Keď nemôžete ísť vy do kina, príde kino k vám

Vďaka koronavírusu si niektoré kinohity môžeme pozrieť v pohodlí domova už teraz

FIlmové novinky, ktoré vám pomôžu prečkať karanténu.
Vydané 26. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Koronavírus nám v poslednom čase zmenil život. Viac ako dosť. Kým my musíme byť zalezení v našich domoch či bytoch, Zem má aspoň čas si od nás ľudí oddýchnuť. No tento článok bude o niečom inom. Posledné dni či týždne sme pravidelne dostávali informácie o tom, ako sa posúvajú filmové premiéry. Niektoré filmy sa posunuli o pár mesiacov, iné o pol roka či dokonca aj o rok. Teraz však máme lepšie správy. Niektoré filmy sa totiž poponáhľali s digitálnym vydaním a tak si ich budeme môcť pozrieť už v týchto dňoch aj napriek tomu, že v kinách boli len nedávno. Tento zoznam nie je vôbec krátky, tak si ho poďme pozrieť:

Začnime najprv filmami, ktoré potešia každého milovníka komiksov. Film Birds of Prey, ktorý celý nesie na svojich ramenách Harley Quinn v podaní skvelej Margot Robbie sa v kinách objavil len na začiatku februára. Film síce finančne neohúril a aj kvalitatívne sme už videli lepšie komiksovky, rozhodne vám však spríjemní chvíle strávené doma v karanténe. K tomu si ešte pridajte novinku Bloodshot v hlavnej úlohe s Vin Dieslom, ktorá len na začiatku tohto mesiaca prišla do kín a už si ju môžeme pozrieť doma. Obe tieto snímky si môžete pozrieť už od 24.3.

Ak máte doma deti a tie už od dobroty nevedia čo zo sebou, skúste im pustiť niečo s nasledujúcich filmových noviniek. Ľadové Kráľovstvo je najlepším animovaným filmom, ktorý pred pár rokmi pobláznil skoro každé dieťa na svete. Pred pár týždňami vtrhlo do kín jeho pokračovanie a už v týchto dňoch si ho budete môcť pozrieť aj v pohodlí domova.  Dostupný je už od 15.3. Toto je pravdepodobne film skôr pre dievčatá. Ak však doma máte aj chlapca určite ho poteší skvelá nová pixarovka VPRED, ktorá tiež len na začiatku tohto mesiaca vtrhla do kín a už od 20.3. Prípadne ak ste fanúšikom počítačových hier, alebo filmov podľa počítačových hier, poteší vás Ježko Sonic, kde sa v jednej z hlavných úloh predstaví aj skvelý a obľúbený Jim Carrey. Ježka si môžete pozrieť už od 31.3.2020.

Máme tu však aj niečo pre chlapov, alebo milovníkov akčnejších filmov či gangsteriek. V januári vtrhla do kín tretia časť mimoriadne obľúbených Bad Boys Navždy v hlavných úlohách s Martinom Lawrencom a Willom Smithom. Film si budeme môcť pozrieť od 31.3. na Apple TV. Prednedávnom sa v kinách premietala aj skvelá gangsterka Dobrí Chlapci od Guya Ritchieho s plejádou hviezd v hlavných rolách. Vo filme uvidite Matthew Mcconaughey, Colina Farrela či Hugh Granta. Film je dostupný už od 24.3.

Máte chuť skôr na drámu, ktorú si pozriete so svojou polovičkou? Just Mercy je právnická dráma podľa skutočných udalostí, v ktorej hviezdia Jamie Foxx a Michael B. Jordan. Film je dostupný už od 17.3. O týždeň neskôr sa uvoľnil film The Way Back v hlavnej role s Benom Affleckom. Ten hrá alkoholika a stavbára, ktorý sa dostane k tomu, že začne trénovať basketbalový tím na strednej škole, ktorú kedysi navštevoval. Režíruje skvelý Gavin O’ Connor, ktorý natočil aj mimoriadne obľúbeného Warriora s Tomom Hardym.

Ak vám nie sú cudzie horory a filmy plné napätia, aj pre vás máme tipy. Len pred nedávnom vtrhol do kín remake hororovej klasiky Neviditeľný muž, tento krát s kratším názvom Neviditeľný. Film pojednáva o žene, ktorá opustí svojho manžela – vedca, ale tak trochu psychopata. Ten zomrie, no jeho žena je presvedčená, že žije a rozhodol sa ju tyranizovať. ďalej tu máme aj The Hunt, film už raz odložil premiéru, kvôli teroristickým útokom v USA. 12 ľudí sa prebudí na neznámom mieste, absolútne sa nepoznajú a kým sa spamätajú stanú sa lovnou zverou pre neznámych lovcov. Obe tieto snímky sú dostupné v digitálnej forme už od 20,3.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »