Technológie

Nové luxusné smarthodinky TAG Heuer Connected s oceľovo-keramickým puzdrom

Nová generácia inteligentných hodiniek neprešla zásadnými dizajnovými zmenami, ale konštrukčným a materiálovým vyhotovením patrí k svetovej elite.
Vydané 16. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

12. marca 2020 v Bratislave sa v priestoroch butiku TAG Heuer v Bratislave konala slovenská premiéra inteligentných hodiniek TAG Heuer Connected, a to za zvýšených bezpečnostných opatrení. Je nevšedné sledovať, ako sa aktuálna situácia na Slovensku i vo svete premieta do každodenných pracovných povinností. Organizátori prakticky na poslednú chvíľu zmenili charakter podujatia z konvenčnej tlačovej konferencie na individuálne predstavenie nového produktu, čo sme v konečnom dôsledku veľmi ocenili. Mali sme tak možnosť vyskúšať si hodinky v pokoji a presvedčiť sa o ich nevídane vysokej kvalite. Tá je pre značku TAG Heuer typická.

Nová tretia generácia hodiniek TAG Heuer Connected nadväzuje na tú predchádzajúcu, dizajn tak ostal vo veľkej miere zachovaný a verný charakteru ostatných klasických hodiniek výrobcu.

Predávať sa bude už aj na Slovensku, od čoho distribútor značky očakáva pomerne solídne predaje – hovorí o pláne predať až 500 kusov ročne. Cena hodiniek sa pritom pohybuje okolo úrovní 1500 až 1700 eur vrátane dane. Distribútor pritom nemá ambície, ktoré by prekonávali potenciál produktu, veď minulá generácia sa na celom svete vypredala nečakane rýchlo a potom sa dlho čakalo na uvedenie tejto novej tretej. Zaujímavosťou je, že na vývoj hodiniek bolo udelené informačné embargo.

Puzdro s priemerom 45 mm je tvorené kombináciou keramiky a kovu, displej je úplne okrúhly bez výrezu, využíva technológiu OLED, je plne dotykový, ale rozhranie sa dá ovládať aj pomocou troch ovládačov na pravom boku. Vyhotovenie je mimoriadne precízne, s extrémnym dôrazom na detaily. Držať tieto hodinky v rukách je neporovnateľné s akoukoľvek konkurenciou.

Grafická variabilita ciferníkov je pestrá, ale azda najkrajšími sú tie inšpirované trojručičkovou verziou skeletonového Calibri Heuer 02 a Carrery Heuer 01. Digitálne ciferníky môžu mať teda vzhľad klasických športových digitálok, alebo pozadia s hexagonálnou nanoštruktúrou karbónového kompozitu, z ktorého sa vyrába vlások Nanografu. Treťou možnosťou je ciferník nazvaný Orbital, na pozadí ktorého beží animácia, zobrazujúca sieť neurónov. Túto sieť navrhuje špeciálny algoritmus tak, aby na každých hodinkách vytvorila unikátnu štruktúru, ktorá sa nikdy neopakuje. Takže každý majiteľ dostáva úplne originálny obraz.

Puzdro je pritom k dispozícii v dvoch farebných vyhotoveniach, striebornom a čiernom, ďalšie farby potom pridávajú ľahko vymeniteľné náramky s pripínacím mechanizmom. K dispozícii sú čierne a červené náramky, oranžové, kaki kaučuk alebo aj strieborná oceľ. Kvalitatívne vyhotovenie všetkých alternatív je prvotriedne a zodpovedajúce vysokému štandardu značky.

Zaujímavosťou je, že operačný systém je WearOS od Google, takže k dispozícii je obrovské množstvo praktických aplikácií, vrátane špecialít vyvinutých práve pre TAG Heuer Connected, ako golfový asistent alebo očakávaná aplikácia na sledovanie športových výkonov, vrátane plávania. Hodinky sú vodotesné do hĺbky až 50 metrov.

„Ponuka softvéru, siaha od rýchleho zaobstarania bežnej každodennej komunikácie prostredníctvom Wear OS aplikácií až po profesionálne spracovanie športových dát v prostredí „TAG Heuer Sports app“. Táto vlastná športová aplikácia prostredníctvom GPS, HRM (monitor srdcového tepu) a ďalších senzorov meria výkony v golfe, behu, cyklistike, chôdzi a vo fitness. Ďalšie športy začnú pribúdať s budúcimi aktualizáciami softvéru. Detailnejšie spracovanie športových dát a ich dlhodobé sledovanie potom prebieha na spárovanom telefóne v aplikácii TAG Heuer mobile companion app,“ uvádza sa v oficiálnej tlačovej správe.

Batéria s kapacitou 430 mAh vydrží celý deň bežnej online prevádzky, plus jednu hodinu intenzívneho tréningu s použitím GPS, audio streamu a monitorovanie srdcového tepu. Pri časovo náročnejších aktivitách vydrží batéria 6 hodín pri zapnutom GPS sledovaní, monitore srdcového tepu a prehrávaní hudby. Úplné nabitie batérie pri teplote 15 ° C – 45 ° C trvá 1,5 hodiny.

 

Všetky fotografie k téme TAG Heuer Connected 2020:

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.