Lifestyle

Z jej potratu spravili antivaxersku kampaň

Michelle Rockwell je lekárka so zameraním na rodinnú a športovú medicínu. Na úkor svojej otvorenosti na sociálnych sieťach sa nechcene stala hlavou antivaxerskej kampane.
Frog Ponf Effect

Sebavedomie a efekt veľkej ryby v malom rybníku

Či sa nám to páči alebo nie, naše sebavedomie vychádza z porovnávania sa medzi sebou. Úspešný človek sa cíti viac sebavedomo ako súčasť menej úspešnej skupiny, než vo veľmi úspešnom kolektíve.

Tipy na cestovanie: Navštívte netradičné miesta na svete

Oddych pri mori či na horách sa stal súčasťou bežných dovoleniek. Ak vás už tento stereotyp prestal baviť a chceli by ste skúsiť niečo menej tradičné, prinášame vám niekoľko typov na zaujímavé miesta. Tie klasickú dovolenkovú rutinu rozhodne nepripomínajú.

Je v poriadku, keď bohatí neprispievajú na charitu?

Nie je hanbou národa, keď si musia organizácie doslova žobrať peniaze na uliciach a robiť emotívne kampane, pretože im štát nie je ochotný financovať projekty, ktoré sú pre našu spoločnosť tak nesmierne dôležité?

Graffiti vs Street Art

Pre väčšinu verejnosti je ľahké spliesť si graffiti s pouličným umením (street art). Tieto dva výrazy odkazujú rovnako na „umenie na ulici“. Napriek tomu, že sa môžu zdať tieto dva pojmy rovnaké, existujú medzi nimi značné rozdiely.

Naozaj všetci vidíme farby rovnako?

Každý sa s tým už stretol. Podľa jedného je tá strecha červená, podľa druhého oranžová. Ženy často presviedčajú mužov, že tá sukňa nie je ružová ale lososová, a tak ďalej. Ako je to možné? Naozaj všetci vnímame farby inak a je pravda, že ženy vnímajú viac farieb ako muži?

Vyhadzujeme a kupujeme nové. Čo je zlé na fast fashion?

Kolekcie podobné drahým značkám a dostupné ceny. Za tričko vo výpredaji zaplatíme menej než za kávu. To je dôvod, prečo rýchlu módu milujeme. Problém je, že nevidíme znečistenú vodu, emisie uhlíka vo vzduchu a zdravotný stav ľudí, ktorí pre nás oblečenie vyrábajú
(zdroj obrázku: canva.com)

Drony pomáhajú s mapovaním znečistených oblastí

Mnohé spoločnosti prichádzajú s nápadmi ako predchádzať znečisteniu našej planéty. Jedným z nich je aj anglický startup Ellipsis Earth, ktorý na mapovanie znečistených oblastí využíva drony. Ako to funguje?

Aj z tetovania sa môže stať závislosť

Tetovanie sa stalo obľúbeným spôsobom sebavyjadrenia a skrášľovania tela. Všetko začína nenápadnou kresbou, ktorá častokrát pokračuje zdobením väčších plôch. V mnohých prípadoch môže trvalé kreslenie tela prepuknúť to závislosti.

Ako fungujú sny, stručný prehľad najznámejšími teóriami

Jednu tretinu života človek prespí. Niet divu, že sa ľudia od nepamäti snažili pochopiť spánok a sny. Aký presne má byť účel našich snov? Sú to náhodné mozgové impulzy, alebo náš mozog pracuje na problémoch z nášho každodenného života?