Cestovanie s Mc'O Travel

Trek k Mt. Everestu a k nádherným jazerám Gokyo

Pozrite si jedinečný dokument o ceste Slovákov po Himalájach.
Vydané 29. apríla 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy:

Kým pred dvomi týždňami sme sa zohrievali pod tropickým slnkom a pri žeravej láve na Havajských ostrovoch, teraz sa môžete schladiť na treku do Himalájí – pod Mt. Everest a ku krásnym jazerám Gokyo.

     Cez krátku zastávku v Istanbule, kde navštívime nádherný chrám Hagia Sofia preletíme ponad Himaláje do hlavného mesta Nepálu – do Kathmandu. V tomto miliónovom meste – mekke horolezectva – sa prejdeme ulicami plnými života, ulicami voniacimi exotickými vonnými tyčinkami, ale i marihuanovým dymom a hašišom. Mesto je plné života, obchodov s horolezeckým vybavením, ale aj historických pamiatok. Prejdeme spolu zaujímavosti mesta a nakoniec zapadneme do najlepšieho hudobného baru mesta, kde opulentne oslávime narodeniny jedného z účastníkov nášho treku. 

    Potom sa vydáme najprv terénnym autom do podhoria Himalájí, odkiaľ bude pokračovať náš trek pešo najprv tropickou džungľou a postupne so stúpajúcou výškou až do vyprahnutých kamenistých a ľadovcových oblastí s výškou nad 5000 metrov nad morom. Uvidíte strasti, ale i radosti takéhoto namáhavého putovania, i život v chudobných dedinkách v Himalájach. Dáte si s nami kávičku v najvyššej kaviarni na svete vo výške 5000 metrov nad morom. A prídete s nami až na vrchol nášho putovania, kde z výšky 5635 metrov nad morom budete stáť z oči voči najvyššiemu končiaru na svete, majestátnemu Mt. Everestu. 

     Ale tu sa naše putovanie nekončí a pokračujeme s mačkami na nohách cez ľadovec a 5368 metrov vysoké sedlo Chola k jazerám Gokyo. Prejdeme najdlhší ľadovec v nepálskych Himalájach – 32 kilometrov dlhý a 2 kilometre široký ľadovec Gozumpa, aby sme prišli k nádherným tyrkysovým jazerám Gokyo vo výške 4880 metrov. A ešte jeden výstup do 5360 metrov nad morom s panorámou horských štítov, kde z jedného miesta je možné vidieť až 4 osem tisícovky – Mt. Everest, Makalu, Lhotse a Čho Oyu.

     A aby toho nebolo dosť ešte dve exotiky – po jazde z Himalájí na koni, ešte zažijete divoký odlet lietadlom z Lukly – z najnebezpečnejšieho letiska na svete.

Tak želám pekný zážitok…..

 

 

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.