Dominikánska republika – najobľúbenejší ostrov v Karibiku! Vedeli ste čo všetko ponúka?

Dominikánska republika je najnavštevovanejšou turistickou destináciou v Karibiku. Každý rok prichádza do tejto tropickej ostrovnej krajiny viac ako päť miliónov cestovateľov z celého sveta. Pohľadnicové pláže, luxusné rezorty, a výborné turistick atrakcie a služby, sú to, čo priťahuje mnoho turistov do Dominikánskej republiky. Rôznorodá geografia, ktorá siaha od pestrých lesov a hôr, až po polopúšťové… Prečítať celé

Dominikánska republika je najnavštevovanejšou turistickou destináciou v Karibiku.

Každý rok prichádza do tejto tropickej ostrovnej krajiny viac ako päť miliónov cestovateľov z celého sveta.

Pohľadnicové pláže, luxusné rezorty, a výborné turistick atrakcie a služby, sú to, čo priťahuje mnoho turistov do Dominikánskej republiky.

Rôznorodá geografia, ktorá siaha od pestrých lesov a hôr, až po polopúšťové oblasti, tiež vytvára jedinečné príležitosti pre cestovateľov, ktorí chcú viac, než len obyčajnú dovolenku na pláži.

Plážové strediská Punta Cana, Puerto Plata a La Romana ponúkajú to, čo mnohí cestovatelia a dovolenkári hľadajú: tropický únik určený na oddych a zážitky.

Nezávislí cestovatelia, ktorí chcú uniknúť z komerčnej scény, sa môžu vydať do odľahlých oblastí krajiny, ako je polostrov Samaná, hornaté vnútrozemie, alebo menej turisticky zamerané mestá.

Surféri a kiteboardisti nájdu presne to čo hľadajú, na miestach ako Cabarete.

A žiadne miesto v Karibiku neprináša históriu, tak ako koloniálna zóna v Santo Domingu.

Inzercia

Ponorte sa do prírody, nájdite odľahlé pláže a spoznajte kultúru pomocou týchto skvelých tipov.

 

Punta Cana

Tam, kde sa nekonečný úsek krásnej pláže s bielym pieskom stretáva so smaragdovými vodami Karibiku, je Punta Cana, reprezentatívne letovisko Dominikánskej republiky.

Ak hľadáte luxusné all inclusive rezorty, útočisko pre páry, alebo ubytovanie pre rodiny, v kombinácii s nekonečným zoznamom vodných aktivít pre zábavu, toto je najlepšie miesto na návštevu v Dominikánskej republike.

Pláž Bavaro je najpôsobivejší úsek pláže Punta Cana.

Rezorty lemujú pláž a ponúkajú ľahký prístup ku všetkým aktivitám.

 

Monte Cristi. Zdroj: visitdominicanrepublic.org

 

Monte Cristi

Panenská provincia Monte Cristi sa môže pochváliť nádhernými prírodnými zázrakmi a zaujímavou históriou – od prvej koloniálnej osady (La Isabela), až po historické väzby s kubánskou nezávislosťou vďaka Maximovi Gomezovi a Jose Martimu.

Čo však skutočne robí Monte Cristi jedným z veľmi výnimočných miest v Dominikánskej republike, je to, že je domovom rozmanitej topografie hôr, krištáľovo čistých pláží, prírodných bazénov obklopených mangrovníkmi, vysokých horských útesov s výhľadom na smaragdovozelené more, svätyne lamantínov, a piesočnaté ostrovy (Cayo Siete Hermanos a Isla Cabra).

To sú len niektoré z mnohých neuveriteľných dôvodov, prečo navštíviť mesto a provinciu Monte Cristi. Je to skutočne jedno z najviac podceňovaných miest v Dominikánskej republike, ktoré treba navštíviť!

Prejdite sa koloniálnou zónou Santo Dominga

Koloniálna architektúra, v ktorej sa dnes nachádzajú múzeá, reštaurácie, obchody a malebné hotely, lemuje ulice a námestia, a zavedie vás späť do inej éry, v skutku ohromujúcom štýle.

Väčšina aktivít sa sústreďuje okolo Calle El Conde, hlavnej dopravnej tepny a obľúbenej ulice na nákupy.

Pri potulkách po rôznych uliciach uvidíte rôzne historické skvosty, ako napríklad Monesterio de San Francisco; krásne zachovalé budovy, ako je Catedral Primada de América (prvá katedrála v Amerike), ktorá sa používa dodnes.

Taktiež obytné oblasti, ktoré ponúkajú pohľad do miestneho života, a autentickú atmosféru.

Dokonca aj jedenie pizze v zrekonštruovanej koloniálnej budove počas horúcej noci, alebo leňošenie na dvore vášho 450-ročného hotela, môže byť jedinečným zážitkom v tomto krásnom meste.

Santo Domingo je určite miesto, kde sa oplatí stráviť nejaký čas.

 

Las Terrenas. Zdroj: pinterest.com

 

Las Terrenas

Las Terrenas, jedno z najlepších miest, kam ísť na tomto čarovnom ostrove.

Toto mesto sa nachádza na polostrove Samana, na severovýchodnej strane.

Las Terrenas je skvelým miestom na návštevu, ak chcete, aby ste spoznali krajinu aj v rámci jej autentickej stránky.

Las Terrenas ponúka menej letovísk ako Playa Dorado a Punta Cana, takže je ideálne pre tých, ktorí nemajú radi veľké davy ľudí.

Pláže sú ohromujúce, pričom dve najobľúbenejšie sú Playa Las Terrenas a Playa Bonita.

Keď si potrebujete oddýchnuť od krásnych pláží, môžete sa vydať na túru po neďalekých chodníkoch, stráviť čas v plážových baroch, navštíviť kasíno alebo navštíviť ich haitské múzeum umenia.

 

Navštívte Puerto Plata a Playa Dorada

Pozdĺž severného pobrežia s výhľadom na Atlantický oceán je letovisko Puerto Plata, a krásny úsek pláže známy ako Playa Dorada, jedno z najväčších turistických lákadiel Dominikánskej republiky.

Táto pláž so zlatým pieskom je lemovaná luxusnými rezortmi, aj keď je oveľa menej zaplnená ako to, čo nájdete v Punta Cana.

Táto oblasť je tiež oveľa pokojnejšia.

Pláže nie sú zaplnené člnmi a vodnými športmi, aj keď je to krásna oblasť na plávanie alebo šnorchlovanie.

Za rezortami nájdete neupravené pláže, lemované palmami a lesmi.

 

Cayo Arena. Zdroj: puertoplatadr.com

Cayo Arena

Pár hodín medzi Puerto Plata a mestom Monte Crist,i je tiež obľúbená krištáľovo čistá pláž a ostrov Cayo Arena.

Môžete sa previezť loďou z Punta Rucia a vychutnať si tento pás piesku uprostred Karibského mora.

Nezabudnite, že kvôli prílivu netreba chodiť príliš neskoro. Toto je jednoducho najlepšia pláž v Puerto Plata!

 

Užite si pláže a plážové reštaurácie v Cabarete

Cabarete je pokojné plážové mesto.

Je známe svojou uvoľnenou atmosférou a obrovskou plážou v tvare polmesiaca, lemovanou útulnými reštauráciami, kde môžu návštevníci stolovať priamo na piesku.

Na rozdiel od letovísk ako Punta Cana alebo Puerto Plata, toto mesto nie je plné all-inclusive letovísk a turistov.

Namiesto toho Cabarete priťahuje slobodných duchov, batôžkárov, dôchodcov, kiteboardistov a surfistov, ktorí sem prichádzajú stráviť niekoľko týždňov alebo mesiacov, najmä počas zimy.

Ak sa ubytujete v neďalekom Puerto Plata, môžete si urobiť jednodňový výlet do Cabarete a stráviť deň na pláži, vychutnať si jedlo alebo nakupovať.

V podvečer, najmä cez víkendy a utorok, hudobníci často vystupujú v miestnych plážových reštauráciách a postarajú sa o zábavu pri západe slnka.

Na východ a západ od mesta, sú dlhé úseky krásnych pláží lemovaných palmami.

Toto autentické prírodné prostredie je ako stvorené na pokojné prechádzky.

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.