2.časť

Crème de la Crème európskych pláží vol.2

Prinášame vám pokračovanie Crème de la Crème európskych pláží, kde opäť nájdete krásne pláže v južnej, aj severnej časti Európy.   SALECCIA BEACH, Korzika MAMAIA BEACH, Rumunsko PORTHMINSTER BEACH, Anglicko ES TRENC, Mallorca CALA GOLORITZÉ, Sardínia KEEM BAY, Írsko   SALECCIA BEACH, Korzika Pláž Saleccia sa nachádza na severe ostrova. Jemný biely piesok a krištáľovo… Prečítať celé
Vydané 25. augusta 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

1. SALECCIA BEACH, Korzika
  2. MAMAIA BEACH, Rumunsko
  3. PORTHMINSTER BEACH, Anglicko
  4. ES TRENC, Mallorca
  5. CALA GOLORITZÉ, Sardínia
  6. KEEM BAY, Írsko

Plage Saleccia, Corsica

SALECCIA BEACH, Korzika

Pláž Saleccia sa nachádza na severe ostrova. Jemný biely piesok a krištáľovo čisté vody z nej robia jednu z najkrajších pláží na Korzike. Je menej prístupná ako ostatné korzické pláže a je aj lepšie zachovaná.

Na cestu si zbaľte aj odvahu a trpezlivosť, budete ich potrebovať na trase z dediny Casta smerom na pláž (15 km), cesty sú vo veľmi zlom stave! O to kvalitnejší pocit súkromia vás čaká v cieli, výsledok rozhodne stojí za to. Ak máte chuť na dobrodružný výlet, využite kemping, ktorý sa nachádza 400 metrov od pláže. Chcete preskúmať okolie? Nenechajte si ujsť návštevu dedinky Nonza nachádzajúcej sa neďaleko, je zaradená medzi najkrajšie dediny vo Francúzsku.

Plage de Saleccia bola kedysi miestom pristátia ponoriek zásobujúcich odboj počas vojny – jeho skryté miesto bolo ideálne pre tajné operácie.

Mamaia beach, Romania. Zdroj: stock.adobe.com

MAMAIA BEACH, Rumunsko

Mesto Constanta je situované na pobreží Čierneho mora a je najstarším nepretržite obývaným mestom v Rumunsku. Dlhá zlatistá piesočná pláž Mamaia na polostrove vyzerá veľmi podobne ako Miami Beach, ale za dostupnejšiu cenu ako jej americké dvojča. Veľký pás piesočnatej pláže s miernym vstupom do vody a piesočnatým dnom umožňuje skvelý pobyt na pláži s deťmi. Ďalším príjemným faktorom na pláži Mamaia je, že kvôli slabému vánku tu nie je žiadne vyčerpávajúce teplo.

Ak ste fanúšikom koktailových barov, dobrých reštaurácií za dostupné ceny či hotelových izieb s výhľadom na more, máte sa na čo tešiť. To ale rozhodne nie je všetko! Čaká vás tu aj mnoho archeologických pokladov, múzeí, historických pamiatok a ruín. Constanta je vskutku čarovné miesto, ktoré ponúka široké spektrum zaujímavých aktivít a právom sa radí medzi najkrajšie pláže v Európe.

Porthminster Beach, UK. Zdroj: photos.com

PORTHMINSTER BEACH, Anglicko

Cornwall na juhozápade Anglicka je neuveriteľným krajom so stovkami krásnych piesočných pláží. Polmesiac zlatého piesku orámovaný trblietavou zátokou ponúka nádherný výhľad na maják Godrevy, inšpiráciu pre slávny román Virginie Woolfovej „K majáku“. Vďaka výhodám najmiernejšieho podnebia vo Veľkej Británii, palmám a nádherne priehľadným vodám tu vládne tropická atmosféra.

Ocenená pláž Porthminster je rodinnou destináciou, kde sa dá bezpečne kúpať, a nachádza sa len kúsok od centra mesta St Ives. Na pevnine si môžete oddýchnuť na lehátku alebo si vyskúšať svoje schopnosti na mini 18-jamkovom golfovom ihrisku. Môžete si tiež objednať čerstvo vyrobené šťavy, smoothies a iné lokálne „chuťovky“. St Ives láka aj umelcov z celého sveta, ktorí prichádzajú nájsť inšpiráciu do tohto malého kúta raja. Dostanete sa sem jednoducho autom a k dispozícií je niekoľko parkovísk.

Es Trenc, Mallorca. Zdroj: mallorca-beaches.com

ES TRENC, Mallorca

Táto magická pláž má karibsky modré vody a žiarivo biely piesok, ktorý sa rozprestiera viac ako 2 kilometre na juhu ostrova. Je to jedna z mála dlhých pláží na ostrove, ktorá bola ušetrená od rozvoja letovísk a aj vďaka tomu je tu voda panensky čistá.

Napriek tomu, že sa Es Trenc nachádza necelú hodinu južne od Palma de Mallorca, ostáva stále autentická a je často opisovaná ako návrat do divočiny, vďaka svojej nedotknutej prírode.  Pláž nie je prepojená s hotelom, no aj tak ponúka vynikajúce vybavenie, vrátane ležadiel a slnečníkov na prenájom, plavčíkov, rôznych reštaurácií a plážových barov. Nebudú vás tu otravovať ani plážoví predajcovia a „remeselníci“ bažiaci po obsahu vašej peňaženky. Nájdete tu dokonalý relax a splynutie s krásnym morom je 100% zaručené.

Cala Goloritzé, Sardinia Zdroj: italyunlocked.com

CALA GOLORITZÉ, Sardínia

Východné pobrežie Sardínie Golfo di Orosei vyniká majestátnou krásou pobrežia, ale len málo pláží vám vyrazí dych ako vznešený Cala Goloritzè so snehobielymi kamienkami, ktoré ustupujú do mora najčistejšej akvamarínovej modrej. Vápencové útesy dramaticky vyčnievajú nad záliv, rovnako ako Monte Caroddi, 148 m vysoká ihla skaly milovaná horolezcami.

Táto pláž je výborným príkladom toho, ako vyzerá sardínsky raj, a len málo sa dá porovnať s jedinečnosťou tohto miesta. Niet divu, že Cala Goloritzè bola v roku 1995 zvolená za miesto UNESCO a rozhodne patrí medzi najlepšie šnorchlovacie pláže na Sardínii.

Je jednou z najfotogenickejších svojho druhu a dostupná je iba pešo alebo loďou.

Keem Beach, Ireland. Zdroj: garethwray.com

KEEM BAY, Írsko

Keem Bay, na západnom konci ostrova Achill, je jednou z najmalebnejších zátok v Írsku. Je prístupný po ceste cez zaujímavú trasu plnú zákrut. Keemský záliv je prakticky neobývaný, jedinou budovou je bývalá stanica pobrežnej stráže.

V srdci zálivu Keem sa nachádza nádherná jemná piesočnatá pláž. Z dvoch strán je ohraničený veľkolepými útesmi čo ocenia aj milovníci kopcov a prechádzok.

Táto oblasť má silné spojenie s rybolovom. V päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch minulého storočia to bolo miesto, kde sa nachádzala veľká časť Achillovho rybárskeho priemyslu. V tej dobe bol žralok obyčajný častým návštevníkom vôd v okolí zálivu Keem a bol lovený kvôli oleju z pečene, ktorý sa vyvážal z Achillu, aby poskytoval jemné mazivá pre letecký a kozmický priemysel. Charizma tohto miesta si získa každého návštevníka, vrelo odporúčame.