Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

ENVIRO

Čítanie na < 1 min.

Kto a čo najviac znečisťuje vzduch v Európe? Doprava je až na treťom mieste (infografika)

Erik Stríž
Bratislava, Slovensko

Freelancer, novinár na voľnej nohe a špecialista na WordPress. Pre UnitedLife.sk pracujem ako autor a editor. V médiách pracujem od roku 2007 ako recenzent elektroniky, od 2010 aj ako motoristický novinár. Podstatnou súčasťou mojej práce je od roku 2014 aktívna dobrovoľnícka práca s telesne, duševne a mentálne hendikepovanými v DSSPKM a Tu sme doma, o.z.

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 3

Portál Euractiv.sk zverejnil pôsobivú infografiku, ktorá objasňuje zdroje znečistenia ovzdušia oxidom uhličitým CO₂ v Európe.

„Najviac emisií skleníkových plynov v EÚ produkujú nemecké a poľské uhoľné elektrárne. No v posledných rokoch sa do TOP10 dostali aj dopravné spoločnosti,“ uvádza Euractiv a opiera sa pritom o údaje z roku 2019 od European Environmental Agency.

Prvá polovica infografiky je venovaná konkrétnym znečisťovateľom ovzdušia, zatiaľ čo druhá poukazuje na zdroje emisií CO₂.

 

Prečítajte si aj:

INZERCIA

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 3