Čakanie bez konca?

Bondovku No Time To Die v tomto roku neuvidíme!

Okolo Jamesa Bonda sa toho teraz deje viac ako dosť. Máme tu odklad novej bondovky, ale ako náplasť sme dostali klip k piesni No Time To Die. Čítaj ďalej a dozvieš sa ešte viac.
Vydané 5. októbra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Druhá vlna korony je v plnom prúde a s ňou sa nám rozbehla aj ďalšia vlna odkladov kino premiér.

Kým niektoré snímky sa presunuli len o pár týždňov (Wonder Woman: 1984), iné aj o niekoľko mesiacov.

A práve do druhej kategórie sa nedávno zaradila bondovka No Time To Die. Pôvodne sme ju mali vidieť začiatkom apríla tohto roka, následne bola kvôli korone premiéra posunutá až na november. No a pred pár dňami sme dostali opäť nový termín. 2.4.2021. Dúfajme, že táto zmena je už definitívna.

Tento odklad však spôsobil dve ďalšie udalosti.

Tou prvou je odklad premiéry filmu Fast and Furious 9, ktorý tiež pôvodne mal uzrieť svetlo sveta 2.4.2021. Bond je však pre tento film, až príliš veľkou konkurenciou a tak túto snímku uvidíme až v máji 2021.

Druhou udalosťou, ktorú spôsobil odklad premiéry novej bondovky je, že sieť kín Cineworld pozatvárala všetkých 128 kín po celej Veľkej Británií a Írsku. No Time To Die bola ich posledná nádej na aspoň aké-také zisky v tomto roku.

Aj dobré správy

Aby sme však neboli poslami len zlých správ, máme tu aj niekoľko pozitívnejších informácií.

Tou prvou je klip k piesni No Time To Die od Billie Eilish. Pieseň ako taká vyšla síce už začiatkom tohto roka, ale klip dostala až teraz. Nejde síce o nič svetoborné, čiernobiele zábery speváčky sa miešajú so zábermi z novej bondovky. Pozornému oku však neunikne, že zopár záberov je úplne nových a teda neobjavili sa ani v predchádzajúcich dvoch zverejnených traileroch.

Ďalšia zaujímavosť sa týka budúcnosti Jamesa Bonda. Ide síce o neoverenú informáciu, no viacero zdrojov tvrdí, že producenti už našli náhradu za Daniela Craiga a teda nového Jamesa Bonda.

Novým Bondom by že vraj nemal byť nikto iný ako Tom Hardy.

Táto informácia by mohla ale viesť k ďalšej špekulácii. Ešte pred poslednou bondovkou sa producenti snažili na réžiu zlanáriť samotného Christophera Nolana. Ten sa vyjadril, že by si veľmi rád natočil bondovku, ale radšej, ak by mohol začať od nuly s novým hercom.

A do tejto situácie sa práve producenti bondoviek dostali. Taktiež Nolan má teraz voľno, nakoľko má za sebou premiéru svojej snímky Tenet. K týmto všetkým okolnostiam ešte pripočítajme, že Tom Hardy už má za sebou niekoľko spoluprác s Nolanom (Inception, The Dark Knight Rises a Dunkirk). Šanca, že by ďalšiu bondovku mohol natočiť Nolan, teda nie je vôbec márna.

Posledná informácia je skôr taká zaujímavosť: V Hollywoode si vymysleli program s umelou inteligenciou na obsadzovanie hercov do hlavných rolí. Casting teda nemusia robiť ľudia, ale urobí to za nich počítač. A ako prvú skúšku mu zadali vybrať herca do role Jamesa Bonda. V prvom kole však výber zúžili len na britských hercov.

Koho vybrala umelá inteligencia? Na prvom mieste skončil Henry Cavill. Za ním nasledovali herci Richard Armitage a Idris Elba. Ak sa okruh rozšíril aj na iných ako britských hercov, zoznam sa trochu zmenil. Na prvé miesto sa dostal Karl Urban a za neho hneď Chris Evans. Cavill skončil teda až na treťom mieste. Na štvrtom mieste sa prekvapivo objavil Will Smith.

Pokračujte na ďalší príspevok »