1.časť.

Najkrajšie jesenné mestá v Európe

Najkrajšie jesenné mestá v Európe, ktoré ocenia milovníci cestovania, gastronómie, kultúry a zábavy. V tejto prvej časti prinášam niekoľko tipov, ako si spríjemniť jeseň v Európe a zároveň sa do všetkých miest dostanete jednoducho a za realtívne lacný peniaz. Brugy (Belgicko) Lugano (Švajčiarsko) Kodaň (Dánsko) Amsterdam (Holandsko) Turín (Taliansko) Asturias (Španielsko) 1. Brugy (Brugges) Stredoveké… Prečítať celé

Najkrajšie jesenné mestá v Európe, ktoré ocenia milovníci cestovania, gastronómie, kultúry a zábavy. V tejto prvej časti prinášam niekoľko tipov, ako si spríjemniť jeseň v Európe a zároveň sa do všetkých miest dostanete jednoducho a za realtívne lacný peniaz.

  1. Brugy (Belgicko)
  2. Lugano (Švajčiarsko)
  3. Kodaň (Dánsko)
  4. Amsterdam (Holandsko)
  5. Turín (Taliansko)
  6. Asturias (Španielsko)

Brugy, Zdroj: flickr.com

1. Brugy (Brugges)

Stredoveké mesto Bruggy sa na jeseň stáva jedným z najkrajších miest Európy s karmínovými a zlatými viničmi, pokrývajúcimi historické budovy s bohatými jesennými odtieňmi. Dominantou tohto mesta je voda a množstvo vodných kanálov, ktoré pretínajú mesto – rozhodne odporúčame vyskúšať plavnbu v týchto rozprávkových kanáloch! Farby odrážajúce sa v kanáloch vytvárajú mimoriadne romantickú scénériu, ako aj dokonalé príležitosti na fotenie a inšpiráciu.

Zažijete tu množstvo mestských trhov pod holým nebom, ktoré sú zvyčajne otvorené do novembra, Nie nadarmo sa Brugám hovorí Benátky severu a centrum mesta je súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

 

Lugano

2. Lugano

Nádherné mesto Lugano sa nachádza v južnom regióne Švajčiarska, na hraniciach s Talianskom a na brehu jazera Lugano, pod tieňom krásnych hôr južne od Álp. Je to jedna z najmalebnejších destinácií v každom ročnom období, ale návšteva na jeseň znamená, že sa vyhnete letným horúčavam a užijete sa nádherné farby, ktoré hrajú naprieč celým mestom a okolitou prírodou. Návšteva počas prvého októbrového víkendu dáva cestujúcim možnosť zúčastniť sa jesenného festivalu s folklórnou hudbou, ako aj oslavami hrozna a kvalitných vín.

Celú jeseň si to môžete užívať explóziu skvelých chutí a farieb, ktoré vám doprajú špičkové gastronomické zážitky s chutnými miestnymi špecialitami. Okrem toho si tu užijete aj po kultúrnej stránke a pre milovníkov prírody je tu nespočetné kvantum možností pre nezabudnuteľné zážitky a výhľady.

 

Kodaň

3. Kodaň (Copenhagen)

Farebné a pulzujúce hlavné mesto Dánska je veľmi zaujímavé, no v letných mesiacoch je neuveriteľne rušné. Samozrejme, ľudia chcú navštíviť Kodaň v lete,  keď je tam slnečné počasie a trochu tepla. Myslíme si však, že Kodaň je jedným z najlepších miest na návštevu Európy v októbri, pretože davy ľudí zmiznú a je príliš skoro na to, aby bola skutočne zima. Užijete si Kodaň v pokojnejšom prevedení a zároveň sa nemusíte báť zimy na úrovni hrotu.

Bicyklovanie mestom, či plavba na člne plus prívetívá gastronómia a široké spektrum aktivít vonku aj vnútri – táto kombinácia garantuje nazabudnuteľný výlet a o výživné zážitky mať núdzu určite nebudete.

 

Amsterdam

4. Amsterdam

Jeseň je jedným z najlepších období na návštevu Amsterdamu.

Najlepšia vec, ktorú môžete v Amsterdame urobiť, je plavba po kanáli. Pás kanála je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO a veľa návštevníkov si užíva výhľad z vody na mesto. Počas jesene sú však všetky stromy pozdĺž vody krásne sfarbené do červenej, žltej a oranžovej farby. Toto si nechcete nechať ujsť a mnoho cestovateľov sa zhodlo, že nikde na svete to nie je také romantické ako na jeseň na lodi v páse kanálov v Amsterdame.

V októbri je Amsterdam epicentrom tanečnej hudby počas Amsterdam Dance Event, takže ak máte radi párty, je to skvelá vec, ktorú môžete počas svojej návštevy urobiť. Ďalší zážitok, ktorý by ste si mali počas návštevy pripísať na zoznam  je  podujatie s názvom Noc múzeí, ktoré sa tu koná každý november.

Ďalšou výhodou jesene je, že tu nie sú školské prázdniny, a tak je lacnejšie cestovať do Amsterdamu. Je tu menej ľudí, útulná atmosféra a ulice sú krásne vyzdobené svetlami.

 

Turín

5. Turín

Prvé talianske hlavné mesto má toľko histórie, kultúry a dobrého jedla, že z jeho objavov by bol nadšený každý cestovateľ. Okrem toho je to jedno z najlepších miest na návštevu Európy v novembri. V Turíne sa nudiť rozhodne nebudete, neuveriteľné múzeá a viac ako 20 kráľovských palácov, ktoré môžete navštíviť, vinobranie a chutné jedlo si podmaní každého.

Jeseň je sezóna zberu vína, nehovoriac o jedinom období v roku, kedy si môžete vychutnať ocenenú bielu hľuzovku a vychutnať si ju v jednej z mnohých fantastických reštaurácií v kráľovskom meste. Turín je známy aj svojou čokoládou, nazývanou gianduja, ktorú sa oplatí ochutnať.

Milovníci kultúry a umenia budú chcieť v novembri vycestovať do Turína aj preto, že  mesto hostí dve svetoznáme podujatia súčasného umenia. Artissima a Paratissima lákajú umelcov a návštevníkov z celej Európy a Turín dýcha umením. Expozície, inštalácie pod holým nebom, hudba a divadlo spolu vytvárajú umeleckú atmosféru, ktorá ovládne celé mesto.

Nenechajte si ujsť ani výlet do Kráľovského paláca, ktorý bol roky domovom rodiny Savoyovcov.

Oviedo, Zdroj: besttimetovisit.com.pk

6. Asturias, Španielsko

Severný región Španielska považujú tí, ktorí tam cestovali, za podceňovaný drahokam. Je to región lahodnej regionálnej kuchyne, famózných vín a úžasného prostredia plného kultúrnych aj prírodných skvostov.

Tento španielsky región je jedno z najlepších miest na návštevu v Európe na jeseň, aby ste mohli zažiť astúrsky roadtrip v chladnejšom počasí a bez turistov.

V Astúrii je množstvo krásnych a historických pamiatok, ktoré môžete vidieť a navštíviť. Jedna z kultúrne najvýznamnejších je na okraji hlavného mesta Oviedo. Je to krásne mesto so stredovekými uličkami, zaujímavou architektúrou a rušným nočným životom. Oviedo je tiež starobylé mesto, ktoré bolo kedysi domovom astúrskych kráľovských rodín. Stále môžete vidieť dobre zachované paláce a kostoly z 9. storočia, ktoré sú dnes svetovým dedičstvom UNESCO.

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.