Technológie

WhatsApp má už 2 miliardy aktívnych používateľov. Prinášame vyjadrenie spoločnosti

WhatsApp má viac používateľov ako tradičný Messenger na Facebooku.
Vydané 14. februára 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Tento týždeň spoločnosť Facebook uzatvára s veľkým úspechom. Jej aplikácia WhatsApp dosiahla už dve miliardy aktívnych používateľov v priebehu jedného mesiaca. Momentálne sa jedná o vôbec najpoužívanejší komunikátor na svete, dokonca prekonáva aj čínske platformy WeChat a QQ Mobile.

V súčasnosti je rebríček najpoužívanejších messengerov sveta zostavený šiestimi veľkými platformami, v ktorých je WhatsApp lídrom s výrazným náskokom pred dvojkou, Facebook Messenger. Ten mal za mesiac menej ako 1,5 miliardy aktívnych používateľov a bol nasledovaný trojkou, čínskym WeChat. O tejto komunikačnej platforme sme písali v samostatnom článku o tom, aké online služby sú prevádzkované v Číne.

Počet aktívnych používateľov rôznych komunikačných platforiem v priebehu mesiaca (zdroj: SocialMediaToday)

 

Vyjadrenie tvorcu aplikácie WhatsApp:

„Je nám potešením zdeliť vám, že dnešným dňom WhatsApp používajú viac ako dve miliardy používateľov z celého sveta. Matky a otcovia môžu byť v kontakte so svojimi milovanými bez ohľadu na to, kde sú. Bratia a sestry vedia zdieľať chvíle, na ktorých záleží. Kolegovia môžu spolupracovať a firmy rastú ľahšie vďaka spojeniu s ich zákazníkmi. Súkromné konverzácie, ktoré boli kedysi možné jedine tvárou v tvár, sú dnes možné na obrovské vzdialenosti prostredníctvom okamžitých chatov a videohovorov. Cez WhatsApp sa deje množstvo významných a špeciálnych okamihov  a my sme pokorní a poctení, že sme dosiahli tento míľnik.“

INZERCIA

 

Zdroj informácie: WhatsApp Reaches 2 Billion Active Users

Pokračujte na ďalší príspevok »