ROBÍTE ICH AJ VY?

10 chýb, ktoré môžu ruinovať váš milostný život

Keď túžite po naplnenom vzťahu, ale cítite sa frustrovaní, pretože neustále opakujete rovnaké vzťahové vzorce, môžete pociťovať beznádej o svojej vzťahovej budúcnosti, a začnete uvažovať, či niekedy nájdete zmysluplné spojenie, po ktorom túžite. Ak zistíte, že sa zvyčajne zamilujete do ľudí, ktorí s vami nie sú kompatibilní, randenie môže často pôsobiť ako emocionálna horská dráha…. Prečítať celé
Vydané 26. marca 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Keď túžite po naplnenom vzťahu, ale cítite sa frustrovaní, pretože neustále opakujete rovnaké vzťahové vzorce, môžete pociťovať beznádej o svojej vzťahovej budúcnosti, a začnete uvažovať, či niekedy nájdete zmysluplné spojenie, po ktorom túžite.

Ak zistíte, že sa zvyčajne zamilujete do ľudí, ktorí s vami nie sú kompatibilní, randenie môže často pôsobiť ako emocionálna horská dráha.

Ak chcete zmysluplný vzťah, ale ste často sklamaní zo skúseností so zoznamovaním, môže vám pomôcť identifikovať prekážky, ktoré vám môžu brániť v dosahovaní požadovaných výsledkov.

10 bežných chýb, ktoré môžu ovplyvniť váš milostný život viac, než si myslíte

Ilustračná fotografia (partnerská súhra). Zdroj: womenshealthmag.com

1. Nepozorujete, či sú činy osoby v súlade s jej slovami.

Je dôležité pozorovať činy osoby, keď sa zoznamujete s niekým novým, pretože veľa ľudí má na začiatku vzťahu klapky na očiach. Keď chodíte s niekým novým a venujete pozornosť jeho činom a slovám, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že neprehliadnete červené vlajky, ktoré sa vám objavia.

 

2. Predpokladáte, že druhá osoba je na tom rovnako ako vy, pokiaľ ide o stretávanie sa iba s vami.

Nie je nezvyčajné, že sa ľudia vyhýbajú konverzácii o „exkluzivite“ kvôli strachu, že druhá osoba na tom nebude rovnako ako oni. Na uskutočnenie tejto konverzácie je potrebná určitá miera zraniteľnosti, takže niektorí ľudia môžu mylne predpokladať, že druhá osoba je na tom tak isto, len aby neboli neskôr prekvapení, keď zistia, že osoba, s ktorou chodia, sa stretáva aj s inými ľuďmi.

Bez ohľadu na to, aké silné spojenie si myslíte, že máte, alebo koľko času spolu trávite, ak predpokladáte čokoľvek o stave vášho vzťahu predtým, ako sa o ňom bude diskutovať – môžete sa pripraviť na sklamanie a predčasnú pripútanosť k niekomu, kto s vami nie je kompatibilný.

 

3. Odmietate červené vlajky alebo známky nepohodlia, ktoré cítite v blízkosti niekoho nového.

Keď chodíte s niekým novým, pozorovanie toho, ako sa pri ňom fyzicky a emocionálne cítite, vám môže poskytnúť cenné informácie o vašom pocite emocionálneho bezpečia s touto osobou.

Po niekoľkých prvých rande s novou osobou môže byť užitočné meditovať a/alebo sa cielene zamyslieť, aby ste zistili, ako ste sa cítili, keď ste s ňou trávili čas.

 

4. Po jednom alebo dvoch rande sa rozhodnete, že nie ste otvorení nikomu inému.

Keď vzťah ešte nie je „exkluzívny“, stále sa veľa učíte o osobe, s ktorou sa stretávate, a možno ešte neviete, či ste kompatibilní alebo či má vzťah dlhodobú budúcnosť. To je dôvod, prečo môžu byť počiatočné fázy zoznamovania rozhodujúcim časom na preskúmanie ďalších príležitostí na zoznamovanie.

Pociťovanie chémie na začiatku vás môže oklamať, aby ste prepadli niečím potenciálom skôr, ako zistíte, či sú s vami kompatibilné. Randenie s inými vám môže pomôcť poskytnúť perspektívu a znížiť pravdepodobnosť, že sa predčasne pripútate k nesprávnym partnerom.

Ak jedna osoba, s ktorou chodíte, je nekonzistentná vo svojej komunikácii a druhá od začiatku jasne komunikuje svoje zámery, poskytuje to užitočné informácie, keď sa snažíte rozhodnúť, s kým by ste mohli byť kompatibilnejší.

Môžete sa cítiť sklamaní, ale v konečnom dôsledku vám táto perspektíva môže pomôcť vyhnúť sa plytvaniu časom a energiou tým, že zostanete otvorení ďalším zážitkom zo zoznamovania.

 

5. Neviete, aké sú vaše potreby a čo presne hľadáte.

Zamyslenie sa nad tým, ako sa vo vzťahu cítite najviac milovaní a podporovaní, vám môže pomôcť zistiť, aké sú potreby vášho vzťahu. Poznanie vašich potrieb vo vzťahu a prelomových riešení kľúčových záležitostí, vám môže pomôcť určiť vašu kompatibilitu s potenciálnym partnerom, a z dlhodobého hľadiska vám ušetrí veľa času.

 

Ilustračná fotografia (zamilovaná dvojica). Zdroj: thoughtcatalog.com

6. Pokračujete v randení s niekým a dúfate, že sa veci zmenia.

Ak robíte kompromisy zo svojich hodnôt a ste ďalej vo vzťahu, predlžujete nevyhnutné. Potenciálny partner môže mať väčšinu kvalít, ktoré hľadáte, ale ak jeho základné hodnoty nie sú v súlade s vašimi, je na čase prehodnotiť stretávanie sa.

 

7. Zameriavate sa na potenciál a nie na prítomnosť.

Je ľahké nechať sa rozptýliť niečím potenciálom a uviaznuť v myšlienkach o vašej spoločnej budúcnosti, keď ste nadšení z niekoho nového, ale môže to zatemniť váš úsudok a spôsobiť, že budete náchylnejší prehliadať červené vlajky.

 

8. Ignorujete, ako sa cítite, keď s danou osobou nie ste.

Aj keď je dôležité všímať si, ako sa cítite, keď trávite čas s osobou, s ktorou chodíte, je tiež dôležité venovať pozornosť tomu, ako sa cítite, keď nie ste spolu.

Keď nie ste spolu, cítite sa bezpečne, pokiaľ ide o vaše spojenie a komunikáciu tejto osoby s vami, alebo je to práve naopak?

 

9. Nestanovujete si hranice a/alebo nekomunikujete o svojich potrebách.

V počiatočných fázach randenia môžu niektorí ľudia pociťovať obavy z komunikácie o svojich potrebách alebo hraniciach kvôli strachu, že stratia spojenie s druhou osobou alebo že budú súdení.

Ak tak urobíte, nebudete mať možnosť vidieť, ako osoba, s ktorou chodíte, reaguje, keď si nastavíte hranice alebo oznámite svoje potreby, čo môže poskytnúť cenné informácie o vašej kompatibilite na začiatku, a nie po mesiacoch.

 

10. Nevenujete si čas, aby ste pokračovali v pestovaní svojho vzťahu so sebou samým.

Čím silnejší je váš vzťah so sebou samým, tým je pravdepodobnejšie, že budete efektívne komunikovať svoje potreby, a že vaše vzťahy budú uspokojujúce. Zamerajte sa na vzťahy a činnosti, ktoré vám prinášajú radosť a pomáhajú vám cítiť sa prítomne a uzemnene.

Keď je váš vzťah so sebou samým silnou kotvou, je pravdepodobnejšie, že si všimnete, keď sa k vám niekto nespráva s potrebnou mierou rešpektu a starostlivosti.

Pokračujte na ďalší príspevok »



Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.