2.časť

Crème de la Crème afrických pláži

Užite si chuť exotiky naplno a vydajte sa s nami na cestu spoznávania tohto nádherného kontintentu! Prinášame vám pokračovanie rebríčku najkrajších pláži v Afrike. V prvej časti sa umiestnili pláže v Keni, Mozambiku, na Seycheloch a Mauríciu. 5, Nakupenda, Zanzibar 6, Île Sainte-Marie, Madagaskar 7, Santa Maria, Kapverdy 8, Camps Bay Beach, Južná Afrika Pozrite… Prečítať celé

Užite si chuť exotiky naplno a vydajte sa s nami na cestu spoznávania tohto nádherného kontintentu! Prinášame vám pokračovanie rebríčku najkrajších pláži v Afrike. V prvej časti sa umiestnili pláže v Keni, Mozambiku, na Seycheloch a Mauríciu.

5, Nakupenda, Zanzibar

6, Île Sainte-Marie, Madagaskar

7, Santa Maria, Kapverdy

8, Camps Bay Beach, Južná Afrika

Pozrite si aj predchádzajúce časti tohto seriálu:

 

Nakupenda Island, Zdroj: zanzibartraveloperators.com

Nakupenda, Zanzibar

Súostrovie Zanzibar sa môže pochváliť niektorými z najkrajších pláží na svete a pláž Nakupenda je jednou z nich. Nakupenda v swahilčine znamená „Milujem ťa“ a počas odlivu sú viditeľné dlhé pieskové úseky, ktoré potešia vaše zmysly a zaručujú dokonalý relax i zábavu. Pri návšteve pláže Nakupenda ju väčšina ľudí spojí s výletom na ostrov Changuu. Ak sa rozhodnete rezervovať zájazd, budete mať k dispozícii plný a chutný obed z čerstvých morských plodov. Pláž Nakupenda a ostrov Changuu prekvitajú najmä pod vodou, môžete sa šnorchlovať a plávať s korytnačkami a ďalším rozprávkovým morským životom medzi bohatými koralovými útesmi.

Ostrov Changuu je prezývaný  ako Väzenský ostrov a v roku 1893 ho bývalý britský predseda vlády Zanzibaru kúpil a postavil na ňom väzenský komplex. Iróniu je, že nikdy neslúžil svojmu určenému účelu, ale bol používaný sa ako karanténna stanica pre prípady žltej zimnice.

Dnes je z budovy zrúcanina a slúži ako ubytovanie pre turistov. Nachádza sa tu rezervácia obrovských korytnačiek, kde budete obdivovať, hladkať a dokonca aj kŕmiť tieto nádherné, starodávne a mierumilovné tvory. V roku 1919 sem priniesli štyri obrovské korytnačky Aldabra, dar guvernéra Seychel.

Île Sainte-Marie, Zdroj: tripadvisor.in

Île Sainte-Marie, Madagaskar

Toto je prvotriedny plážový raj s palmami, lemovaný bielymi pieskovými úsekmi, odľahlými zátokami a tyrkysovou čistou vodou, ktorá je ideálna na plávanie, šnorchlovanie a potápanie. Tento malý ostrov leží na severovýchode Madagaskaru a dostať sa tu môžete letecky alebo trajektom. Portugalci dali ostrovu meno Île Sainte-Marie, ale ostrov je známy aj pod menom Nosy Bohara.

Île Sainte-Marie je miestom pirátskej tradície, ostrov bol v 17. a 18. storočí pirátskym ostrovom a takmer celé obyvateľstvo bolo pirátske. V zálive okolo Île Aux Forbans (Ostrov pirátov) môžete navštíviť pirátsky cintorín, kde sú hrobky ozdobené rozprávkovou lebkou a znakmi skrížených hnátov.

Ďalšie čarokrásne tropické pláže sa nachádzajú južne od ostrova, na ostrovčeku, ktorý je  známy ako Nosy Nato podľa francúzskeho názvu Île aux Nattes. Ostrov bez áut a ciest je pokojnejší ako jeho väčší sesterský ostrov a jeho nedotknuté biele piesočnaté pláže spĺňajú všetky očakávania idylky ostrova v Indickom oceáne.

Veľa turistov vyhľadáva toto miesto aj kvôli pozorovaniu veľrýb. Nachádza sa tu organizácia, ktorá zabezpečuje, aby sa sledovanie veľrýb robilo zodpovedným spôsobom bez toho, aby boli veľryby ovplyvnené. Vykonávajú tiež výskum veľrýb, na ktorý sa môžete bližšie pozrieť a dozvedieť sa množstvo zaujímavých informácií. Pri návšteve nezabúdajte, že na Madagaskare je zakázané dostávať sa príliš blízko veľrýb a ísť do vody, keď ste v blízkosti zvierat. Nemôžete tu teda plávať s veľrybami lebo je to nebezpečné pre zvieratá aj pre vás.

Santa Maria beach

Santa Maria, Kapverdy

Kapverdy majú nádherné pláže, nájdete tu široké spektrum – od bielych piesočných pláží po čierne sopečné piesočné pláže. Nachádzajú sa v malých zátokách alebo sú to rozsiahlé dlhé úseky. Podľa mnohých cestovateľských rebríčkov sú Kapverdy zaradené medzi 10 najlepších destinácií v kategórií krásne pláže a malé ostrovy. Na ostrove Sal sa nachádza jedna z favoritov, a to Santa Maria. Čaká vás tu tyrkysová voda, jemná biela piesočnatá pláž, ktorá je v kombinácii s plážovým vybavením a okolím skvelou voľbou pre rodiny s deťmi, ale aj aktívnych a dobrodružných cestovateľov.

Pláž Santa Maria sa nachádza vo veľkej zátoke a je dlhá  3 až 4 kilometre. Pozostáva z bielo-žltej širokej piesočnatej pláže bez kameňov. Pláž sa tiahne do mora a pretože tu nie sú prakticky žiadne kamene, skaly a mušle, môžete si more užívať bosými nohami. V mesiacoch silnejšieho vetra sú tu príjemné vlny, v ktorých si môžete zaskákať a miestne more je tiež ideálne pre vodné športy.

Nájdete tu všetky luxusné rezorty na Kapverdách a najlepšie hotely! Na pláži Santa Maria je nespočetné množstvo plážových barov a reštaurácií, je to teda ideálne miesto na oddych a zábavu. Na svoje si prídu aj aktívni dovolenkári – od plážového futbalu alebo volejbalu po rôzne vodné športy ako napríklad surfovanie, potápanie a jazda na vodnom skútri.

Camps Bay Beach

Camps Bay Beach, Južná Afrika

Camps Bay Beach je pláž ocenená modrou vlajkou od roku 2008 a je najväčšou plážou s bielym pieskom v oblasti Camps Bay. Turistov láka svojou fascinujúcou prírodou a pestrým miestnym životom. Je to krásny dlhý úsek bieleho piesku ohraničený promenádou plnou reštaurácií, klubov a hotelov, kde o zábavu rozhodnie nie je núdza. Prostredie je nádherné, pretože pláž lemuje pohorie Dvanásť apoštolov a vytvára tak skalnatú kulisu. Táto lokalita okrem klasického oddychu a opaľovania ponúka široké spektrum aktivít, ako napríklad surfovanie, turistika či rozmanitá cyklistika. Teploty mora sú tu po celý rok pomerne nízke, preto je vhodné si vybrať ubytovanie, ktoré ponúka vlastný bazén.

Camps Bay je obľúbenou svadobnou destináciou pre páry z celého sveta a nachádza sa tu hneď niekoľko miest, ktoré sú pre tento účel veľmi často navštevované.

Pokračujte na ďalší príspevok »