Ľudia

Z jej potratu spravili antivaxersku kampaň

Michelle Rockwell je lekárka so zameraním na rodinnú a športovú medicínu. Na úkor svojej otvorenosti na sociálnych sieťach sa nechcene stala hlavou antivaxerskej kampane.

Čo je surrealizmus a čo o ňom treba vedieť

Surrealizmus je umelecký štýl, ktorý vznikol v 20. storočí po prvej svetovej vojne. Každému ako prvé pri slove surrealizmus napadne umelec Salvador Dáli, roztečené hodiny a sny. Čo sa skrýva za počiatkom vzniku surrealizmu a o akých zaujímavých faktoch sme sa v škole neučili?

Aj z tetovania sa môže stať závislosť

Tetovanie sa stalo obľúbeným spôsobom sebavyjadrenia a skrášľovania tela. Všetko začína nenápadnou kresbou, ktorá častokrát pokračuje zdobením väčších plôch. V mnohých prípadoch môže trvalé kreslenie tela prepuknúť to závislosti.

Šesť otázok pre maratónskeho bežca

O Štefanovi Karakovi ste toho možno veľa nepočuli, no napriek tomu má na svojom konte množstvo úspechov. Už odmalička bol aktívny, no keď mu lekár vo veku 55 rokov zakázal športovať kvôli zdravotným problémom, Štefan sa proti ochoreniu rozhodol bojovať naopak, pohybom.

Trpíte úzkosťami? Možno vám pomôže domáci miláčik

Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepším priateľom človeka. Podľa najnovších výskumov majú domáci miláčikovia veľmi priaznivý vplyv na svojich majiteľov. Taktiež ľudom pomáhajú bojovať proti psychickým ochoreniam.

Frida Kahlo, život a útrapy najznámejšej Mexičanky

Frida Kahlo bola mexická maliarka, ktorá si vzala za muža známeho mexického umelca Diega Riveru. Jej život bol sprevádzaný nehodami a útrapami, ktoré ju inšpirovali k tvorbe. Dodnes patrí k najznámejším ženským maliarkam a feministkám.

Eurotrip: Za málo peňazí veľa muziky

Chcete cestovať, no máte obmedzený rozpočet a dovolenku v práci len niekoľko dní? Zorganizujte eurotrip, vďaka ktorému toho uvidíte mnoho v krátkom čase.

TOP najhľadanejšie obrazy sveta – 1.časť

Prezieravý a nadpriemerne inteligentný lupič dá dohromady skupinu odborníkov a spolu sa zmocnia najdrahších klenotov v múzeu. Toto je typická zápletka detektívnych a akčných filmov. Dnes vám však prinášame zoznam najhľadanejších obrazov sveta, ktoré sa podarilo ukradnúť.

Chcete pracovať a cestovať zároveň? 3 tipy ako na to

Doktor, učiteľka či smetiar. Aj toto boli povolania, o ktorých veľa z nás určite snívalo. Určite sa nájde veľa ľudí, ktorých dream job je cestovať. Avšak, tam to aj ostane. Je to len práca snov. Ale prečo si to nesplniť?