BIZNIS NA SLOVENSKU

ÚSPECH! AVIS a Payless Car Rental prekonali svoj záväzok znížiť emisie CO2 pre celú svoju flotilu

Spoločnosť United Rental Group, s.r.o., líder v prenájme a leasingu automobilov na Slovensku, ktorý pôsobí na trhu so značkami AVIS a Payless Car rental, dosiahol splnenie svojho záväzku znížiť emisie CO2 v roku 2020 pre celú svoju flotilu.
Vydané 3. decembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,
  • AVIS Slovensko a Payless Car Rental splnili záväzok nízkych emisných hodnôt flotily.
  • Spoločnosť prispôsobila skladbu vozového parku aktuálnemu dianiu v súvislosti s COVID-19.
  • Flotila úžitkových vozidiel AVIS slúži rozmáhajúcemu sa e-commerce.
  • Ekologickosť je spoločenský záväzok.

 

Spoločnosť United Rental Group, s.r.o. oznámila, že pôvodný zámer znížiť flotilové emisie autopožičovní AVIS a Payless Car Rental nielen dosiahla, ale aj prekonala: namiesto 105 g/km dnes disponuje flotilovými emisiami iba 98,5 g CO2/km.

 

Výkonný riaditeľ spoločnosti Vladimír Orth oznámil, že za dosiahnutím tohto výsledku sú predovšetkým prísne kritériá pri nakúpe vozidiel. Tie musia spĺňať tie najprísnejšie emisné limity v rámci EU27.

Spoločnosť sa zamerala pri zostave flotily hlavne na menšie a stredné vozidlá s nízkymi emisiami, plug-in hybridné a elektrické vozidlá.

Pri úžitkových vozidlách, kde EÚ nemá zatiaľ stanovené tak prísne limity, skupina naďalej sleduje trh a nakupuje vozidlá, ktoré majú najnižšie emisie vo svojej triede. V roku 2020 sa pri úžitkových autách znížilo zaťaženie emisiami CO2 až o 11%.

Flotila a biznis v celej skupine bol v roku 2020 ovplyvnený šírením ochorenia COVID-19. Práve z tohto dôvodu cestovný ruch a používanie áut pre biznis klientelu poklesli na minimá, ktorá prešla na home office. Napriek tomu skupina veľmi rýchlo presmerovala svoje aktivity k dopytu, ktorý časť strateného podielu nahradil novým.

Celkovo flotila v roku 2020 poklesla o 50% , kde 60% poklesu zaznamenala požičovňa osobných áut. Avšak rozšírila sa robustná flotila úžitkových vozidiel, ktorá začala suplovať zabezpečenie dodávok pre e-commerce, ktorý nahradil bežné kamenné predajne. Vek vozidiel v roku 2020 dosiahol 10,5 mesiaca.

Znižovanie emisí pri nakúpe automobilov stále nie je na Slovensku podporovaný vládou. Čiže táto vlastná iniciatíva je ukážkou spoločenskej zodpovednosti spoločnosti, ktorá na Slovensku pôsobí v prospech ľudí a krajiny. Zákazník už dávno nevyberá len vozidlo na prepravu, ale zaujíma ho aj bezpečnosť a emisie, ako nimi zaťažuje okolité prostredie. Je to jeden z kľúčových aspektov výberu prevádzkovateľa. Mladí ľudia sú hlavnými nositeľmi tejto myšlienky.

AVIS a Payless Car Rental sú súčasťou globálnej siete prevádzkovateľov prenájmu a leasingu vozidiel. Kľúčové je poukázať na fakt, že apel na znižovanie emisií v doprave je dôležitý pre ďalší zdravý a bezproblémový život.

United Rental Group na záver svojej správy pripomína svoj záujem ísť príkladom ostatným spoločnostiam, ktoré sa do podobnej iniciatívy zapoja.

 

Hrozby, ktoré nás dnes ovplyvňujú, sú vážne. Emisie CO2 neberieme na ľahkú váhu

Berieme emisie oxidov dusíka dosť vážne? Má poškodzovať ozónovú vrstvu i ľudský organizmus.

Nerobíme dosť, aby sme naplnili svoje ekologické ambície, emisie CO2 stále rastú

Aký spôsob dopravy bude prevládať po Covide a prečo?

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »