Zdravie

Poklady čínskej medicíny

Čoraz viac ľudí sa obracia k východným smerom medicíny a rôznym alternatívam, prirodzenejším pre naše telo i ducha. Je dôležité poznať jej aktuálny stav a možnosti, ale taktiež aj jej vývoj a základy, na ktorých je postavená.
superpotraviny

Idú superpotraviny na odbyt vďaka benefitom alebo marketingu?

Keď ide o jedlo, hovorí sa, že všetko treba brať s mierou. Predsa nám však obchody a spoločnosti ponúkajú potraviny, ktoré sú prezentované ako lepšie, zdravšie než ostatné. Ako sa zdravšie stravovať a zároveň nepodľahnúť tlaku reklamy?

7 faktov o reinkarnácií a budhizme

Existuje 6 sfér, do ktorých sa môže bytosť znovuzrodiť. Šesť ríš, ktoré sú tiež rozdelené na čiastkové ríše, sú ríše bohov, polobohov, ľudí, zvierat, hladných duchov a pekiel.

Aktuálne: Porazí dlho očakávaná africká vakcína maláriu?

Len jedno uštipnutie infikovaným komárom delí zdravé africké dieťa od smrti. V boji s maláriou ťahá ľudstvo dlhodobo za kratší koniec. Nádejou je jediná schválená očkovacia látka, ktorej použitie v stredu odobrila Svetová zdravotnícka organizácia.
prerušovaný pôst

Je prerušovaný pôst momentálnym trendom alebo sa môže stať životným štýlom?

Je veľmi pravdepodobné, že niektorí z nás sa postili bez toho, aby daný jav takto pomenovali. Človek si cez víkend ľahne do postele niekedy aj v skorých ranných hodinách a zobudí sa pred obedom. Chuť pripraviť si raňajky je nulová, tak už radšej počká pár hodín a zvolí poriadnu obedovú porciu. Postenie však má svoje metódy a pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať.

5 porcií ovocia a zeleniny denne zlepšuje duševnú pohodu detí

Jedia vaše deti dostatok zeleniny a ovocia alebo ohŕňajú nosom nad všetkým, čo je zdravé? Naučiť deti jesť pestro a vyvážene chce pevné nervy. Avšak pravidelná nutrične vyvážená strava je najlepšou prevenciou voči civilizačným chorobám a podľa nedávneho výskumu zlepšuje aj duševnú pohodu detí.
sušené ovocie

Sušené ovocie nemusí byť iba rýchla desiata

Je viacero spôsobov ako si môžeme prinavrátiť chuť leta. Recepty s pridaním sušeného ovocia sú zaručene jedným z nich. Okrem sladkej chuti nám ponúka množstvo vitamínov a minerálov.

Aké nesprávne otázky si denno denne kladieme? 

V tomto pokračovaní o buddhistickej filozofii si priblížime otázky, nad ktorými sa často zamýšľame, sú v zásade úplne nepodstatné a oddeľujú nás od pravého pochopenia. V druhej časti sa budeme venovať doktríne o nás samotných a sebaprijatí.