Ako prejsť naprieč USA za 200 dolárov a vidieť všetko podstatné

Trasa zo San Francisca do New Yorku má 5 467 kilometrov prechádza až cez 11 štátov. Lietadlom sa dá absolvovať za relatívne krátky čas niekoľkých hodín a dnes už za primerané peniaze, avšak z výšky niekoľkých kilometrov toho veľa neuvidíte. Istý bloger menom Derek Low vyskúšal, aké je to cestovať naprieč celým USA vlakom s prekvapivo nízkou […]

Autor
Dátum zverejnenia 13. februára 2018
Obsahuje nasledovné témy , , ,
MAGIC TRAVEL, VisitMaldives.sk

Trasa zo San Francisca do New Yorku má 5 467 kilometrov prechádza až cez 11 štátov. Lietadlom sa dá absolvovať za relatívne krátky čas niekoľkých hodín a dnes už za primerané peniaze, avšak z výšky niekoľkých kilometrov toho veľa neuvidíte. Istý bloger menom Derek Low vyskúšal, aké je to cestovať naprieč celým USA vlakom s prekvapivo nízkou cenou.

 

Pokiaľ ide o cestovanie, môže to byť jeden z najhodnotnejších a najviac oslobodzujúcich zážitkov. Je to čas učenia a sebaurčenia, ktorý umožňuje doslova absorbovať odlišné svety, kultúry, životné štýly, krásy i nedostatky sveta. Nájdenie času na oslobodenie od zodpovednosti za život môže byť zložité, ak však dostanete príležitosť a čas, môže to byť jedno z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré spravíte. A keď sa počas svojej cesty dostanete do Severnej Ameriky, môže byť pre vás užitočné, že od západného na východné pobrežie možno cestovať za niečo málo vyše 200 amerických dolárov a pritom vidieť celú túto obrovskú rozmanitú zem z prirodzenej perspektívy – teda nie tej leteckej.

 

San Francisco na západnom pobreží USA v Kalifornii. Na fotografii je most Golden Gate

San Francisco na západnom pobreží USA v Kalifornii. Na fotografii je most Golden Gate

 

Blogger Derek Low sa ujal iniciatívy na vypracovanie detailov nákladovo priaznivého amerického vlakového dobrodružstva, ktoré ho stálo trochu viac ako 200 dolárov. Presne 213 USD. A jeho kroky môžete nasledovať aj vy. Samozrejme, našinec musí počítať s nákladmi spojenými s cestou z Európy do USA, blogger navyše neuvádza, že by bola táto jeho cena spiatočná. Za cestu späť (New York – San Francisco) teda zaplatíte minimálne toľko, čo za prvú cestu. Na cestovateľské pomery to sú však stále výborné ceny, ak uvážime, že ide o cestu naprieč celým kontinentom.

 

1

Zo San Franciska do New Yorku vás čaká cesta 3,397 míľ (5 467 km), ktorá prechádza cez 11 štátov. Čo je priam fantastické, cestovanie vlakom pokrýva náklady na ubytovanie – vo vlaku máte k dispozícii vlastné kupé s občerstvením a relatívne pohodlným lôžkom. Môžete kopnúť späť a absorbovať scénický výlet, prekonávať slávne orientačné body a názory, ktoré sú známe po celom svete.

Zabránite vybrakovaniu svojho bankového konta a cesta vás prevedie väčšinou kontinentálnych Spojených štátov na výlet života, ktorý inak by vás stálo nielen viac peňazí, ale viac času. Kompletný rozpis tohto fenomenálneho riešenia blogger Low uvádza podrobne a tak, aby ste jeho postup vedeli využiť aj vy – celý jeho príspevok čítajte na stránke Providr.

 

New York - Manhattan

New York – Manhattan

2

 

Volkswagen ARTEON

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Jediný McDonald’s na svete s tyrkysovým logom: Na výnimku má dobrý dôvod.

21. augusta 2019

Píše Morgan Halberg

Tesly, 16-tisíc za noc, vlastné vily a najdlhší bazén v Karibiku: úžasný Silversands Grenada

7. augusta 2019

ÚCHVATNÉ VIDEO

12 miest na Slovensku, ktoré by ste určite mali navštíviť počas leta

2. augusta 2019