Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

VIDEO | Supercar Blondie

Najvzácnejšie autá sveta v jednej garáži

Čítanie na 2 min. Navštívime spolu so Supercar Blondie Petersen Automotive Museum, kde môžete vidieť zbierku tých najhodnotnejších vozidiel na svete. Nie všetky sa vám však budú páčiť.

Ak máte radi nezvyčajné, historické alebo čímkoľvek výnimočné autá, v Petersen Automotive Museum v Los Angeles si určite prídete na svoje.

Autá z filmov ako Die Another Day, Green Hornet, Austin Powers, osobné vozidlá Steva McQueena, Roberta Kennedyho pred jeho zavraždením, unikátny šesťmetrový Rolls Royce Phantom 1 z roku 1925, prvé Ferrari, papamobil, DeLorean s pozlátenou karosériou a ďalších dvesto jedinečných vozidiel.

V trvalej expozícii Petersen Automotive Museum je obrovské množstvo hodnotných áut, pričom hodnota mnohých  presahuje hodnotu jeden milión amerických dolárov a nájdu sa tu aj kúsky za desiatky miliónov.

INZERCIA

Petersen Automotive Museum v Los Angeles má nielen pútavú expozíciu, ale aj vonkajšiu architektúru. Foto: Petersen Automotive Museum

Zaujímavosťou je, že tieto autá neskutočnej hodnoty si môžete pozrieť za úsmevne malé vstupné – iba 16 amerických dolárov. Je však najlepšie overiť si online, či v čase vašej plánovanej návštevy vôbec bude voľný slot pre návštevníkov, pretože vždy na niekoľko najbližších dní je múzeum z veľkej časti vypredané.

Priložené video od blogerky Supercar Blondie je však nakrútené v čase, keď v múzeu žiadne iné návštevy nie sú, čo je unikát sám o sebe.

 

Prečítajte si aj:

    None Found