Nenechajte si ujsť Chicago!

Prvé dojmy z Chicaga sú jednoznačné. Chicago je mesto, kde na každom kroku vedľa vás cítiť duch minulosti a zároveň vidieť najnovšie technológiami popretkávané budovy.   Chicago je jedno z najkrajších a zároveň najväčších miest. Vzniklo v roku 1833, žijú v ňom tri milióny ľudí a považuje sa za tretie najväčšie mesto v Spojených štátoch. Chicagské letisko O’Hare patrí medzi najväčšie letiská na svete, nachádza […]

Autor
Dátum zverejnenia 6. septembra 2016
Obsahuje nasledovné témy , , , ,

Vladimír Orth
United Group, s.r.o. ׀ zakladateľ & CEO
Bratislava, Slovensko
MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Prvé dojmy z Chicaga sú jednoznačné. Chicago je mesto, kde na každom kroku vedľa vás cítiť duch minulosti a zároveň vidieť najnovšie technológiami popretkávané budovy.

 

Chicago je jedno z najkrajších a zároveň najväčších miest. Vzniklo v roku 1833, žijú v ňom tri milióny ľudí a považuje sa za tretie najväčšie mesto v Spojených štátoch. Chicagské letisko O’Hare patrí medzi najväčšie letiská na svete, nachádza sa 40 minút jazdy od centra mesta (pritom iba 27 kilometrov). Mesto sa rozprestiera na brehu michiganských jazier s názvom Veľké jazerá.

Letisko Chicago O'Hare patrí medzi najväčšie na svete.

Letisko Chicago O’Hare patrí medzi najväčšie na svete.

Výškové budovy ktoré tvoria dominantu mesta, vidieť už z veľkej diaľky. Snáď najznámejšou (a zároveň najvyššou) budovou je Willis Tower. Pôvodný názov bol Sears Tower, vystavaná bola v roku 1973 a s výškou 442 metrov bola najvyššou na svete do roku 1998.

Druhou najvyššou budovou v Chicagu sa honosí John Hancock Tower, ktorú denne navštívi 50-tisíc ľudí, k dispozícii majú až 108 výťahov.

 

Mrakodrapy Willis Tower a John Hancock Tower

Mrakodrapy Willis Tower a John Hancock Tower

Mestom preteká rieka rovnakého mena, ktorá je na sviatok Svätého Patrika vždy sfarbená na zeleno. Mesto obýva veľká komunita Írov, Poliakov a Talianov. Tento mix kultúr je poznačený formou stravovania, ktoré mesto ponúka. Medzi najzaujímavejšie reštaurácie v meste patri Steakhouse Gibson, alebo známa hotdogová reštaurácia Portillos Hot Dogs. Populárne, ale zároveň aj charakterom patriace do Chicaga, sú aj popcorny. Ponúka ich spoločnosť Garrett Popcorn Shop.  Sú s príchuťou karamelu, pecan orieškov, mandlí, v kombinácii s chedarom… Nie je popcorn ako popcorn.

To, čo návštevníka mesta prekvapí asi najviac, je architektúra mesta, ktorej charakter má všetky prvky 19. storočia. Príkladom sú budovy stavané v zlatej ére, napríklad Carbide & Carbon Building, postavená v rok 1929 v štýle art deco, alebo centrála spoločnosti Wrigley, ktorá stojí na brehu rieky Chicago na začiatku Michigan Avenue.

Ide o najznámejšiu ulicu v meste. Nachádzajú sa na nej obchody najznámejších svetových značiek (tak ako v NY na 5th Avenue), prípadne luxusné reštaurácie. Medzi reštauráciami známych mien vyniká aj steakhous vlastnený patrónom basketbalu Michaelom Jordanom (hral za Chicago Bulls v r. 1984 -1998). Na prvom poschodí budovy si nenechajte ujsť fabrickú cukráreň spoločnosti Hersheys. Zmrzlina a čokoláda ktorú tam ponúkajú je najvyššej kvality a nevyskúšať svetoznámy Hersheys Shake by bolo veľkou chybou. V meste sa pravidelne natáčali známe holywoodske adaptácie, ako Sám doma 2, série Transformers, Temný Rytier – Batman…

Mesto preslávili rôzne osobnosti, medzi inými aj smutne známy gangster Al Capone: Osobnosti ako Walt Disney, Cindy Crawford, Harrison Ford či Hillary Clinton sú dôverne známe asi každému. V meste majú sídla mnohé známe spoločnosti, napríklad taký Boeing, McDonald’s, Mondelez, Discover Cards, ale sídlila tu aj centrála v minulosti najväčšej spoločnosti v USA Standard Oil (budova postavená v roku 1972), ktorá však už dnes nesie názov Aon Building.

Obyvatelia v čase obednej prestávky a víkendov majú možnosť navštíviť Millenium Park, ktorý je v strede mesta, kde sú viaceré možnosti oddychu a zábavy. Okrem rôznych športových a kultúrnych podujatí v parku sa nachádza aj známa fazuľa, čiže Bean.

Chicago je mesto, kde na každom kroku vedľa Vás cítiť duch minulosti a zároveň vidieť najnovšie technológiami popretkávané budovy.
Mesto Chicago vás svojim šarmom s istotou očarí.

 

chicago

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Čo majú spoločné Nórsko a Čína? V oboch krajinách už takmer nezaplatíte hotovosťou.

21. júna 2019

Skryté kamery v hotelových izbách sú vážny problém. Ako sa pred nimi chrániť?

22. mája 2019

Najšťastnejší cestujúci na svete: celú 737 mal len pre seba

15. apríla 2019

Holanďan prešiel z Amsterdamu do Sydney za 300 eur, cesta mu však trvala šialene dlho

11. apríla 2019

Takto vyzerá svet rozdelený podľa bezpečnosti. Slovensko sa neumiestnilo najlepšie.

1. marca 2019