Konkurencia Marvelu nezaháľa a so svojimi filmami nás mieni ohúriť

Ako vyzerá budúcnosť filmov značky DC Comics?

Novinky o Wonder Woman, The Batman či The Suicide Squad a ďalších projektoch DC nájdeš v tomto článku.
Vydané 15. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Neúspech Batman vs Superman či Justice League dostal pripravovaný vesmír DC do náročnej situácie. Tvorcovia stavajú na úspechu Wonder Women, Aquamana či Jokera. Na miesto spájania všetkých postáv do jedného spoločného vesmíru sa zameriavajú na príbehy jednotlivých postáv. Po menšej prestávke sa k nám vo februári dostala prvá snímka z produkcie DC a boli ňou Birds of Pray. Tie bohužial veľa vody v kinách nenamútili. Šťastím je, že štúdio do tohto filmu veľa neinvestovalo. Investícia sa im pravdepodobne vráti, ale nič viac. Čo ďalej?

Najbližšie nás čaká Wonder Woman 1984 a to konkrétne 4.6.2020. Verme, že tento dátum sa už nebude posúvať. Veď už sa raz cca o pol roka posúval. Film je už natočený a máme už vonku aj jeden dobre vyzerajúci trailer. V prípade tejto snímky až tak mnoho noviniek nie je. Netrpezlivo sa očakáva nový trailer. No nedávno boli zverejnené detailnejšie zábery úplne novej zbroje, ktoré Wonder Woman počas filmu bude mať.

Tento rok už okrem Wonder Woman 1984 a Birds of Prey neuvidíme žiaden iný film z produkcie DC. O to viac treba vzhliadať k roku 2021 kedy dorazí The Batman s Robertom Pattinsonom, či The Suicide Squad v réžii obľúbeného Jamesa Gunna. Produkcia The Batman hlási prvú komplikáciu v dôsledku koronavírusu. Produkcia filmu je zastavená na 2 týždne. Dúfajme, že to neovplyvní dátum premiéry. Okrem toho však začali kolovať chýry, že vo filme sa možno neobjavia len už spomenutí záporáci ako Pinguin, The Riddler, Catwoman či Carmine Falcone ale aj Firefly! Tieto domienky spustil kasting nového herca Elliota Warrena, ktorého výzor je veľmi špecifický a hodí sa práve na postavu Firefly. Príbeh si má brať inšpiráciu z komiksu s názvom Dlhý Halloween, ktorý patrí k jednému z najlepších. Vystupuje v ňom tiež mnoho záporných postáv. Dúfajme, že film nedoplatí na veľké množstvo záporákov ako niektorí jeho predchodcovia (Spiderman 3, The Amazing Spiderman 2). Taktiež si môžete nižšie pozrieť prvý záber na nový batmobil.

Spomenuli sme už aj Jamesa Gunna a jeho The Suicide Squad. Natáčanie už skončilo a film sa teda len nedávno dostal do post produkcie. Už dávnejšie bolo povedané, že nejde o úplný reštart a film čiastočne bude nadväzovať na predchádzajúci film Suicide Squad, no nejde ani o priame pokračovanie. Nazvime to len ako taký ľahký reštart. James Gunn po skončení natáčania dodal, že na začiatku prežíval ťažké obdobie, lebo mu len pár týždňov od seba zomrel najprv otec a následne aj pes. Napriek týmto skutočnostiam, toto natáčanie považuje za to najlepšie, aké zažil a to najmä vďaka ľuďom, s ktorými na ňom pracoval. Nižšie si môžete pozrieť všetky hviezdy, ktoré sa v The Suicide Squad objavia:

V predchádzajúcom článku o novinkách zo sveta Marvel, sme spomínali odchod Scotta Derricksona zo stoličky režíséra pokračovania Doctor Strange: In a Multiverse of Madness. Nuž Scott nakoniec neurobí moc veľkú zmenu žánru, lebo pravdepodobne natočí film pre konkurenciu DC. Najprv sa povrávalo, že sa chopí projektu Justice League Dark, no pravda je niekde inde. Scott nedávno reagoval na jeden fanúšikovský komentár na sociálnych sieťach, kde sa vyjadril, že chce natočiť film o Johnovi Constatinovi. Vo filme sme ho naposledy mohli vidieť v skvelom stvárnení Keanu Reevesom. V seriáloch ho momentálne nájdete ako súčasť tímovky Legends of Tomorrow. Táto postava má hororové korene a jadro, priam si teda pýta, aby sa jej chopil niekto, kto vie ako natočiť strašidelný film. V Derricksonových rukách by sa táto snímka mohla premeniť na niečo naozaj skvelé.

Pokračujte na ďalší príspevok »



Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.