Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Čítanie na 3 min.

Mladí ľudia podceňujú svoju bezpečnosť. Vraj sú príliš nudní, aby na nich niekto útočil

Informácie o tomto príspevku

Vydané 24. júla 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 1

Minulotýždňové hacknutie účtov na Twitteri verejne známych osobností ako Bill Gates, Barack Obama, Kanye West či Elon Musk znovuotvorilo otázku bezpečnosti sociálnych platforiem. Online bezpečnosť je najdôležitejším faktorom pre mileniálov, ktorí doma hľadajú svoju „zónu digitálneho komfortu“. A to aj napriek tomu, že viac než tretina z nich (37 %) si myslí, že je príliš nudná na to, aby sa stala cieľom kyberútočníkov. Tento zaujímavý postreh odhalila aktuálna štúdia spoločnosti Kaspersky.

Najnovšia globálna správa o bezpečnosti pod názvom Pripojení viac než kedykoľvek predtým: Ako si budujeme naše zóny digitálneho komfortuskúma, ako meníme svoje návyky, aby sme zaistili, že sa budeme s technológiami v našom živote cítiť pohodlne a bezpečne. Aj keď sa mileniáli snažia o zabezpečenie vyššej miery online bezpečnosti, ich konanie hovorí celkom iný príbeh. 

Mnoho mileniálov si myslí, že sú pre kyberzločincov príliš nezaujímaví a nudní. Aj napriek tomu 36 % z nich tvrdí, že by mali posilniť svoju digitálnu bezpečnosť, no toto predsavzatie padá až na samé dno ich zoznamu. 

A pretože žijeme v dobe, ktorá urobila z práce z domu akúsi novú normu, domáce prostredie sa stalo technologickým centrom mileniálov. V súčasnosti trávia online o takmer dve (1,8) hodiny denne viac v porovnaní so začiatkom roka, čím zvyšujú aj celkový denný priemer v online priestore na 7,1 hodiny. Takmer polovica (49 %) z nich tvrdí, že vďaka tomu, že sú dlhšie online, si aj oveľa viac uvedomujú potrebu digitálnej bezpečnosti. Mileniáli trávia najviac času na sociálnych sieťach, ale vyše tri pätiny z nich (61 %) tvrdí, že vzostup online randenia z domu je z hľadiska ich online bezpečnosti znepokojujúci. 

INZERCIA

Na vyriešenie týchto obáv viac než polovica (52 %) mileniálov hovorí, že na svojich zariadeniach používa iba dôveryhodné aplikácie z oficiálnych obchodov ako sú App Store a Google Play a 49 % pravidelne spúšťa antivírusovú kontrolu na každom zo svojich zariadení. 13 % mileniálov tiež priznalo, že v minulosti používalo Wi-Fi svojich susedov bez toho, aby o tom susedia vedeli – čo teda vôbec nie je susedské. 

Bezpečnostná firma Kaspersky na záver svojej správy uvádza aj niekoľko tipov, ako sa veľmi jednoducho vyhnúť problémom s nedostatočnou kybernetickou bezpečnosťou. Okrem inštalácie antivírusových programov do mobilov, tabletov a počítačov odporúča dôslednejšie sledovať, či sú navštevované webstránky vybavené bezpečnostným certifikátom SSL (názov webu sa musí začínať https a nie iba http), mať prehľad vo svojich online účtoch a aplikácie do mobilu inštalovať jedine z overených zdrojov, teda z Google Play alebo Apple App Store.

 

Inzercia

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 1

Informácie o tomto príspevku

Vydané 24. júla 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Prejsť na stránku inzerenta: AVISMaxirent.sk

Zavrieť reklamu