INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Cestovanie s Mc'O Travel

Pravá tvár Havaja v unikátnom videodokumente od Slovákov

V roku 2017 sme sa vo štvorici vydali na tento vzdialený kút Zeme, ležiaci takmer presne na opačnej strane zemegule. Navštívili sme 4 hlavné najväčšie ostrovy.

Havaj – slovo, ktoré zaváňa exotikou a predstavami o raji na zemi. Bežne sa spája s plážami, teplom a surfovaním. Už menej ľudí vie, že Havaj je súostrovie asi 130 drobných ostrovov, ale len 8 hlavných ostrovov je obývaných – a z nich len jeden – ten najväčší ostrov – sa volá Hawaii. Aby sa to domácim neplietlo, tak tento ostrov volajú tiež Veľký ostrov. Havajské ostrovy sa nachádzajú na juh od Obratníka Raka smerom k rovníku, čo predurčuje ich tropické podnebie. 

V roku 2017 sme sa vydali vo štvorici na tento vzdialený kút Zeme, ležiaci takmer presne na opačnej strane zemegule. Navštívili sme štyri hlavné najväčšie ostrovy

INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

Prileteli sme do presláveného mesta Honolulu na ostrove Oahu a ubytovali sme sa priamo na pláži Waikiki. Po ostrove sme podnikli niekoľko výletov – kúpali sme sa na pláži Waikiki i v ďalších korálových zátokách ostrova. Vo videu nižšie uvidíte šantenie surfistov na najprestížnejšej surfistickej pláži na severnom pobreží ostrova, podniknete so mnou namáhavý a trocha nebezpečný trek po hrane krátera ku skalnému oknu a tiež trek v tropickom pralese k vodopádom. 

INZERCIA
INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

Potom sme preleteli na Veľký ostrov. Tu uvidíte žeravú bublajúcu tekutú lávu na dne krátera sopky Kilauea. Neskôr sa s nami na bicykloch vydáte k výronom žeravej lávy, kde sme sa dostali k tisícstupňovej tekutej láve až takmer na dotyk. Prešli sme tropickou botanickou záhradou a navštívili 130 metrov vysoký vodopád Akaka. A uvidíte aj zasnežené vrcholky 4200 metrov vysokej sopky Mauna Kea a nočné kúpanie s obrovskými, vyše štvormetrovými mantami, ktorých sme sa dotýkali.

Následne sme prileteli na ostrov Maui, ktorý je typickým dovolenkovým rajom Američanov i turistov z celého sveta. Tu sa zúčastníte našej plavby s pozorovaním šantenia veľrýb a podniknete trek bambusovou džungľou. Tiež sa vykúpeme v zatopenom kráteri vyhasnutej sopky Molokini, ktorý je koralovým kráľovstvom plným rýb. A opäť sa stretnete so šantením veľrýb a budete sa s nami ponárať za korytnačkami – karetami zelenými.

A prelietame na pre mňa najkrajší ostrov Kauai. Objavíte s nami Grand Canyon pacifiku – obrovský, nádherný a farebný kaňon Waimea. Vystúpite s nami na vrchol najvyššej hory severného pobrežia ostrova. Potom s nami preletíte vo vrtuľníku bez dverí nad krásnymi a dychberúcimi scenériami ostrova s kaňonmi, vodopádmi, prudkými a vysokými zrázmi porastenými džungľou a nad plážou Kalalau – asi najkrajším pobrežím na svete. Pobrežie Kalalau si potom pozrieme aj z paluby výletnej plachetnice a nakoniec podniknete so mnou vraj jeden z najkrajších trekov na svete – dvojdňový trek tropickou džungľou na nádherné, len ťažko prístupné pobrežie Kalalau. 

Užívajte….