Zaujímaví ľudia

Robí videá o autách a milujú ju milióny. Supercar Blondie je v skutočnosti Alexandra Mary Hirschi

Supercar Blondie poznáte z Instagramu, Facebooku a YouTube a patrí medzi najvýznamnejších influencerov súčasnosti.
Vydané 12. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

V roku 2018 sa stala najvýznamnejšou influencerkou roka podľa magazínu Esquire, v rovnakom roku sa podľa magazínu Arabian Business zaradila do rebríčka 50 najvýznamnejších influenceriek v „arabskom svete“ a  v minulom roku medzi popredných 30. Získať takéto hodnotenia nie je záležitosťou jedného roka a hoci úspech influencerov nemožno popierať, do podobných rebríčkov sa človek nedostane, ak sa stane hviezdou z jedného dňa na druhý.

Supercar Blondie – alebo celým menom Alexandra Mary Hirschi – má na Instagrame 5,7 milióna followerov, na Facebooku 8,1 milióna fanúšikov a na YouTube 3,23 milióna odberateľov. To sú čísla, ktoré si vyžadujú nielen veľa času, ale aj úsilia – veď na YouTube má táto atraktívna vlogerka 193 videí, na Instagrame 1179 príspevkov a na Facebooku ďalšie tisícky.

 

Instagram Facebook YouTube

 

Príbeh tejto internetovej postavičky teda nie je príbehom jednej noci, ale dlhej a sústavnej práce. Základy jej influencerskej kariéry pritom nachádzame v práci v médiách.

Rodená Austrálčanka z mesta Brisbane má 34 rokov (21.9.1985) a údajne už od detstva javila veľký záujem o autá. Jej prvým sa stalo Mitsubishi Lancer.

Neštudovala však inžinierstvo, ale žurnalistiku a biznis na technologickej univerzite v Queenlande. V roku 2008, teda vo veku iba 22/23 rokov, sa presťahovala do Dubaja, kde získala prácu v médiách. Pracovala pre rádio  Dubai Eye 103.8, čítala správy a uvádzala rozhlasovú šou, v ktorej robila rozhovory s množstvom svetových celebrít, ako Jake Gyllenhaal, Liam Neeson či John Travolta.

Túto prácu robila desať rokov, až sa napokon v roku 2018 stala influencerkou na plný úväzok.

Významný status a celosvetovú pozornosť sa jej podarilo dosiahnuť vďaka videu o valentínskom doručení Ferrari z 10. februára 2018.

V roku 2019 dokonca účinkovala v celosvetovo obľúbenej relácii Top Gear v epizóde venovanej Dubaju a na konte má aj niekoľko ďalších televíznych výstúpení.

Alex Hirshi si svet obľúbil nielen pre jej vzhľad a zaujímavý austrálsky prízvuk, ale aj spôsob jej vystupovania a komunikácie. Zásadne nerobí prvoplánované videá upozorňujúce na ženské vnady, ako je to bežné na Instagrame, no  nevytvára ani odborné príspevky o bežných automobiloch.

Vo svojich krátkych videách sa venuje automobilovým špecialitám, nesmierne vzácnym, drahým alebo inak výnimočným kusom, ktoré predstavuje v divácky atraktívnej podobe s neformálnym odľahčeným štýlom. Zaujímavosťou je, že napriek nespornej atraktivite má Alex výšku iba 167 centimetrov.

Domnievame sa, že práve absencia sexistického obsahu a prirodzenosť sú dôvodom, pre ktorý si Supercar Blondie udržiava tak obrovskú fanúšikovskú základňu, ktorá navyše neustále rastie. V roku 2018 bola jej Facebook stránka vyhodnotená ako najrýchlejšie rastúci auto-moto blog sveta.

Hodnota značky „Supercar Blondie“ dnes podľa magazínu factcelebs dosahuje 1 milión amerických dolárov.

Pre mnohých fanúšikov Supercar Blondie bude veľkým sklamaním, že je vydatá. Jej manžel je Nik Hirshi, po ktorom prebrala priezvisko – jej priezvisko za slobodna je Darvall.

Najvzácnejšie autá sveta v jednej garáži

Nový Renault sa zmenšuje podľa potreby, zaujal už milióny ľudí z celého sveta

Pár z Ruska dokazuje, že aj rodina môže mať skvelý životný štýl

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »