drogová minulosť

Zomrel známy slovenský youtuber Majo Seman. Jeho fanúšikovia sa to dozvedeli cez Instagram.

,,Nie sú slová, ktoré by vyjadrili bolesť a smútok. Navždy bude so mnou. Nech odpočíva v pokoji a jeho duša nájde to, čo vždy hľadala. Nedokázala som ho zachrániť, mrzí ma to.“ – zdôverila sa Majovým sledovateľom Pre kontroverzný obsah, ktorý Majo v posledných mesiacoch uverejňoval na svojich sociálnych sieťach si mnohí mysleli, že ide len o nevydarený vtip z influencerovej… Prečítať celé
Vydané 6. septembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Screenshot instagramového príbehu | brainee.sk

Pre kontroverzný obsah, ktorý Majo v posledných mesiacoch uverejňoval na svojich sociálnych sieťach si mnohí mysleli, že ide len o nevydarený vtip z influencerovej strany. Tejto teórii mal nahrávať aj fakt, že správu o jeho smrti dlho nikto oficiálne nepotvrdil.

Napokon sa jeho mama vyjadrila ešte raz, ale už na svojom vlastnom profile: ,,Ďakujem za všetky správy. Postupne, ako som schopná si ich čítam úplne všetky. Vyjadrujete mi neskutočnú podporu a chcem vám povedať, že aj keď to dávam len veľmi pomaly, neskutočne mi to pomáha.“

Ďalej sa rozpísala aj o nepekných správach, ktoré jej ľudia posielajú. Neberie si ich, však, osobne. Zároveň dúfa, že raz ich príbeh bude slúžiť k lepšiemu dobru a pomôže ľuďom, ktorí sa ,,pošmykli“ rovnako ako jej syn. O poslednej rozlúčke bude verejnosť informovať aj cez Instagram.

Screenshot instagramového príbehu | @thepeppermintblog

Na povrch sa dostali aj neoficiálne (neoverené) informácie, ktoré objasňujú celý prípad. Maja mali údajne nájsť predávkovaného v apartmáne. Spolu s ním tam mala byť aj jeho (ex) priateľka, ktorú okamžite previezli na psychiatriu. To by vysvetľovalo, prečo sa doteraz nevyjadrila k smrti svojho bývalého frajera.

Informácia nie je k dnešnému dňu potvrdená | @zadupe_az_po_tretom

Vzhľadom na závažnosť informácie sme sa snažili spojiť aj s Majovou mamou. Bohužiaľ, dodnes sa k tejto správe nevyjadrila.

Nebol to jeho prvý pokus o samovraždu

V roku 2019 sa Majo Seman rozhodol otvorene hovoriť o svojich problémoch. Zrejme v dôsledku užívania drog ho matka vyhodila z domu. Opustený sám na vlakovej stanici rozmýšľal nad tým, kam jeho kroky ďalej povedú. Priznal sa k tomu, že osamelosť a bezvýchodisková situácia ho prinútila siahnuť ešte po tvrdších omamných a psychotropných látkach. V tom čase podchvíľou premýšľal nad smrťou až sa jedného dňa pokúsil o samovraždu. Mal to premyslené, pojedol všetky možné tabletky a rozhodol sa ukončiť  život skokom z mosta. Zachránili ho okoloidúci ľudia, ktorí včas privolali políciu.

Keď sa už zdalo, že mladý youtuber je z najhoršieho von, druhýkrát sa  pokúsil zabiť. Tentoraz scenár nápadne pripomínal ten, ktorý je opísaný pod pojmom ,,neoverená správa“. Majo sa nachádzal na hotelovej izbe, v čase checkoutu ho boli zamestnanci skontrolovať. Tam influencera našli zdrogovaného, našťastie mu záchranka ešte vedela pomôcť.

Vo videu tvrdil, že sa zo závislosti dostal, no pravda bola inde. Neskôr si našiel priateľku Adelu, ktorá ho v ,,záľube“ podporovala. | @itsmajoseman

Vyvrcholilo to toto leto

Majo spoločne so svojou (ex) priateľkou natáčali livestream, na ktorom sa diváci dozvedeli, že pár aktívne nakupuje drogy v bratislavskom Pentagone. Dokonca jeho priateľka Adela sa mala kvôli finančnému deficitu predávať za 20 eur. Obaja to potvrdili počas živého prenosu na Instagrame. Dramatickú situáciu Adela nezvládala, a tak vzala do rúk nôž a vyhrážala sa smrťou.

Takýto obsah pravidelne sledovali jeho fanúšikovia niekoľko mesiacov. Zvyčajne po kontroverzných príspevkoch prichádzalo vytriezvenie a  mladý tvorca ich po chvíli zo sociálnych sietí stiahol. Napokon sa Majo rozhodol v júli odísť na protidrogové liečenie, čomu predchádzalo priznanie, že jeho priateľka je tehotná. Na liečení vydržal jeden mesiac, o čom nás informoval na svojom instagramovom profile. Hoci sa v príspevku tešil z progresu, no o pár dní sme znovu mohli vidieť dopad reality. Majo podľahol okoliu a so slzami v očiach sa o svoje zakopnutie podelil so sledovateľmi.

Niekoľko hodín pred smrťou sa na instagrame Maja Semana objavili príbehy zo sanitky.  Vyzeral vystrašene. V príbehoch rozprával o tom, že sa ho mama snaží zbaviť svojprávnosti, a že ho už život nebaví. Tento materiál v súčasnosti nie je dohľadateľný, pretože ho autor vymazal.