Príležitosť pre mladých a šikovných

„Výnimoční lídri majú povinnosť postarať sa o ostatných“ | 5 otázok na Vladimíra Ortha, zakladateľa Club30

Tam, kde si svoju prácu neplní štát, prichádza iniciatíva súkromných podnikateľov. Pomôžu vychovať nových hodnotovo založených lídrov, a to práve cez platformu Club30.
Vydané 30. októbra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Toto je druhý diel nášho seriálu o projekte Club30 (www.club30.sk). Venuje sa hľadaniu a rozvoju výnimočných mladých ľudí, ktorí jedného dňa prevezmú zodpovednosť možno aj za riadenie celej našej krajiny.

Každému členovi klubu položíme rovnakých päť otázok.

Začíname zakladateľom, Vladimírom Orthom.

Si iný ako ostatní? Dajú ti šancu: Na Slovensko prišiel CLUB30 zameraný na podporu mladých a šikovných

 

INZERCIA

Aké sú podľa vás najväčšie výzvy budúcej generácie slovenských lídrov?

Presadiť sa v náročnej medzinárodnej konkurencii. Súťaživosť a ochota si niečo vytrpieť sú kľúčom k úspechu. V dnešnom globálnom svete je veľmi veľká konkurencia a úspechy čakajú na pripravených a jedinečných ľudí. Okrem toho výnimoční lídri majú povinnosť postarať sa o ostatnú časť populácie. Jedine tímová práca všetkých na čele s lídrom dosiahne úspech. Nikdy to nie je o jednotlivcovi.

Na čo by sa mali mladí ľudia sústrediť, ak chcú byť v budúcnosti lídrami?

Žiaľ, nie je to o tom, že sa rozhodnem, že sa chcem stať lídrom. Niekto to má v sebe a treba to objaviť a pracovať na zlepšovaní. Niekto to nemá, hoci môže na tom aj dennodenne pracovať. Cieľom je objavovať a pomáhať zlepšovať takýto typ ľudí.

Môže podľa vás jeden človek zmeniť celé Slovensko?

Nie, môže však dať do pohybu masy a tie spolu s tým jedným charizmatickým lídrom vedia zmeniť nielen Slovensko, ale aj celý svet.

VLADIMÍR ORTH

Sériový podnikateľ, venture investor, mentor, filantrop

„Verím, že úspešní ľudia by mali svoje skúsenosti odovzdávať nielen svojim deťom. Vzdelanie a zvyšovanie jeho úrovne je základom úspechu.
Čím viac úspešných ľudí, tým vyššia kvalita života pre ostatných v spoločnosti. Úspešní ľudia by mali byť solidárni s menej úspešnými.“

Čo je vašou osobnou motiváciou vstúpiť do projektu Club30?

Mojím cieľom a životným naplnením je odovzdať svoje skúsenosti, ktoré som za tridsať rokov profesionálnej kariéry získal. Zoskupiť mladých ľudí, ktorí majú chuť veci meniť a objavovať. Viera, že naša malá krajina dokáže byť špičkou v regióne a možno i v celej Európe. Viera vo vedomosti, ktoré bez uplatnenia nemajú zmysel.

Na čo sa ako mentor z Club30 sústreďujete najviac?

Na adeptove schopnosti dosahovať vybrané ciele, hodnoty, lojalitu a chuť niečo dosiahnuť.

 

Ešte jedna otázka navyše: Prečo by si mal adept vybrať ako mentora práve vás a o aké osobnosti máte záujem vy?

Adept si môže vybrať v živote čo chce a koho chce. Nemusí si vybrať nás, môže kohokoľvek iného, to je slobodný proces.

Sloboda je základnom nášho vnímania, nikto nikomu nič nevnucuje a nikto nič nemusí. Je len na ňom, či súhlasí so systémom, ktorý zavádzame.

Čo sa týka mňa, na počiatku mojej kariéry som mal šéfa (License Director ABG Olav Hommerstad), ktorý ma naučil veľmi veľa. Hlavne ma naučil myslieť inak, myslieť za hranice svojich potrieb. Bol pre mňa veľkým učiteľom a mal na mňa obrovský vplyv. Rád by som vrátil spoločnosti to, čo som získal.

A tento prístup je aj naším mottom pre mentorov, ktorých Club30.sk združuje.

Naším záujmom je spájať ľudí, odhaliť a zvyšovať profesionálnu a ľudskú hodnotu každého adepta, ktorý hľadá šance, uplatnenie a potrebuje nájsť svoju cestu. Spoločne ju budeme hľadať. Jednoducho povedané, pomôcť nájsť, naučiť, získať alebo objaviť hodnoty, ktoré budú každého budúceho lídra viesť v jeho ďalšom profesionálnom a súkromnom živote.

Čím viac takýchto ľudí objavíme a pomôžeme im spoznať seba samých, vylepšiť tréningom a stretnutiami ich osobnosť, tým je vyššia šanca na úspech nielen ich, ale aj okolia, v ktorom budú pôsobiť.

 

Za poskytnutie odpovedí ďakujeme.

 

Ako sa zapojiť do projektu Club30?

Poznáte niekoho, kto je ideálnym adeptom do Club30? Alebo ste to práve vy? Dajte o ňom alebo o sebe vedieť priamo zakladateľom Clubu30 prostredníctvom nasledovného formulára ešte dnesNajprv však absolvujte testy osobnosti, ktoré Club30 vyžaduje. Nejedná sa o testy na päť minút, vyžadujú si dobrú znalosť anglického jazyka a trpezlivosť.

Jedná sa o prvý filter, ktorý oddelí motivovaných ľudí od tých, ktorí len námatkovo skúšajú, kde sa raz možno môžu uplatniť.

Club30 totiž nie je pre každého – je len pre každého perspektívneho, ambiciózneho a ochotného sa učiť.

Pokračujte na ďalší príspevok »