Bude nový Joker od DC začiatkom reštartu celej ságy Batmana?

Nový Joker nadviaže na toho spred 11 rokov, DC dáva šialenému Jaredovi Letovi zbohom.
Vydané 9. apríla 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,

O tom, že nového Jokera bude stvárňovať Joaquin Phoenix, vieme už od polovice minulého roka. Nie je to tak dávno, čo vyšiel oficiálny trailer k snímke JOKER (2019) a zapôsobil snáď na každého, kto ho videl.

 

Postava Jokera, teda hlavného nepriateľa komiksového hrdinu Batmana, bude vo filme vyobrazená ako obyčajný človek, ktorý sa vplyvom duševných porúch a spoločnosti stáva jedným z najslávnejších záporákov na svete. Inšpirácia Jokerom, ako ho stvárnil Heath Ledger pred jedenástimi rokmi, je očividná. Vyzerá to tak, že zámerom filmárov je nadviazať na charakter Jokera z filmu The Dark Knight. Mimochodom, tento film zarobil viac ako jednu miliardu amerických dolárov, snaha nadviazať na neho je preto pochopiteľná.

Vo filme Joker, ktorý sa do kín dostane v októbri tohto roka, mal okrem Joaqina Phoenixa hrať aj Alec Baldwin, ktorý si mal strihnúť postavu Thomasa Wayna, teda otca slávneho Brucea, ktorý sa neskôr stane Batmanom. To sa síce medzičasom nepotvrdilo, ale vo filme určite uvidíme aj Zazie Beetz či Roberta De Nira!

 

Na postavu Jokera sú fanúšikmi kladené vysoké nároky. Posledné stvárnenie Jokera prostredníctvom Jareda Leta bolo síce vizuálne atraktívne, ale fanúšikovia DC univerza mu neprišli na chuť. Popravde, ani my, ktorí do sveta komiksov ponorení nie sme, ale radi si takéto veľkofilmy pozrieme.

Sám Phoenix v jednom rozhovore k otázke o očakávaniach fanúšikov zaujal veľmi jasné stanovisko: „Absolútne ma to nezaujíma. Príliš nepremýšľam o tom, čo si myslia iní ľudia. Môj prístup je rovnaký, ako pri každom inom filme. Zaujíma ma režisér a koncepcia celkovej postavy. Pokiaľ cítim, že pracujem na niečom výnimočnom, tak ma nezaujíma žáner, ani rozpočet. Tie veci skrátka nie sú podstatné.“

Inzercia

Na režisérsku stoličku sa posadil 48-ročný Todd Phillips, ktorý sa podpísal napríklad pod komédiu Vo štvorici po opici (Hangover, 2009).

 

Batman ako pokračovanie Jokera

Zatiaľ nevieme, či sa Joker vo filme stretne aj s Bruceom Waynom alebo priamo s jeho alter-egom Batmanom. Je to však vysoko pravdepodobné, napokon dej filmu sa bude odohrávať v Gothame a v traileri možno vidieť aj arkhamskú nemocnicu, okrem toho možná prítomnosť Thomasa Wayna prirodzene núti domnievať sa, že vedľajším zámerom tejto snímky je pripraviť pôdu pre nového Batmana.

Ten by mal do kín doraziť takisto a bude sa jednať o reštart celej filmovej série. Ak sa Batman od Nolana snažil docieliť realistický pohľad na komiksovú postavu, je veľmi pravdepodobné, že tá ďalšia sa bude snažiť v tomto duchu pokračovať a Joker bude ukážkou toho, ako by mal žáner vyzerať.

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.