Cestovanie sólo: DESTINÁCIE 2023

TIPY: Inšpirácia na váš najbližší výlet Každá z lokalít ponúka jedinečné zážitky, bohatú kultúru a skvelé príležitosti na spojenie s miestnymi obyvateľmi a inými cestovateľmi.   Barcelona, Španielsko Barcelona, známa úžasnou architektúrou a pulzujúcou atmosférou, je vynikajúcou voľbou pre ženy, ktoré cestujú samé. Ulice a celkový kolorit mesta je ako stvorený na prechádzky, a všade… Prečítať celé

TIPY: Inšpirácia na váš najbližší výlet

Každá z lokalít ponúka jedinečné zážitky, bohatú kultúru a skvelé príležitosti na spojenie s miestnymi obyvateľmi a inými cestovateľmi.

 

Barcelona, Španielsko

Barcelona, známa úžasnou architektúrou a pulzujúcou atmosférou, je vynikajúcou voľbou pre ženy, ktoré cestujú samé.

Ulice a celkový kolorit mesta je ako stvorený na prechádzky, a všade sa viete presúvať peši.

V Barcelone vás neustále obklopujú krásne pamiatky, takže obyčajná cesta z bodu A do bodu B sa tu stáva zážitkovou prechádzkou.

Užívajte si prechádzky pri známych pamiatkach, ako je La Sagrada Familia alebo Park Güell, a zároveň si po ceste vychutnajte lahodné tapas v miestnych reštauráciách.

S priateľskými miestnymi obyvateľmi a množstvom aktivít, ktoré sa tu dajú robiť, má Barcelona rozhodne čo ponúknuť každému typu cestovateľa.

 

Rishikesh, India

Ak počas svojich ciest hľadáte duchovný rast, Rishikesh, ktoré sa nachádza v severnej Indii neďaleko úpätia Himalájí, by malo byť na vašom zozname.

Toto posvätné mesto, známe ako svetové hlavné mesto jogy, ponúka množstvo miest na cvičenie jogy, meditovanie a relax.

Môžete tu meditovať v objatí pokojne krajiny pozdĺž brehov rieky Gangy. Je to skutočne transformačný zážitok!

 

Hlavné mesto jógy – Rishikesh. Zdroj: thrillophilia.com

 

Oaxaca, Mexiko

Farebný klenot v južnom Mexiku, mesto Oaxaca víta návštevníkov vrelou pohostinnosťou a bohatým kultúrnym dedičstvom zakoreneným v domorodých tradíciách, v kombinácii so španielskymi koloniálnymi vplyvmi. 

Objavte pulzujúce bazáre, ochutnajte delikátnu oaxacánsku kuchyňu a objavte čaro tradičných umení, ako je keramika alebo tkanie.

Navyše, s nízkou mierou kriminality a priateľskými miestnymi obyvateľmi, ktorí sú vždy ochotní pomôcť strateným cestovateľom, sa pri objavovaní tejto krásnej destinácie budete cítiť bezpečne.

 

Pláže v Oaxace nenechajú jedno oko suché. Zdroj: castawaywithcrystal.com

 

Florencia, Taliansko

Florencia, rodisko renesančnej éry a domov ikonických umeleckých diel, ako je Michelangelova socha Dávida alebo Botticelliho obraz Zrodenie Venuše, je ideálnou destináciou pre sólo cestovateľov so záujmom o históriu a kultúru.

Prechádzajte sa malebnými dláždenými uličkami a obdivujte ohromujúcu architektúru, ktorá na vás číha doslova na každom rohu.

Vychutnajte si jedinečnú taliansku gastronómiu v lokálnych reštauráciách (vyhnite sa turistickým nástrahám) a nezabudnite si na terase miestnej vinárne vychutnať pohár Chianti.

 

Čarovná Florencia. Zdroj: nejlepsipruvodce.cz

 

Bali, Indonézia

Bali ponúka dokonalú zmes relaxu a dobrodružstva pre ľudí, ktorí cestujú sami.

Toto je lokalita kde sa môžete skutočne vyblázniť!

Krajina tu je známa svojimi prírodnými krásami a bohatstvom, ktoré nájdete v sopečných horách i na nedotknutých plážach lemovaných palmami.

Od kurzov jogy v Ubude až po lekcie surfovania na pláži Kuta, alebo návštevy chrámov po celom ostrove, určite nájdete aktivity, ktoré vyhovujú vašim záujmom, pričom sa budete cítiť vítaní balijskou pohostinnosťou.

 

Maui, Havaj

Havaj je ďalším z najlepších miest na cestovanie osamote.

Tropický ostrov Maui je plný  dramatických scenérií ako z filmu, exotickej flóry a fauny a malebných pláží, až je ťažké uveriť, že je to skutočne realita!

Surfujte, navštívte národné parky, sledujte východ slnka na pláži, opustite sa s tropickým ovocím a nasávajte pokoj Havaja.

 

Maui, Hawai. Zdroj: mauiinn.com

 

Francúzska Polynézia

Stretnete tu bezkonkurenčne jedných z najpriateľskejších ľudí na svete a určite neostanete dlho osamote!

Ak ste dobrodruh, môžete vyliezť na nádherné zelené hory Tahiti, pokochať sa výhľadom na nádherné modré vody a potom sa v nich zaslúžene okúpať!

Ak ste fanúšikom vody, potom by ste určite mali navštíviť fascinujúci vodopád Fautaua, ktorý je považovaný za jeden z najvyšších a najkrajších na svete.

Napriek tomu, že je to luxusne vyzerajúce miesto, vo Francúzskej Polynézii sa v skutočnosti dá cestovať veľmi lacno.

Dobrým tipom, ak sa snažíte ušetriť, je vynechať známe ostrovy a navštíviť menšie, zabudnuté, ako je Maupiti (malá sestra Bora Bora).

Stále budete mať rovnaký nádherný výhľad a pocit luxusu, no bez toho, aby ste si na to museli zobrať hypotéku.

 

Francúzska Polynézia. Zdroj: mauiinn.com

Pokračujte na ďalší príspevok »