Video od Supercar Blondie

Nový Renault sa zmenšuje podľa potreby, zaujal už milióny ľudí z celého sveta

Renault Morphoz je najnovší koncept od francúzskej automobilky, ktorý sa prispôsobuje aktuálnym potrebám posádky. Môže byť malým i veľkým SUV.
Vydané 9. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Video, na ktorom blogerka známa ako Supercar Blondie ukazuje koncepčný automobil Renault Morphoz má už viac ako 44 miliónov zhliadnutí a vyše 46-tisíc komentárov. Zdá sa, že Renaultu sa spolupráca s touto populárnou blondínkou vyplatila.

Kľúčovou vlastnosťou nového vozidla je jeho schopnosť transformovať sa podľa aktuálnej potreby.

V podstate sa jedná o stredne veľké SUV, ktoré môže zväčšiť alebo zmenšiť svoj rázvor, objem batožinového priestoru, ale aj samotný interiér. Ten je výrazne odlišná od toho, čo poznáme dnes, v zdanlivej jednoduchosti sa ukrýva veľké množstvo dômyselných riešení. Napríklad sedadlá sa dajú otáčať podľa potreby, stredový tunel obsahuje skryté priestory pre uloženie mobilného telefónu alebo dotykové plochy LIVINGSCREEN na ovládanie funkcií auta.

V krátkej verzii City má Renault Morphoz dĺžku 4,40 metra, v dlhej verzii Travel 4,80 metra. Rázvor sa vtedy zväčšuje z 2,73 na 2,93 metra, okrem toho výrobca avizuje dostupnosť trakčných akumulátorov s kapacitou 40 kWh a možnosť ich doplnenia o ďalších 50 kWh pre prípad dlhšieho cestovania. Diaľničný dojazd by sa tak mal pohybovať okolo úrovne 700 kilometrov, ak by sa použila súčasná generácia batérií. Kto vie, v roku 2025 už možno budeme poznať aj nepomerne efektívnejšie spôsoby ukladania elektrickej energie, respektíve jej výroby počas jazdy.

Zaujímavosťou je, že koncept Morphoz nie je len akýmsi prázdnym výstrelom do tmy, ale reálnym obrazom nových modelov značky Renault. Stojí na modulárnej platforme CMF-EV a ponúka nám obraz toho, ako budú vyzerať nové vysokovýkonné elektromobily z Francúzska.

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.