Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Osobnostný rozvoj

Čítanie na 3 min.

Ak chcete byť naozaj úspešným, aj sa ním stanete. Menej rozprávajte, viac konajte

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 2

„Čím viac vidíte, že niekto o niečom hovorí, tým menej to asi robí.“ | Foto: © CC0 Kristina Flour

 

Väčšina ľudí hovorí, že chcú byť úspešnými. Ale ak by nimi skutočne chceli byť, stali by sa nimi. Zvykol som hovoriť ľuďom „Chcel by som vedieť hrať na piano“. Potom mi niekto povedal, „Nie, nechceš. Keby si chcel, našiel by si si čas na cvičenie.“ Prestal so to hovorievať, pretože mal pravdu. To boli slová Benjamina P. Hardyho, ktorého vo svojom článku citoval autor Reece Robertson na platforme Medium.com.

Robertson sa vo svojom pomerne krátkom príspevku veľmi trefne vyjadruje k téme úspechu a reálneho záujmu ľudí o úspech.

Kladie si otázku, prečo vlastne ľudia tvrdia, že niečo chcú, keď nie sú ochotní vynaložiť energiu a čas na to, aby si tento zámer splnili.

„Že chcú byť spisovateľmi, ale nepíšu. Že chcú byť kuchárom, ale nikdy nevaria. Že chcú byť svetovým športovcom, ale nikdy netrénujú,“ píše autor a dodáva zaujímavú myšlienku, že problémom ľudí je ich neschopnosť prevziať zodpovednosť za napĺňanie vlastných zámerov a snov.

INZERCIA

Znie to tak jednoducho, až to pôsobí nedôveryhodne, ale nemožno poprieť, že má autor pravdu.

Robertson pokračuje vskutku zaujímavým príspevkom, z ktorého vyberáme niekoľko podstatných citácií a myšlienok, rozhodne vám však odporúčame anglický článok If You Really Wanted to Be Successful, You’d Be Successful prečítať celý na Medium.com.

 

„Najväčšou prekážkou v tvojom živote nie je tvoj šéf, práca, ekonomika, iní ľudia alebo Boh. Si to ty sám.“
– Anthony Moore

„Pokiaľ sa nepozrieme úprimne pozrieť do zrkadla a pripustíme, že sme príčinou všetkého, čo sa v našom živote deje, nebudeme mať moc zmeniť náš život.“
– Benjamin P. Hardy

Je teda čas prevziať zodpovednosť. Je čas prestať obviňovať svet okolo seba a byť iniciatívny. Je čas prestať byť obeťou svojich podmienok a namiesto toho vytvoriť podmienky, ktoré chcete.
– Reece Robertson

„Nepridávajte sa k ľahkému davu; nebudete rásť. Choďte tam, kde sú vysoké očakávania a požiadavky na výkon.“
– Jim Rohn

„Čo ak ste v skutočnosti neboli zaneprázdnení, ale iba rozptýlení?
Byť skutočne produktívny znamená, že ignorujete všetky veci, ktoré ste mohli urobiť, a robíte iba to, čo by ste mali robiť.“

– Reece Robertson

„Čím viac vidíte, že niekto o niečom hovorí, tým menej to asi robí.“
– Reece Robertson

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 2