Úžasný modulárny dom v Portlande postavený za 1 deň

TOTO JE BUDÚCNOSŤ BÝVANIA.   Kreatívny tím Skylab Architecture spolupracoval s Metod Skylab na vývoji impozantného modulárneho panelového bývania v Portlande (Oregon, Spojené štáty). Modulárny dom s názvom Taft je rezidencia pozostávajúca z 28 samostatných modulov, ktoré boli dovezené na jedno miesto a priamo na ňom pospájané dokopy. Proces stavby nehnuteľnosti sa tak dramatickým spôsobom zjednodušil. Podľa… Prečítať celé
Vydané 12. februára 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

TOTO JE BUDÚCNOSŤ BÝVANIA.

Podľa architektov má projekt dve poschodia, 4 spálne, 3 kúpeľne a spoločenskú miestnosť, dokopy na ploche 365 štvorcových metrov.

taft-house-1

INZERCIA

Vďaka kreatívnemu dizajnu je interiér hravý, moderný, stále však útulný a vhodný pre rodinný život. Obývací priestor s vysokým stropom má veľké okná a veľa priestoru pre zábavu. Zaujímavosťou sú drevené trámy na stropoch, ktoré sú priznané a tvoria dizajn včelieho plástu. To je mimochodom prirodzený dizajn, ktorý sa využíva v priemysle na radikálne zvýšenie pevnosti materiálov a štruktúr.

Táto technika používa moduly s trojuholníkovou, štvorcovou a obdĺžnikovou konštrukciou, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa dali spájať a vytvárať nekonečné možnosti tvorby priestoru. Umožňujú tak, aby domy mali jedinečné a od seba úplne odlišné dizajny, zároveň však boli založené na rovnakých základoch.

taft-house-2 taft-house-12 taft-house-11 taft-house-9 taft-house-8 taft-house-7 taft-house-6 taft-house-5 taft-house-4 taft-house-3

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.