Kto zomrel tento rok?

NEZABUDNEME! Osobnosti, ktoré sme stratili v roku 2021

Január 2021 Vo veku 71 rokov leukémii podľahol slovenský herec Andy Hryc. S vážnou diagnózou bojoval takmer rok. Nakoniec správu o úmrtí uverejnila na sociálnej sieti jeho dcéra Wanda Hrycová: ,,Dnes o 3:13 hod ma opustil najdôležitejší muž môjho života… posledné hodiny toho jeho som ho držala pevne za ruku, posledné slová, ktoré som mu povedala… Prečítať celé
Vydané 27. decembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Január 2021

Andy Hryc | foto: Profimedia

,,Dnes o 3:13 hod ma opustil najdôležitejší muž môjho života… posledné hodiny toho jeho som ho držala pevne za ruku, posledné slová, ktoré som mu povedala boli “ľúbim ťa” a posledné slová, ktoré povedal on, boli “aj ja ta veľmi ľúbim”…. zbohom tato, ďakujem za všetko, už nič nebude ako doteraz.“

Andy Hryc zomrel 31. januára 2021.

Február 2021

Robo Kazík | foto: TV Markíza

Ďalšou šokujúcou správou bola smrť speváka Róberta Kazíka, ktorý zomrel vo veku 73 rokov. Hoci zdravotné ťažkosti skrýval za úsmev a prívetivé slová, tak bojoval s Parkinsonovou chorobou. Osudnou sa mu napokon stala zástava srdca.

Robo Kazík zomrel 1. februára 2021

Marec 2021

Jessica Walter |foto: nypost.com

Osemdesiat ročná americká herečka Jessica Walter, ktorá bola hviezdou seriálu Beverly Hills 902 10, zomrela doma v spánku 24. marca 2021. Bola významnou herečkou. Objavila sa vo viac ako 170 filmových, televíznych či javiskových produkciách. Vyhrala cenu Emmy za hlavnú úlohu v seriály Amy Prentiss.

Správu o úmrtí potvrdila jej dcéra:

„S ľútosťou oznamujem, že zomrela moja milovaná mama Jessica. Ako herečka pracovala viac ako šesť desaťročí. Mnohí si ju budú pamätať pre jej dôvtip, úroveň a celkovú radosť zo života.“

Apríl 2021

Michael Collins | foto: nasa.gov

28. apríla zomrel americký astronaut Michael Collins, vďaka ktorému mohli Armstrong a Aldrin stáť na mesiaci. Vo veku 90 rokov prehral boj s rakovinou, posledné dni údajne strávil pokojne po boku rodiny. Na jeho počesť bol pomenovaný aj kráter na juhozápadnom okraji Mora pokoja (Mare Tranquillitatis).

Máj 2021

Julo Viršík | foto: Rádio Expres

Náhla smrť rozhlasového moderátora Jula Viršíka zasiahla mnohých z nás. Vo veku 56 rokov zomrel na zástavu srdca vo svojej chate v Malých Levároch na Záhorí. Najbližší o ňom hovoria ako o generátore dobrej nálady a o dobrom človeku, ktorý svojim optimizmom a dobrou náladou nakazil všetkých vo svojom okolí. Posledné roky života pracoval v Rádiu Expres, kde moderoval reláciu Twentyfive.

Julo Viršík zomrel 26. mája 2021.

Jún 2021

Libuše Šafránková | foto: sme.sk

Na začiatku júna prišiel filmový svet o Popolušku – legendárnu herečku Libušu Šafránkovú. Herečka niekoľko rokov bojovala s rakovinou pľúc, napokon chorobe podľahla deň po svojich 68. narodeninách.

Libuše Šafránková zomrela  9. júna 2021

Júl 2021

Milan Lasica | foto: wikipedia

V júli sme sa rozlúčili s obľúbeným komikom, hercom a spevákom Milanom Lasicom. Pri záverečnej klaňačke v bratislavskom Štúdiu L+S odpadol, záchranárom sa ho už nepodarilo oživiť.

Milan Lasica zomrel 18. júla 2021.

August 2021

Nicole Hurst | foto: instagram @justintimberlake

Speváčka Nicole Hurst zomrela vo veku 39 rokov v Texase. Bola vokalistkou populárneho speváka Justina Timberlakea, ktorý sa vyjadril na sociálnej sieti takto:

„Je to zdrvujúce. Stratili sme prekrásnu dušu. Nicole rozžiarila každú izbu, do ktorej vošla. Na pódiu aj mimo neho bola neustálym zdrojom radosti a pozitivity,“

Speváčka zomrela 4. augusta 2021 na rakovinu prsníka.

September 2021

Majo Seman | foto: @itsmajoseman

O smrti známeho slovenského influencera Mariána Semana sme vás informovali na začiatku septembra. Marián bol niekoľko rokov závislý na omamných a psychotropných látkach. Nepomohla mu ani liečba, pretože sa nakoniec predávkoval na hotelovej izbe.

Dvadsať ročný Marián Seman zomrel 1. septembra 2021.

Jean-Paul Belmondo | foto: i.pinimg.com

Na začiatku septembra zomrel legendárny Jean-Paul Belmondo vo veku 88 rokov. Herec poslednýkrát vydýchol vo svojom vlastnom dome v Paríži. Príčina smrti nebola doposiaľ medializovaná. Z dostupných informácií vieme len to, že bol dlhší čas chronicky unavený.

Jean-Paul Belmondo zomrel 6. septembra 2021.

Október 2021

James Michael Tyler | foto: sme.sk

Ikonický herec James Michael Tyler, tiež známy pre svoju seriálovú úlohu Gunthera z Priateľov, zomrel po trojročnom boji s rakovinou prostaty. O smrti 59 ročného herca informoval jeho manažér, ktorý verejnosti prezradil, že James zomrel pokojne vo svojom dome v Los Angeles.

James Michael Tyler zomrel 24. októbra 2021.

November 2021

Meky Žbirka | foto: instagram

O smrti speváka Miroslava Žbirku alias Mekyho Žbirku sme sa dozvedeli prostredníctvom sociálnych sietí, keď na spevákovom profile bola uverejnená fotografia s popisom: ,,Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ – to by řekl Meky, kdyby žil.“ Príčinou Mekyho smrti bol zápal pľúc, ktorý sa skomplikoval.

Miroslav Žbirka zomrel 10. novembra 2021.

December 2021

Deň pred Vianocami zomrel šesťdesiatšesť ročný novinár a rozhlasový moderátor Martin Mázor. Z dostupných údajov vieme len to, že bojoval s ťažkou chorobou, bližšie nešpecifikovanou.