Technologické pokroky

Sony používa nové AI na prispôsobenie zážitku z videohier

Sony a AI Nový algoritmus AI od spoločnosti Sony, ktorá vydala patent v USA, funguje tak, že používateľovi je priradený profil vrátane štýlu hrania, ktorý simuluje, akoby hru hrali ľudia. Profil sa učí automatizovať proces hrania hier podľa konkrétneho štýlu súpera, proti ktorému práve hrá. Program navyše monitoruje hrateľnosť s cieľom prispôsobiť predvolený herný štýl… Prečítať celé
Vydané 16. júna 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Copywriter, freelancer a zabávač vo voľnom čase Košice | Slovensko

Sony a AI

Nový algoritmus AI od spoločnosti Sony, ktorá vydala patent v USA, funguje tak, že používateľovi je priradený profil vrátane štýlu hrania, ktorý simuluje, akoby hru hrali ľudia. Profil sa učí automatizovať proces hrania hier podľa konkrétneho štýlu súpera, proti ktorému práve hrá. Program navyše monitoruje hrateľnosť s cieľom prispôsobiť predvolený herný štýl jedinečným herným preferenciám daného používateľa.

Sony logo

Akonáhle sa program naučí štýl, ktorým hru ovláda používateľ, AI môže ovládať danú hru. Potom v podstate automatizuje proces hrania a pomáha používateľovi počas hrania. Cieľom tejto metódy asistovaného hrania je umožniť používateľom ovládať svoje vlastné postavy AI, aby podporili zážitok z hrania hier.

Sony tvrdí, že takáto AI byt mohla potenciálne pomôcť hráčom dosiahnuť úlohy v hrách, ktoré predtým považovali za príliš náročné na dokončenie sami. Týmto spôsobom môže postava AI hrať v zásade ako ľudský hráč. V takom prípade využíva osobný herný štýl ľudského hráča na prekonanie určitých prekážok. Za tú istú dobu používateľ môže byť zaneprázdnený inými úlohami, čo mu pomáha pri multitaskingu.

Patent od Sony

Nedávno zverejnený patent odhalil, že spoločnosti Sony sa podarilo naprogramovať umelú inteligenciu tak, aby používateľom pomohla prispôsobiť svoje postavy z videohier. Sony dúfa, že uľahčí používateľom proces vytvorením prispôsobeného herného profilu. Ten by mal byť jedinečný pre používateľa, takže ľudskí hráči budú dôverovať aj umelej inteligencii, ktorá v ich mene dokončí časti hry pomocou režimu pre jedného aj viacerých hráčov.

Sony ovládač

Sony ovládač zdroj: Unsplash.com

Sony tiež pripustilo možnosť, že sa postava AI môže zaseknúť pri určitých úlohách v hre. Za týmto účelom vybavili program online informačnými sprievodcami, aby automaticky vyhľadávali pomoc. Táto funkcia prístupu umožňuje AI vyhľadávať od používateľov komplexnú sadu odborníkov, ktorí im poskytnú rady s dokončením určitých zložitejších úloh.

Tento automatický program však namiesto úplného prebratia a hrania hry namiesto používateľa automaticky vstúpi bez vedomia a povolenia používateľa. Program pripomína aj ďalšie systémy, ktoré si Sony patentovalo minulý rok, vrátane asistentov pre PlayStation 5. Medzi tieto systémy patril aj zvukový asistent, ktorý používateľom pomáha pri plnení cieľov, ako aj bot podobný Cortane, ktorá spracováva hlasové príkazy na základe úmyslu používateľa.

Umelá inteligencia

Umelá inteligencia (AI) označuje simuláciu ľudskej inteligencie na strojoch. Tie sú naprogramované tak, aby premýšľali ako my a napodobňovali naše akcie. Tento výraz sa môže tiež použiť na definíciu akéhokoľvek stroja, ktorý vykazuje vlastnosti spojené s ľudskou mysľou, ako je učenie sa a riešenie problémov.

Ideálnou charakteristikou umelej inteligencie je jej schopnosť racionalizácie a konania, ktoré majú najväčšiu šancu dosiahnuť konkrétny cieľ. Podskupinou umelej inteligencie je učenie stroja. To odkazuje na koncept, od ktorého sa počítačové programy môžu automaticky učiť a prispôsobovať sa novým údajom bez toho, aby im pomáhali ľudia.

Schéma

Schéma AI od Sony zdroj: Patent v US

Ako funguje

Umelá inteligencia je založená na princípe, že ľudskú inteligenciu je možné definovať tak, aby ju stroj mohol ľahko napodobniť a vykonávať úlohy, od tých najjednoduchších až po tie, ktoré sú ešte zložitejšie. Medzi ciele umelej inteligencie patrí napodobňovanie ľudskej kognitívnej činnosti.

Vedci a vývojári v tejto oblasti dokazujú prekvapivo rýchle kroky v napodobňovaní aktivít, ako sú učenie, uvažovanie a vnímanie, do tej miery, do akej ich je možné konkrétne definovať.  Niektorí veria, že inovátori budú možno čoskoro schopní vyvinúť systémy, ktoré prekročia schopnosť ľudí naučiť sa alebo zdôvodniť akýkoľvek predmet.

Naopak, iní zostávajú skeptickí a tomuto pokroku neveria. S pokrokom v technológiách boli predchádzajúce definície umelej inteligencie zastarané.  Napríklad stroje, ktoré počítajú základné funkcie alebo rozpoznávajú text prostredníctvom optického rozpoznávania znakov, sa už nepovažujú za napodobenie umelej inteligencie.

Prečo? Pretože táto funkcia sa teraz považuje za samozrejmosť ako základná funkcia počítača. AI sa tak neustále rozvíja aj do mnohých odvetví, v ktorých by sme si ju nepredstavovali ani 10 rokov dozadu.

Pokračujte na ďalší príspevok »



Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.