Technológie | Video

Aká je odolnosť nových skladacích mobilov? Náročný test odhalil ich nedostatky

Máte radi dôkladné testy nových produktov? Toto video vás potom bude fascinovať i dráždiť.
Vydané 5. októbra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Čo sa ak sa vám do skladacieho mobilu dostane kľúč alebo kamienok? Poškodí sa ohýbateľný displej a príde tak o možnosť záručnej výmeny? Tieto a ďalšie otázky o odolnosti moderných skladacích smartfónov trápia nejedného ich potenciálneho majiteľa.

Spoločnosť Samsung bola minulý rok podrobená verejnej skúške, keď uviedla na trh prvý skladací telefón s telefónom Galaxy Fold. Zistilo sa, že prvá edícia revolučného skladacieho displeja sa dá ľahko poškodiť, čo výrobcu prinútilo prepracovať dizajn svojho produkt a oddialiť jeho oficiálne uvedenie. Aj potom pretrvávali obavy z odolnosti a až teraz, keď sa prvé generačné zariadenia používajú už niekoľko mesiacov, si ľudia uvedomujú, že to nie sú také krehké, ako sa spočiatku obávali.

Nový Galaxy Z Fold2 prináša vylepšenia takmer vo všetkých možných smeroch. YouTuber Zack Nelson alias JerryRigEverything urobil svoj test odolnosti a výsledky poukazujú na výrazne lepšiu odolnosť konštrukcie v porovnaní s minulým rokom.

Hneď potom sa youtubere zameriava na 6,2-palcový vonkajší displej. Je vyrobený zo skla a je schopný odolať  do šiestej úrovne na Mohsovej stupnici tvrdosti.

Napokon sa dostávame k zlatému klincu predstavenia – 7,6-palcovému ohybnému panelu Dynamic AMOLED 2X na vnútornej strane. Tohtoročný model je vybavený chráničom obrazovky, ktorý je umiestnený na druhom plastovom kryte nad panelom.

Bez veľkého prekvapenia vidíme škrabance už na úrovni 2 na Mohsovej stupnici tvrdosti, rovnako ako u vlaňajšieho modelu. Silnejšie zatlačenie nechtu tiež zanechá trvalé poškodenie, čo je pomerne veľkým prekvapením. Jedná sa však o vrstvu, ktorá chráni displej a ten fakticky ostáva nepoškodený.

Fold2 nie je obyčajné zariadenie a táto mäkká obrazovka je pri bežnom nosení bezpečne zatvorená. Jedinou šancou na jeho poškriabanie teda je eventualita, keď sa medzi jednotlivé časti skladačky dostanú malé predmety a používať ich bude ignorovať.

Celkovo táto nová generácia skladacieho telefónu obstála veľmi dobre, čo je ďalší dôkaz tvrdenia, že nemožno všetko nové zavrhnúť iba preto, lebo to na prvýkrát nebolo stopercentné.

Pokračujte na ďalší príspevok »