Billie Eilish nemala čas zomrieť. Musela zložiť pieseň pre novú bondovku.

Na Valentína nás Bilie Eilish potešila novou piesňou k bondovke No Time To Die. Ak ju chceš počuť, čítaj ďalej.
Vydané 14. februára 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Okolo každej novej bondovky je vždy tak trocha humbug. No nie len okolo filmu samotného. Rovnako je to aj s hudbou. Len asi pred mesiacom sme sa dozvedeli, že novú pieseň k bondovke No Time To Die zloží novodobá hudobná superstar Billie Eilish. Aj napriek populárnosti, z radou fanúšikov agenta s povolením zabíjať, nebolo moc počuť slová nadšenia. Čo už len môže nejaká 18 ročná žubrienka naspievať k takému fenoménu ako sú filmy s Jamesom Bondom? Ja som bol tiež skeptický.

Dnes na Valentína sme sa dočkali veľkého prekvapenia a svetlo sveta uzrela eponymná pieseň od Billie k bondovke No Time To Die. Dá sa povedať, že internet doslova vybuchol. Pozitívnymi reakciami! Namiesto čítania opisov toho aká je, si ju rovno pustite!

Rovnako ako celý internet aj ja som milo prekvapený. Pieseň sa nesie v baladickom duchu a patrí rozhodne k tomu lepšiemu, čo sme mohli vo filmoch počuť. Na to, že Billie Eilish má len 18 rokov nahrala skutočne dospelú pieseň, ktorá každou sekundou naberá na kvalite.

Podobne ako s veľkou časťou jej tvorby aj v tomto prípade Billie vypomohol jej brat Finneas O’Connell. Ten chalan má fakt talent a o tejto súrodeneckej dvojici budeme ešte veľa počuť.  Za zmienku určite stojí, že v piesni je počuť aj orchestrálne fragmenty velikána Hansa Zimmera, ktorý tiež skladá hudbu pre No Time To Die. A pre fajnšmekrov doplním, že v piesni započujete aj gitaru Johnyho Marra z The Smiths. Všetci títo by mali spolu prvý krát odprezentovať pieseň No Time To Die aj naživo na Britawards.

Čo sa týka bondoviek, v ktorých hlavnú úlohu stvárňuje Daniel Craig, dá sa povedať, že zatiaľ máme šťastie na výnimočne dobré piesne a je vidieť, že producenti si dávajú skutočne záležať, komu tak dôležitú úlohu zveria do rúk. Teda až na jednu výnimku. Chris Cornell v You Know My Name priam vypustil dušu, aby Casino Royal znelo čo najviac rockovo. V podobnom duchu sa niesol aj úplne prvý duet v dejinach „bondsongs“ pre Quantum Of Solace. Reč je o Another Way To Dies od Alicie Keys a Jacka White. To čo prišlo potom sa nedá nazvať inak ako vrchol. Adele a jej Skyfall sa páčilo snáď každému. No potom to prišlo. Prudký pád dole a to v podaní Sama Smitha a jeho Written on the Walls. Myslím, že Billie opäť zdvihla latku. Chvalabohu.

Novej Bondovky sa dočkáme už čoskoro. Konkrétne 2. apríla 2020. V hlavnej úlohe opäť s Danielom Craigom. Tento krát už posledný krát. Craig to sluboval už po Spectre, teraz je to už však oficiálne potvrdené. O réžiu sa postará Cary Fukunaga, ktorý stojí za seriálovým hitom True Detective. Očakávania sú teda celkom veľké.

Na svete je už aj prvý trailer a čoskoro by mal svetlo sveta uzrieť ďalší. No Time To Die bude pravdepodobne najdlhšia bondovka. Podľa zatiaľ nepotvrdených informácií by sme si v kine mali posedieť až bez mála 3 hodiny! Všetko nasvedčuje tomu, že No Time To Die bude pecka a tak sa s Danielom Craigom ako Jamesom Bondom rozlúčime viac ako dôstojne.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »