Spiderman, Doctor Strange, či Thor pre nás majú zopár noviniek

Čo je nové vo filmovom svete Marvel?

Marvel nás tento týždeň potešil, ale aj nepotešil niekoľkými novinkami. Pre viac informácií, čítaj ďalej.
Vydané 14. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Dlhšiu dobu sme vám nepriniesli žiadne novinky zo sveta komiksov. To sa týmto článkom zmení, lebo za posledné dni sa vyrojilo množstvo noviniek. Niektoré budú príjemnejšie a niektoré menej príjemné. Tie menej príjemné sa budú točiť najmä okolo koronavírusu a jeho dopadu na filmový priemysel. Ak si však fanúšik Thora, Doctora Strange či Spidermana, v nasledujúcom článku nájdeš novinky, ktoré ťa potešia, ale možno aj trochu sklamú.

Začnime tým horším, nech môžeme skončiť tým lepším. Nedávno sme vám priniesli článok o dopade koronavírusu na niektoré filmy. V tom čase odložili premiéru len novej bondovky No Time To Die, ale očakávalo sa, že na rad prídu aj ďalšie filmy. Tak sa aj stalo. Odloženú premiéru už má Mulan, A Quiat Place 2, ale aj The New Mutants. Poslední menovaní patria pod Marvel a tento film už bol toľko krát odložený, že producenti si tento týždeň museli určite riadne poplakať, keď ho museli presunúť opäť. Neuveríte, ale tento film sme mali pôvodne vidieť ešte v roku 2018!

Za mesiac nás čaká premiéra Black Widow a všetci netrpezlivo čakajú, či sa aj tento film nepresunie na neskorší dátum. Kevinovi Feigeovi ako hlave Marvel Cinematic Univerza, by to určite spôsobilo vrásky na čele. Tento posun by sa totiž dotkol všetkých filmov, ktoré už majú stanovenú premiéru. Black Widow by sa pravdepodobne posunla na november, kedy majú prísť do kín The Eternals. Medzi týmito snímkami je však jeden, ktorému by presun na neskorší dátum padol vhod. O tom však o pár riadkov nižšie. Uvidíme čo sa bude diať. Tento týždeň vyšiel posledný a teda finálny trailer pre Black Widow.

Teraz už poďme na tie lepšie správy. Najviac noviniek patrí jednoznačne očakávanej komiksovke Thor: Love and Thunder. To, že sa vo filme objaví hviezda Dark Knight trilógie Christian Bale je už známe dlhšie. Tento týždeň sa potvrdili dohady, že Bale stvárni zápornú postavu. Koho presne ešte nevieme, no fanúšikovia odhadujú a zároveň si prajú aby to bol Beta Ray Bill, jedna z najpopulárnejších postáv z komiksov o Thorovi. Vo filmoch sa zatiaľ neobjavil, ale dva malé odkazy na túto postavu ste mohli zaznamenať v prvých Guardians of a Galaxy, alebo Thor: Ragnarok. Vin Diesel, ktorý prepožičiava hlas Grootovi, stihol fanúšikom potvrdiť, že minimálne časť hrdinov z Guardians of Galaxy sa objaví po boku Thora vo filme Thor: Love and Thunder. Po tom ako skončilo Endgame, však táto informácie nemôže byť až takým veľkým prekvapením.

Na začiatku som spomínal, že medzi pripravovanými snímkami Marvel Cinematic Univerza je jedna, ktorá by sa potešila posunutiu dátumu premiéry. Je ňou práve Doctor Strange s podtitulom In a Multiverse of Madness. Snímku už postihla jedna menšia katastrofa. Pred začatím produkcie ju opustil režisér Scott Derrickson. Ten natočil aj jednotku, ktorá bola fanúšikmi a aj kritikmi prijatá celkom dobre. Scott je známy hlavne vďaka hororovým snímkam ako V Moci Diabla, Sinister či Zbav Nás Zlého. Je teda expertom na horor. Marvel producenti nás po zverejnení príprav na pokračovaní Doctora Strange začali kŕmiť tým, že toto pokračovanie bude prvým hororovo ladeným snímkom v tomto univerze. Všetko vyzeralo, že je tak ako má byť. Bolo teda prekvapením, keď oznámili odchod Derricksona pre „umelecké nezhody“. Dá sa ľahko odhadnúť, že Scott chcel o čosi viac hororovú snímku než by sa Marvelu pozdávalo. Netrvalo dlho a štúdio našlo nemenej kvalitnú náhradu v podobe režiséra, ktorý má skúsenosti aj s horormi a aj komiksovými filmami. Sama Raimiho! Prakticky dokonalá voľba. Otázkou však je, či sa plánovaná premiéra v máji 2021, nebude musieť presunúť. Natočiť takýto veľký film za tak krátky čas je nadľudský výkon aj pre meno ako je Sam Raimi. Produkcia filmu štartuje v najbližších týždňoch, no začína sa šuškať, že snímka sa naozaj posunie a to aj bez toho, žeby nebodaj prišlo k posunutiu premiér všetkých snímkov v dôsledku koronavírusu.

Posledný hrdina, ktorý sa tento týždeň dočkal menšieho updatu je Spiderman. Hlavný predstaviteľ Tom Holland potvrdil, že snímka sa začne natáčať už na začiatku leta a taktiež potvrdil, že určite sa vráti aj jeho filmová laská MJ/Michelle v podaní Zendaye. Nuž to sa predsa dalo čakať. Oveľa viac nás poteší, keď zverejnia podtitul pripravovaného pokračovania a taktiež hlavného záporáka. Povráva sa však, žeby nemusel byť len jeden, ale že ich bude až šest! Áno, je možné že sa dočkáme toho, že sa v kinách konečne objaví Sinister Six. Ono fanúšikovia vedia, že k tomu skôr či neskôr musí prísť a tvorcovia nás na to už dlhšie pripravujú. V jednotke s podtitulom Homecoming sa objavil záporák Vulture, ktorý sa na konci v base stretol so Scorpiom. Vo Far From Home sa objavil Mysterio, ktorý síce na konci zomrel, no ako je u tejto postavy zvykom, nemusí byť vôbec pravda, to čo sme videli na vlastné oči. Na konci Far From Home bola odhalená identita Spider mana, navyše bol označený za vraha. Toto všetko robí dobrú pôdu pre vstup do deja pre ďalšieho známeho záporáka, ktorý sa vo filmoch ešte neobjavil – lovca ľudí Kravena! To už máme 4 postavy. Treba pripomenúť že filmový svet Spidermana je veľmi komplikovaný. Patrí Marvelu a zároveň aj Sony. Tieto štúdia majú medzi sebou dohodu, ktorá bola prednedávnom naštrbená a chvíľu to vyzeralo, že Spidermana v Marvel snímkach už neuvidíme. Všetko však nakoniec dopadlo dobre. Sony má pod palcom Venoma, ktorý práve natáča svoje pokračovanie a je možné, že sa v ňom spiderman mihne. Taktiež sa do kín čoskoro dostane Morbius the Living Vampire a už v prvom traileri sme mohli vidieť plagáty spidermana či dokonca samotného Vultura v podaní Micheale Keatona. Je teda možné, že by sa v trojke spidermana mohli objaviť aj Venom a Morbius! Sám Tom Holland tento týždeň povedal, že scenár k pripravovanému pokračovaniu Spidermana je šialený. Tak dúfajme, že netrepe.

Pokračujte na ďalší príspevok »