Cestovanie s Mc'O Travel

Pravá tvár Havaja v unikátnom videodokumente od Slovákov

V roku 2017 sme sa vo štvorici vydali na tento vzdialený kút Zeme, ležiaci takmer presne na opačnej strane zemegule. Navštívili sme 4 hlavné najväčšie ostrovy.
Vydané 15. apríla 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Havaj – slovo, ktoré zaváňa exotikou a predstavami o raji na zemi. Bežne sa spája s plážami, teplom a surfovaním. Už menej ľudí vie, že Havaj je súostrovie asi 130 drobných ostrovov, ale len 8 hlavných ostrovov je obývaných – a z nich len jeden – ten najväčší ostrov – sa volá Hawaii. Aby sa to domácim neplietlo, tak tento ostrov volajú tiež Veľký ostrov. Havajské ostrovy sa nachádzajú na juh od Obratníka Raka smerom k rovníku, čo predurčuje ich tropické podnebie. 

V roku 2017 sme sa vydali vo štvorici na tento vzdialený kút Zeme, ležiaci takmer presne na opačnej strane zemegule. Navštívili sme štyri hlavné najväčšie ostrovy

Prileteli sme do presláveného mesta Honolulu na ostrove Oahu a ubytovali sme sa priamo na pláži Waikiki. Po ostrove sme podnikli niekoľko výletov – kúpali sme sa na pláži Waikiki i v ďalších korálových zátokách ostrova. Vo videu nižšie uvidíte šantenie surfistov na najprestížnejšej surfistickej pláži na severnom pobreží ostrova, podniknete so mnou namáhavý a trocha nebezpečný trek po hrane krátera ku skalnému oknu a tiež trek v tropickom pralese k vodopádom. 

Potom sme preleteli na Veľký ostrov. Tu uvidíte žeravú bublajúcu tekutú lávu na dne krátera sopky Kilauea. Neskôr sa s nami na bicykloch vydáte k výronom žeravej lávy, kde sme sa dostali k tisícstupňovej tekutej láve až takmer na dotyk. Prešli sme tropickou botanickou záhradou a navštívili 130 metrov vysoký vodopád Akaka. A uvidíte aj zasnežené vrcholky 4200 metrov vysokej sopky Mauna Kea a nočné kúpanie s obrovskými, vyše štvormetrovými mantami, ktorých sme sa dotýkali.

Následne sme prileteli na ostrov Maui, ktorý je typickým dovolenkovým rajom Američanov i turistov z celého sveta. Tu sa zúčastníte našej plavby s pozorovaním šantenia veľrýb a podniknete trek bambusovou džungľou. Tiež sa vykúpeme v zatopenom kráteri vyhasnutej sopky Molokini, ktorý je koralovým kráľovstvom plným rýb. A opäť sa stretnete so šantením veľrýb a budete sa s nami ponárať za korytnačkami – karetami zelenými.

A prelietame na pre mňa najkrajší ostrov Kauai. Objavíte s nami Grand Canyon pacifiku – obrovský, nádherný a farebný kaňon Waimea. Vystúpite s nami na vrchol najvyššej hory severného pobrežia ostrova. Potom s nami preletíte vo vrtuľníku bez dverí nad krásnymi a dychberúcimi scenériami ostrova s kaňonmi, vodopádmi, prudkými a vysokými zrázmi porastenými džungľou a nad plážou Kalalau – asi najkrajším pobrežím na svete. Pobrežie Kalalau si potom pozrieme aj z paluby výletnej plachetnice a nakoniec podniknete so mnou vraj jeden z najkrajších trekov na svete – dvojdňový trek tropickou džungľou na nádherné, len ťažko prístupné pobrežie Kalalau. 

Užívajte….

 

Pokračujte na ďalší príspevok »