Trendy

Umelá inteligencia a blockchain vstúpia aj do športu. 11 predpovedí trendov od Analytics Week

Analytics Week sa vo svojom príspevku venuje celkovo 11 trendom, ktoré budú musieť zohľadňovať všetci jednotlivci, komunity a spoločnosti pohybujúce sa v športovej oblasti.
Vydané 6. apríla 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

E-Športy majú veľkú popularitu už dnes, ale v blízkej budúcnosti možno očakávať ich ešte väčší rast | Reprofoto youtube videa What are eSports?

Svet športu sa neustále mení.

S rýchlym nástupom technológií, meniacou sa demografiou športovcov a zmenami v spotrebiteľských návykoch je nesmierne dôležité rýchlo sa prispôsobiť novým trendom.

Kluby, federácie, médiá, výrobcovia zariadení, textilné spoločnosti, poskytovatelia športových služieb a stávkové spoločnosti by si mali najviac uvedomovať dôležitosť 11 hlavných trendov vo svete športu, ktoré zverejnil magazín Analytics Week.

Športy sa v 21. storočí vo významnej miere prispôsobia technologickému pokroku – ešte viac, ako sme toho svedkami boli doteraz.

Analytics Week uvádza, že do celého tohto multimiliardového priemyslu sa hlboko integrujú novinky, ktoré ho zásadne zmenia.

Predpovedá napríklad dramatický nárast popularity netradičných športov, masívne využívanie umelej inteligencie a blockchainu, novej generácie senzorov sledujúcich vitálne funkcie športovcov s cieľom dosahovania lepších výsledkov, pripomína tiež vplyv globalizácie podmienenej pandémiou ochorenia COVID-19 a tiež prudký rast e-športov.

Samostatným trendom by tiež malo byť rozmanitejšie využívanie virtuálnej a rozšírenej reality v športoch, stávkovanie naživo v reálnom čase a tiež trvalé zníženie kapacity športových štadiónov – pretože všetky športové podujatia budú streamovateľné cez internet.

Okrem toho má byť ešte väčší dôraz kladený na spoločenskú hodnotu značiek a športovcov, ako aj nové možnosti angažovania sa fanúšikov.

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »