Samsung Galaxy Z Flip

Samsung to skúša s ohybným displejom opäť, podarí sa mu napraviť reputáciu?

Prvý pokus s mobilom so skladacou konštrukciou a ohybným displejom odhalil technologické nedostatky novinky, nový model by ich mal všetky napraviť.
Vydané 13. februára 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Galaxy Z Flip je odvážny a štýlový. Smartfón so skladacím skleneným displejom doslova ohýba fyzikálne zákony – displej s uhlopriečkou 6,7 palca sa v zloženom stave zmestí do každej dlane. Medzi ďalšie prednosti patrí originálna konštrukcia skrytého kĺbu a celkom nové, na mieru urobené užívateľské rozhranie. Takto vyzerá štýlový a originálny začiatok novej dekády, ktorá bude patriť skladacím smartfónom, tvrdí výrobca.

Galaxy Z Flip sa pýši displejom Infinity Flex s technológiou Ultra Thin Glass (UTG) z vlastnej dielne spoločnosti Samsung. Rozlíšenie je vynikajúce, i keď už poznáme aj vyššie: 2636×1080 pixelov. Vďaka originálnej konštrukcii takisto odpadol výrez a ďalšie rušivé prvky, užívatelia majú k dispozícii celú plochu s pomerom strán 21,9:9 – to Samsung doteraz neponúkol. Môžete si teda užiť svoj obľúbený obsah ešte v lepšej podobe než predtým.

 

V spolupráci s Googlom vyvinul Samsung režim Flex pre jedinečnú ohybnú konštrukciu Galaxy Z Flip. Keď prístroj stojí na nejakej ploche bez podpery, displej sa automaticky rozdelí na dve polovice, každá z nich má uhlopriečku 4 palce, teda 10,3 cm. Na hornej polovici si potom môžete prezerať fotografie, videá a ďalší obsah, dolná polovica slúži na ovládanie. Na hornom displeji si môžete napríklad púšťať klipy z YouTube a na dolnom vyhľadávať ďalšie videá, čítať popisy alebo písať komentáre.

 

INZERCIA

Ďalší krok v skladacej ére

Inzercia

Kategóriu skladacích smartfónov založil model Galaxy Fold, s ním začala nová éra. Galaxy Z Flip predstavuje krok do novej dekády. Prvý model radu Z je priekopníkom novej triedy prístrojov a dôkazom, že to Samsung myslí so svojou vedúcou rolou naozaj vážne. Vďaka nemu je jasné, že naše nové technológie a tvary budú používateľom prinášať nevídané zážitky a potešenie aj v ďalších rokoch.

Čo však nepoteší, je cena. 1480 eur je odporúčaná maloobchodná cena, telefón bude v predaji v čiernej a fialovej farbe.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »