Cestovanie s Mc'O Travel

Tahiti a Veľkonočný ostrov – veľmi vzdialená exotika

Kým pred dvomi týždňami sme sa klepali zimou vo výškach nad 5 000 metrov v nepálskych Himalájach pod Mt. Everestom, teraz vás zoberieme do príjemne teplých vôd Pacifiku na exotické a od nás veľmi vzdialené súostrovie Spoločenské ostrovy, kde navštívime najznámejšie z ich ostrovov – ostrov Tahiti, ostrov Morea a ostrov Bora Bora.
Vydané 14. mája 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Titulná fotografia: Simone Jo Moore

Na ostrovy som zamieril po mesačnom putovaní po Chile a Argentíne odpočinúť si z únavy z trekovania a presunov vyše 6 500 kilometrov cez nehostinnú Patagóniu a argentínske pláne (o tom v niektorom z ďalších videí). Na odpočinok sme si zvolili luxusný hotel neďaleko hlavného mesta Tahiti – Papete

Navštívite s nami toto malé mestečko a spoznáte jeho tržnicu i ulice a tiež miesta spojené s návštevou nášho velikána, Rastislava Štefánika, na tomto ostrove. Vypravíte sa snami na susedný nádherný sopečný ostrov Morea po ktorom absolvujeme okružnú cestu. Uvidíte nádherné pláže, exotické rozoklané vrcholy hôr porastené hustou džungľou, navštívime typickú osadu domorodcov a liaheň povestných čiernych tahitských perál. Po absolvovaní vystúpenia tahitských tancov navštívime ešte destilérku alkoholu z tropického ovocia. 

Potom preletíme lietadlom na asi najkrajší ostrov na svete – Bora Bora. Tu absolvujeme okružnú plavbu po neuveriteľne tyrkysovo sfarbenej lagúne ostrova a kúpanie so žralokmi a rajami pod exotickou siluetou centrálnej hory ostrova.

A ešte sa vrátime späť na Tahiti a preskúmame vnútrozemie ostrova – vodopády, džungľu a lávové jaskyne vo vnútrozemí pod vyše 2000 metrov vysokým centrálnym masívom ostrova. S ostrovom sa rozlúčime vystúpením tahitských tanečníc.

Po týždni strávenom na Tahiti a okolitých ostrovoch podnikneme ešte exotickejšiu návštevu ostrovčeka strateného 3 300 kilometrov od najbližšej pevniny uprostred búrlivého Tichého oceánu – Veľkonočného ostrova. Ostrovček veľkosti väčšieho trojuholníkového syra  (každá odvesna má len 12,5 kilometra) je známy predovšetkým veľký tajomstvom, ktoré obostiera pôvod a význam tu umiestnených monumentálnych skalných sôch ťažkých niekoľko ton

Absolvujete tu s nami vystúpenie typických bojových tancov ostrova, tak odlišných od romantického tanca tahitských tanečníc. Potom džípom preskúmame a navštívime všetky pamiatky a náleziská obrovských sôch, zvaných moai, na ostrove. Dokonca sa džípom vyvezieme aj na vrchol najvyššej sopky ostrova.

Napokon ešte navštívime exotický kráter  Rano Kau s vykopávkami historickej dediny starých obyvateľov ostrova. Tu pochopíte nepochopiteľnosť ostrova – ako boli ľudia žijúci v zemliankach z naukladaných kameňov schopní vytesať a niekoľko kilometrov premiestňovať skalné kolosy moai vážiace niekoľko ton.  Nepochopiteľné… 

A obdivujte s nami najkrajšie západy slnka na svete. Viete prečo sú tu západy slnka najkrajšie? No predsa preto, lebo odtiaľto ďalej na západ je už východ.

Trek k Mt. Everestu a k nádherným jazerám Gokyo

Pravá tvár Havaja v unikátnom videodokumente od Slovákov

 

Pokračujte na ďalší príspevok »