Film

Čo vieme o novom Batmanovi? Bude to kriminálka v novom štýle, Pattinson bude mať veľa nepriateľov

Reštart filmov o Batmanovi mal pôvodne prísť do kín budúci rok, či sa to však aj naplní, je zatiaľ otázne.

Nový Batman bude iný ten od Christophera Nolana, s tým sú už všetci fanúšikovia komiksového superhrdinu zmierení. Nolanova The Dark Knight Trilogy bola nielen významným kvalitatívnym skokom pre žáner komiksových filmov, ale aj filmový priemysel ako taký. Ukázalo sa, že aj zdanlivo povrchná téma sa dá spracovať tak, aby zaujala zrelého dospelého diváka. A keď v roku 2019 prišiel do kín Joker od Todda Phillipsa, zistili sme, že komiksová predloha môže byť pokojne aj psychologickou sondou do mysle jedného človeka.

Nolanov Batman a Phillipsov Joker stanovili latku veľmi vysoko a iba veľmi ťažko sa ju bude prekonávať. Očakávania na najnovší film o Batmanovi, The Batman, sú preto skôr nižšie a očakáva, sa že namiesto veľkoleposti bude novinka skôr rebootom superhrdinu do podoby, v ktorej sme ho poznali do roku 2008 – a predsa trocha iný. Pôvodne sme očakávali, že Joker bude prípravou pre reštart celého univerza DC, čo môže byť čiastočne pravdou, ale rozhodne sa nebude jednať o taký reštart, po ktorom sme túžili.

Dej filmu

Nový film The Batman sa bude odohrávať v časoch, keď Bruce Wayne s Batmanom ešte len začína, prípadne očisťuje Gotham od zločinu len možno rok alebo dva.

Celý dej by mal byť inšpirovaný jedným z najlepších príbehov temného rytiera s názvom Dlhý Halloween a viac ako o akčný film by malo ísť o Noir detektívku. Lenže to sú iba dohady, oficiálne nevieme o deji prakticky nič, ale objaví sa v ňom hneď niekoľko významných nepriateľov.

Herecké obsadenie a postavy

The Batman natočí Matt Reeves, ktorý mal pod palcom aj posledné filmy o planete opíc, ktoré patria k tým lepším a inteligentnejším blockbusterom, ktoré sme posledné roky mohli v kinách vidieť. Okrem Roberta Pattinsona sa vo filme objaví aj množstvo ďalších hviezd. Ako Pinguina uvidíme Colina Farrella. Od čias, kedy tohto záporáka stvárnil Denny DeVito, sme ho vo filme nevideli, takže sme naozaj zvedaví, čo s touto postavou urobí Colin.

Ďalej ako Riddlera uvidíme Paula Dana. Možno menej známy herec, no neuveriteľne talentovaný. Mohli ste ho vidieť aj vo filme Prisoners od Dennisa Villeneuve po boku Jakea Gyllenhaala a Hugh Jackmana. Naposledy Riddlera stvárnil ešte Jim Carrey a tomu je už viac ako 20 rokov. Taktiež vo filme opäť uvidíme Catwoman v podaní Zoe Kravitz. To už sú traja záporáci a podľa všetkého by ich malo byť viac. Uvidíme, čo je na tom pravdy.

Postavu komorníka Alfreda zosobní herec Andy Serkis, policajta Jamesa Gordona bude netradične hrať černoch Jeffrey Wright. Falconeho si strihne John Turturro.

 

Aký bude nový Batman?

Nový Batman bude v prvom rade mladý, čo ho významnejšie odlíši od doteraz sfilmovaných verzií, kde bol Bruce Wayne vyobrazený ako vyše 40-ročný zrelý muž. Pattinson pre svoj mladícky vzhľad ukáže Batmana v jeho začiatkoch, od čoho očakávame niekoľko špecifík. Napríklad to, že bude robiť viac chýb a možno nebude tak silný, ako je typické pre staršieho Wayna.

Nižší vek a status začiatočníka by sa mal premietnuť aj do samotného vyhotovenia obleku, ktorý sa medzičasom predviedol na teasingovom videu (odkaz nižšie). Samotný znak na hrudi má byť dokonca vytvorený zo zbrane, ktorou boli zavraždení rodičia Brucea Waynea.

Medzičasom sa na internete objavili fotografie zachytávajúce filmový štáb pri práci, ako aj samotného Pattinsona v obleku.

Kedy bude v kinách?

Americká premiéra filmu je naplánovaná na 1. októbra 2021, pôvodne sa avizoval 24. jún 2021.

Prvé zábery Roberta Pattinsona ako nového Batmana sú na svete!

Nový Batman bude žena, internet sa búri

Bude nový Joker od DC začiatkom reštartu celej ságy Batmana?

Ako vyzerá budúcnosť filmov značky DC Comics?

 

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.