Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Film

Prvé zábery Roberta Pattinsona ako nového Batmana sú na svete!

The Batman sa po pár uniknutých fotkách z natáčania predstavuje prvými oficiálnymi zábermi Roberta Pattinsona v maske Batmana.

Tak dočkali sme sa!  Posledné týždne už boli komiksoví maniaci na internete netrpezliví. Bolo vo vzduchu to, že čoskoro zistíme ako bude Robert Pattinson vyzerať ako Batman. Dnes sa tak stalo a ty si môžeš konečne pozrieť celé video zo screentestu s ktorým sa podelil priamo režisér Matt Reeves. Podobne sa fanúšikom zavďačil aj Tod Philips, keď nám predstavil Arthura Flecka aka Jokera v podaní Joaquina Phoenixa.

Rekacie na internete sú viac ako pozitívne. Po oznámení mena toho, kto bude nového Batmana stvárňovať, to bolo presne naopak. Keď prvý krát padlo meno Roberta Pattinsona, bolo to ešte v čase, keď nebolo nič oficiálne potvrdené. Robert v jednom z nedávnych rozhovorov priznal, že sa obával, že rolu nakoniec nedostane. Vlna „hejtu“ bola skutočne veľká a v tom čase nemal ešte nič isté. Obavy že tvorca nového filmu  o temnom rytierovi, Matt Reeves sa zľakne a radšej sa poobhliada po niekom, boli teda na mieste. Negatívne hlasy voči Robertovi sú však značne nefér.  Áno, objavil sa v blbosti zvanej Twilight, odvtedy však hral v množstve artových a kvalitných filmov, kde dokázal, že vie hrať. Choď do kina na Maják, alebo si pusti film Good Time a možno zmeníš názor aj ty.

Hore uvedené video dokazuje, že sa pravdepodobne nemáme až tak čoho obávať. Niektorí môžu namietať, že maska na tvári vyzerá trochu divne. Je preto nutné dodať, že nový film The Batman sa bude odohrávať v časoch keď Bruce Wayne s Batmanom ešte len začína, prípadne očisťuje Gotham od zločinu len možno rok alebo dva. Preto jeho oblek ešte nemusí byť úplne dokonalý. Samotný znak na hrudi má byť dokonca vytvorený so zbrane, ktorou boli zavraždení rodičia Brucea Waynea

Fanúšikovia netflix série  DareDevil mi dajú za pravdu, že v prípade nových záberov je tu istá podobnosť s oblekom Matta Murdocha. Mne osobne to vôbec neprekáža. Skôr naopak. Išlo o takmer dokonalý komiksový seriál, čiže ak aj film bude rovnako kvalitný, sem s ním.

AVIS Maxirent

The Batman natočí Matt Reeves, ktorý mal pod palcom aj posledné filmy o planete opíc, ktoré patria k tým lepším a inteligentnejším blockbusterom, ktoré sme posledné roky mohli v kinách vidieť. Okrem Roberta Pattinsona sa vo filme objaví aj množstvo ďalších hviezd. Ako Pinguina uvidíme Colina Farrella. Od čias kedy tohto záporáka stvárnil Denny DeVito, sme ho vo filme nevideli, takže sme naozaj zvedavý čo s touto postavou urobí Colin.

Ďalej ako Riddlera uvidíme Paula Dana. Možno menej známy herec, no neuveriteľne talentovaný. Mohol si ho vidieť aj vo filme Prisoners od Dennisa Villeneuve po boku Jakea Gyllenhaala a Hugh Jackmana. Naposledy Riddlera stvárnil ešte Jim Carrey a tomu je už viac ako 20 rokov. Taktiež vo filme opäť uvidíme Catwoman vp odaní Zoe Kravity. To už sú 3 záporáci a podľa všetkého by ich malo byť viac. Uvidíme čo je na tom pravdy.

Taktiež sa v The Batman objaví Jeffrey Wright ako komisár Gordon. Andy Sirkis by mal podľa všetkého stvárniť známeho komorníka Alfreda, nebolo to však ešte stále potvrdené. John Turturro (Jesus z Big Lebowski) stvárni hlavu mafie Carmina Falconeho, čo je ďalší do zástupu záporných postáv.Celý dej by mal byť inšpirovaný jedným z najlepších príbehov temného rytiera s názvom Dlhý Halloween a viac ako o akčný film by malo ísť o Noir detektívku. Viac ako pästné súboje či výbuchy by sme mali teda preskúmať detektívne schopnosti Batmana. Tieto schopnosti išli v predchádzajúcich filmoch skôr do úzadia, preto určite pôjde o nový a zaujímavý pohľad na známu postavu.

Zoznam hereckých hviezd je skutočne veľký. Očakávania sú teda veľké. Či sa naplnia si budeme musieť počkať až do 24.6.2021. čiže ešte skoro rok a pol.