zvieratá tvoriť umenie?

V tomto článku vám predstavíme umenie, ktoré bolo vytvorené zvieratami. Možno po prečítaní si budete vedieť sami odpovedať na otázku, či aj zvieratá môžu byť pravými umelcami.
Haida people

Severoamerický národ Haida a jeho dedičstvo

Národ Haida je domorodým kmeňom Severnej Ameriky. Ako mnoho ostatných indiánskych kmeňov bol jeho život poznačený príchodom európskych kolonizátorov. Po rokoch utláčania národnej kultúry sa ľudia z Haidy hlásia ku svojím právam a tradíciám.

Z jej potratu spravili antivaxersku kampaň

Michelle Rockwell je lekárka so zameraním na rodinnú a športovú medicínu. Na úkor svojej otvorenosti na sociálnych sieťach sa nechcene stala hlavou antivaxerskej kampane.