Novodobá verzia Na hromnice o deň viac

Palm Springs: Máme do činenia s komédiou roka?

Viete si predstaviť, že by ste sa budili stále do toho istého dňa? Pozrite si Palm Springs a uvidíte, že z toho môže byť dobrá komédia.
Vydané 19. júla 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Pred týždňom sme tu mali film s Tomom Hanksom, ktorý nám predstavila streamovacia paltforma Apple TV+ a teraz tu máme nový počin od streamovacej spoločnosti Hulu. Konkrétne ide o komédiu Palm Springs, ktorá rozvírila stojaté vody komédií, ktorých sme zatiaľ tento rok veľa nedostali.

Spozornieť by mali hlavne fanúšikovia legendárnej komédie „Na hromnice o deň viac“ s Billom Murrayom. Tak ako Hromnice aj Palm Springs pracuje s myšlienkou, kedy sa hlavný hrdina neustále budí do toho istého dňa. Na rozdiel od už legendárnej komédie nás Palm Springs vtiahne do deja, kde sa hlavná postava – Nyles (Adam Sandberg), už istú dobu nachádza v tomto nekonečnom kolobehu. Je teda už mierne otrávený, stratil nádej na normálny život a tak už má všetko na háku. Jeho rutinu naruší, keď sa náhodou do rovnakého problému dostane aj Sarah (Cristina Milioti). Romantická komédia sa môže začať.

Opakujúca sa slučka sa odohráva počas svadobného dňa. Ten poskytuje množstvo zaujímavých a vtipných príležitostí na rozvinutie deja. Občas máte pocit, že tvorcovia nevyužili všetok potenciál, avšak to, čoho sa chopili, premenili na zlato. Palm Springs nie je typ komédie, pri ktorej sa budete hurónsky smiať celú stopáž. Skôr budete mať permanentne na tvári jemný úsmev.

Hlavným plusom sú skvelo vybraní herci. Adam Sandberg a aj Cristina Milioti odviedli skvelú robotu. Možno vám tieto mená na prvé počutie nič nehovoria. Adam Sandberg už je v komediálnom biznise ako doma. Okrem toho, že vystupuje v triu Lonely Island, čo je svojím spôsobom niečo ako recesistická hudobná skupina (spolupracovali dokonca aj s Justinom Timberlakeom), meno si spravil aj v skvelom komediálnom seriáli Brookyln Nine-Nine. No a Cristina? Tá musí byť známa každému fanúšikovi seriálu How I Met Your Mother, kde si v poslednej sérii zahrala úlohy „Matky“. Obaja herci sú veľkí sympaťáci a spolu im to neuveriteľne ladí.

Samostatnou kapitolou je postava, ktorú stvárňuje J.K. Simmons. Tento pán si kradne film pre seba, kedykoľvek sa objaví na scéne. Som si istý, že jeho postava mu bola písaná priamo na mieru. Tie najvtipnejšie momenty sa vždy spájajú s jeho postavou. Ospravedlňujem sa, že vám k nemu nenapíšem viac, ale nerád by som vás pripravil o prekvapenie.

Veľkým plusom je, že aj napriek tomu, že sa jedná o romantickú komédiu, ktorá chce predať poučenie, robí to oveľa lepšie ako väčšina jeho predchodcov. Často sa stáva, že nás na komédiách sklamú presladené konce, ktoré to až moc hrajú na emócie. Pri Palm Springs sa takéhoto konca báť nemusíte.

Samozrejme, Palm Springs neprichádza s ničím novým a nejde o komédiu, ktorá by totálne redefinovala žáner. Je však veľmi príjemná a osviežujúca. To sa tiež počíta! Ak si chcete oddýchnuť pri dobrej komédii, no zároveň máte isté nároky na film, určite siahnite po Palm Springs. Čaká vás hodina a pol inteligentnej zábavy a romantiky.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »