Najkrajšie podceňované destinácie sveta: uhádnete ktoré to sú?

Už vás nebavia klasické turistické destinácie? Chcete objaviť niečo nové a vzrušujúce? Inšpirujte sa týmto zoznamom a vycestujte za novým dobrodružstvom!   Kirgizsko, Stredná Ázia Kirgizsko, jedna z najviac podceňovaných krajín na svete, ktorú rozhodne treba navštíviť, je cestovateľským klenotom, ktorý čaká na objavenie. Je to krajina ohromujúcej krásy a neuveriteľných zážitkov. Predstavte si, že… Prečítať celé
Vydané 17. júla 2023 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Inšpirujte sa týmto zoznamom a vycestujte za novým dobrodružstvom!

Kirgizsko, Stredná Ázia

Je to krajina ohromujúcej krásy a neuveriteľných zážitkov.

Predstavte si, že ste obklopení vysokými horami, ako je pohorie Tien Shan, a krištáľovo čistými jazerami, ako je Issyk-Kul, kde si môžete užívať rôzne športy, plávať a relaxovať.

Najlepšia časť? Ľudia sú neuveriteľne priateľskí a prívetiví, vždy pripravení podeliť sa o svoje tradície a príbehy.

Môžete sa ubytovať v tradičných jurtách, jazdiť na koňoch cez malebné údolia a nasávať pulzujúcu kultúru kirgizského ľudu.

Jazero Ala Kul, Kirgizsko. Zdroj: placemania.sk

Gruzínsko, Európa

Gruzínsko sa môže pochváliť fascinujúcou históriou, chutnou kuchyňou, úžasnými plážami pozdĺž pobrežia Čierneho mora a famóznymi štítmi kaukazských hôr.

Absolútnou nevyhnutnosťou je návšteva pôvabného starého mesta Tbilisi, kde sa môžete túlať jeho úzkymi dláždenými uličkami, obdivovať architektonické zázraky a oddávať sa živej miestnej kultúre.

Stále tajomný poklad Európy, Gruzínsko. Zdroj: travelistan.sk

Uganda, Afrika

Ak hľadáte podceňovanú destináciu plnú dobrodružstva, nehľadajte nič iné ako Ugandu!

Táto neuveriteľná krajina ponúka množstvo vzrušujúcich zážitkov, ktoré určite naplno uspokoja vášho dobrodružného ducha.

Či už kráčate bujnými dažďovými pralesmi, pozorujete rozmanitú divokú zver na safari alebo spoznávate bežný život a zvyky medzi ľuďmi, Uganda sľubuje nekonečné možnosti pre dobrodružstvá a nesmrteľné spomienky.

Aktivity v Ugande ponúkajú dych berúce zážitky a pohľady. Zdroj: ventureuganda.org

Nikaragua, Latinská Amerika

Nikaragua má všetko!

Nájdete tu očarujúce koloniálne mestá ako Granada a Leon, ktoré sú ideálne na objavovanie histórie a nasávanie miestnych vibrácií.

Ak máte radi surfovanie, tichomorské pobrežie je posiate úžasnými miestami, ktoré uspokoja vaše srdce túžiace po vlnách.

A nezabudnime ani na bujné dažďové pralesy ukrývajúce krásne vodopády, ktoré len čakajú na objavenie.

Čerešnička na torte? Je výborne cenovo dostupná.

Morgan’s Rock, Nikaragua. Zdroj: poetravel.com

Omán, Blízky východ

Omán, jedna z podceňovaných krajín na Blízkom východe, sa v posledných rokoch začína čoraz častejšie skloňovať aj u nás na Slovensku.

Môže sa pochváliť krásnou krajinou – čakajú na vás majestátne púštne duny a podmanivé tyrkysové vody Arabského mora.

Ponorte sa do očarujúcej krásy Maskatu, kde môžete obdivovať jeho pôsobivú architektúru a ponoríte sa tak do bohatého kultúrneho dedičstva.

Omán sa stáva bežnou destináciou aj pre slovenských cestovateľov. Zdroj: thrillist.com

Ekvádor, Južná Amerika

Odhaľte rozmanité atrakcie, ktoré Ekvádor ponúka v rámci svojich malých hraníc – od bujných amazonských dažďových pralesov až po týčiace sa andské štíty.

Zažite prírodné zázraky aj historické skvosty na jednom výlete, vďaka čomu je to podceňovaná cestovateľská destinácia pre milovníkov prírody i milovníkov histórie.

Ponorte sa do kultúr domorodých komunít, preskúmajte staroveké ruiny a obdivujte koloniálnu architektúru v mestách ako Quito a Cuenca.

Či už hľadáte vzrušujúce dobrodružstvá v divočine alebo nahliadnete do bohatej tapisérie ekvádorskej minulosti, táto očarujúca krajina ponúka nezabudnuteľné zážitky a rozhodne zanechá dojem!

Ekvádor si získa skutočne každého cestovateľa. Zdroj: cntraveller.com

Laos, juhovýchodná Ázia

Laos môže byť medzi susednými krajinami často prehliadaný, ale tento podceňovaný klenot má čo ponúknuť.

Vďaka miestam svetového dedičstva UNESCO, ako je podmanivé mesto Luang Prabang a úžasný chrámový komplex Vat Phou, si milovníci histórie a kultúry prídu na svoje.

Milovníci prírody sa môžu vyhrievať v krásach Laosu s atrakciami, ako je ohromujúci vodopád Kuang Si a očarujúca jaskyňa Kong Lor.

To, čo Laos odlišuje ešte viac, je jeho cenová dostupnosť, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre cestovateľov, ktorí majú obmedzený rozpočet.

Belize, považované aj za najkrajšiu destináciu na potápanie. Zdroj: thetimes.co.uk

Belize, Stredná Amerika

Belize, známe pre svoje nepoškvrnené karibské pobrežie, ponúka oveľa viac než len nedotknuté pláže.

Ponorte sa do bohatej histórie a kultúrneho dedičstva návštevou mayských ruín v Xunantunich, kde môžete obdivovať starobylé architektonické zázraky a ponoriť sa do zaujímavých príbehov minulosti.

A nezabudnime na neuveriteľný podmorský svet – s koralovými útesmi a množstvom morského života, ktorý možno objavovať, je Belize rajom pre nadšencov šnorchlovania a potápania.