Je SPF len marketingovým ťahom? Na internete nájdete stovky hoaxov o opaľovacích krémoch

Myslíte si, že svoj opaľovací krém nanášate správne? Alebo si možno myslíte, že ho vôbec nepotrebujete? Prejdite si nasledujúci zoznam dezinformačných tvrdení ešte predtým, ako sa vašej pokožky dotknú hrejivé lúče slnka. Organizácia Cancer Council odhalila niekoľko neprávd:   1. MÝTUS: Pokožka sa počas veterných, zamračených alebo chladných dní slnkom nepoškodí Slnečné žiarenie môže pokožku… Prečítať celé

Myslíte si, že svoj opaľovací krém nanášate správne? Alebo si možno myslíte, že ho vôbec nepotrebujete? Prejdite si nasledujúci zoznam dezinformačných tvrdení ešte predtým, ako sa vašej pokožky dotknú hrejivé lúče slnka. Organizácia Cancer Council odhalila niekoľko neprávd:

 

1. MÝTUS: Pokožka sa počas veterných, zamračených alebo chladných dní slnkom nepoškodí

Slnečné žiarenie môže pokožku poškodiť aj počas veterných, zamračených a chladných dní. Poškodenie spôsobuje ultrafialové (UV) žiarenie, nie teplota.  Chladný alebo zamračený deň v lete môže mať podobnú úroveň UV žiarenia ako teplý slnečný. Ak je veterno a máte začervenanú červenú tvár, pravdepodobne ide o úpal. Nič také ako pálenie z vetra neexistuje. Poškodenie slnkom je možné aj počas zamračených dní. UV žiarenie môže preniknúť aj cez oblaky. Dokonca môže byť intenzívnejšie v dôsledku odrazu od oblakov.

2. MÝTUS: Samoopaľovacie prípravky  pokožku stmavujú, čím ju chránia pred slnkom

Samoopaľovacie mlieko nezlepšuje schopnosť vášho tela chrániť sa pred slnkom, takže SPF  budete potrebovať stále. Niektoré prípravky na zhnednutie pokožky v sebe ochranu majú, no musí byť uvedená na obale. Nejde však o trvalú ochranu, počas dňa je vždy potrebná reaplikácia. Prípravok na vytvorenie opáleného vzhľadu pravdepodobne nebudete nanášať viackrát do dňa. 

Muži používajú slnečnú ochranu menej často ako ženy, sčasti aj pre nepríjemný lepivý pocit. Voľte preto ľahké penové konzistencie. Zdroj: Pexels.com

Pokračujte na ďalší príspevok »