Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Odporúčaná téma

Čítanie na 2 min.

Zoznam 300 overených čistiacich prostriedkov proti koronavírusu

Informácie o tomto príspevku

Vydané 13. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Titulná fotografia: Autopožičovňa AVIS spustila rozsiahle dezinfekcie vozidiel i priestorov

 

Americká agentúra pre ochranu životného prostredia tento týždeň vydala zoznam čistiacich prostriedkov, ktoré sa považujú za schopné odvrátiť chorobu prenášanú koronavírusmi COVID-19, je tu však veľká výzva: Väčšina produktov nemá testovanú účinnosť na nový koronavírus.

Spoločnosti majú zo zákona povolené robiť takéto vyhlásenia o účinnosti, to na základe usmernení EPA o vírusovej stratégii objavujúceho sa patogénu. COVID-19, choroba spôsobená koronavírusom, podľa EPA patrí do tejto kategórie, pretože je „menej bežná a menej predvídateľná ako etablované patogény“.

INZERCIA

Zoznam podľa EPA teda nemusel úplne zodpovedať tomu, čo ľudia chcú, preto na viac ako šiestich stranách zostavil American Chemistry Council’s Center for Biocide Chemistries zoznam overených prostriedkov. Je rozdelený do troch kategórií výrobkov: hotové na použitie, riediteľné a použiteľné s utierkami. Aktualizácia prebehla 6. marca 2020. Sú zoradené abecedne, teda nie podľa ich účinnosti.

Celý zoznam si môžete ako PDF pozrieť a stiahnuť tu: COVID-19-Product-List

Jedná sa o produkty, ktoré sú v predaji v Spojených štátoch amerických, ale aj pre Európanov sa jedná o dôležitý zoznam, pretože množstvo z týchto produktov si môžu zadovážiť nákupom cez internet, pričom doba dodania sa môže pohybovať v rozpätí niekoľkých dní až dvoch týždňov. Samozrejme, je potrebné počítať s tým, že momentálna situácia praje predajcom čistiacich prostriedkov a mnohí majú vypredané sklady.

 

Inzercia

 

 

Prečítajte si aj:

Informácie o tomto príspevku

Vydané 13. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0