Lifestyle

Rebríček 50 najlepších reštaurácií za rok 2021

Rebríček 50 najlepších reštaurácií za rok 2021

Od roku 2002 prebieha vyhlasovanie 50 najlepších reštaurácii na svete, ktoré preukazujú rozmanitosť kulinárstva v jednotlivých krajinách. Udalosť považovaná za Oscara vo svete stolovania, bola však kvôli pandémii minulý rok zrušená.
Zabudnuté mestá

Zabudnuté mestá z celého sveta: pozrite si 5 z nich

Existujú stovky miest po celom svete, ktoré boli pred mnohými rokmi plné života a ľudí, žujúcich svoje životy rovnako ako my dnes. Vojny, prírodné katastrofy či choroby boli ale príčinou toho, že kedysi osídlené mestá sa nadobro rozpadli.
knižná ilustrácia

Tajný život knižnej ilustrácie

Stalo sa vám, že vo vás zarezonoval obrázok z detskej knižky tak, že si ho pamätáte dodnes? Možno ste sa nad tým nikdy nezamysleli, ale vytvoriť takýto malý obrázok do knihy je niekedy práca aj na viac dní. Poďme sa spolu pozrieť na zaujímavý životný cyklus knižnej ilustrácie.
slovenské mosty a viadukty

Najfotogenickejšie slovenské mosty a viadukty

Hoci je Slovensko pomerne malou krajinou v rámci Európy, turisti našu prírodu a hory vyhľadávajú pravidelne. Okrem prírodných krás u nás nájdeme aj zaujímavé architektonické stavby, v tomto článku sa zameriame na viadukty a mosty.

Múzeum vybudované Akadémiou filmových umení a vied

Múzeum v Los Angeles v Kalifornii navrhnuté Renzom Pianom skvostne dopĺňa kultúru mesta. Múzeum (Academy Museum of Motion Pictures) privítalo prvých návštevníkov 30. septembra 2021, a to s cieľom zvýšiť ich povedomie o filmovej histórii.
prerušovaný pôst

Je prerušovaný pôst momentálnym trendom alebo sa môže stať životným štýlom?

Je veľmi pravdepodobné, že niektorí z nás sa postili bez toho, aby daný jav takto pomenovali. Človek si cez víkend ľahne do postele niekedy aj v skorých ranných hodinách a zobudí sa pred obedom. Chuť pripraviť si raňajky je nulová, tak už radšej počká pár hodín a zvolí poriadnu obedovú porciu. Postenie však má svoje metódy a pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať.
výletné lode

Ako ovplyvnil COVID-19 výletné lode?

Od polovice marca 2020 dokáže iba malá hŕstka výletných plavidiel na svete prijať cestujúcich v takom množstve, aby pokryli svoje náklady. Je ich budúcnosť zachránená alebo príde k veľkým škrtom v rozpočte?