Príbehy antivaxerov

Povedali, že sa zaočkovať nedajú. Mesiac na to dvojica zomrela po nakazení Covidom

Neboli typickí odporcovia očkovania, no do vakcinácie sa nehrnuli. Osudnou sa im stala ich ľahkovážnosť.
Vydané 20. septembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Manželský pár bol na internete známy pod prezývkou Alabama Pickers. Prostredníctvom svojho youtube channelu dávali divákom rady a tipy  pri kúpe historických predmetov, oblečenia či domových dekorácií. Zároveň na eBay pôsobili ako predajcovia pod užívateľskou prezývkou bama4348.

Vľavo sa nachádza Tristan Graham a vpravo Dusty Gragam.| YouTube.com

Z ich posledného spoločného 90 minútového videa je zrejmé, že  manželia brali pandémiu na ľahkú váhu. Obaja vo videu tvrdia, že už zažili aj horšie a nemyslia si, že by sa mali báť práve koronavírusu. V súčasnosti ich youtubový kanál už neexistuje. Toto konkrétne video bolo  niekoľkokrát z platformy odstránené, no aktuálne ho opäť uverejnil kanál Vaxx Mann. Kanál Vaxx Mann je pod správou stránky sorryantivaxxer,  ktorá sa venuje tragickým príbehom odporcov očkovania proti COVID19. Ich cieľom nie je zastrašiť  ľudí, ale  vzdelávať ich  a zabrániť im, aby urobili rovnakú chybu, ktorá by ich mohla stáť život.

Tristan sa bála

Tristan v 15 rokoch prekonala rakovinu kostí, kvôli ktorej absolvovala deväťmesačnú chemoterapiu. Podľa jej slov sa nechcela zaočkovať pre predchádzajúce negatívne skúsenosti s chemoterapeutickým liekom Adriamycínom. Bála sa, ako na vakcínu zareaguje. Jej manžel Dusty neuviedol dôvod, prečo vakcínu odmieta.

Dusty spochybnil očkovaciu látku proti COVID19, podľa neho technicky nejde o vakcínu, ale o terapiu imunity. Dodal tiež, že korona tu s nami už nejaký rok je a on počas tejto doby ani raz neochorel.

V čase, kedy sa obľúbený youtubový pár nakazil boli čísla hospitalizovaných v štáte Alabama alarmujúce. V polovici augusta neboli voľné lôžka na oddeleniach, ktoré boli určené pre pacientov s COVID19. Tento stav, bohužiaľ, trvá dodnes. Nanešťastie Tristan Graham bola v auguste hospitalizovaná a pre vážne komplikácie v spánku zomrela. Stalo sa tak  v nedeľu 25. augusta.

Oranžovou farbou sú zobrazené lôžka, ktoré sú obsadené pacientmi nakazenými koronou. | coronavirus.jhu.edu

Po smrti založil charitatívnu zbierku

Dusty dva dni po smrti jeho manželky založil charitatívnu zbierku, z ktorej peniaze mali poputovať na lekárske a pohrebné výdavky. V popise charitatívnej zbierky sa Dusty priznal k tomu, že aj on sa nachádza na JIS-ke a bojuje so zákernou chorobou. Dúfal, že sa z toho do týždňa dostane a zvyšné peniaze daruje svojim dvom deťom.

Podľa informácií, ktoré uverejnila na Dustyho facebookovom profile jeho dcéra Windsor mali Dustyho pripojiť na dýchacie prístroje. Najskôr však vyskúšali BiPAP, ide o druh mechanickej ventilácie, pri ktorej pacient dýcha samovoľne. Avšak táto metóda nebola z dlhodobého hľadiska efektívna, a tak bol premiestnený k ventilátoru. Okrem agresívnej covidovej pneumónie, Dustyho trápila aj krvná zrazenina v dolnej končatine. Momentálne je príspevok odstránený.

Vo štvrtok 16. septembra  Windsor informovala verejnosť  o smrti svojho otca prostredníctvom platformy GoFundMe.  „Ďakujem za všetky milé slová a pomoc v tomto ťažkom období.“ – poďakovala všetkým ľuďom, ktorí darovali pozostalým rodinným príslušníkom peniaze na výdavky spojené s lekárskou starostlivosťou a pohrebom.

Aktuálne sa vyzbieralo 25 106 dolárov | GoFundMe

Hoci sa ľudia snažia spoločnými silami vyzbierať požadovanú čiastku 30 000 dolárov, neodpustia si kritické komentáre.

,,Som šťastný, že umreli. Využívali svoju silu na šírenie klamstiev. Som si istý, že mnoho ľudí kvôli ich radám umrelo.“ – napísal jeden z darcov

Ďalší medzitým napísal: „Prispel som, pretože dúfam, že ostatní si prečítajú množstvo správ, ktoré šíria informácie o očkovaní,“ a dodáva, že ​​„skutoční ľudia zomierajú. Zvlášť tí, ktorí sú proti tejto vakcíne.“

„Je mi ľúto vašej straty,“ napísal ďalší darca „Teraz je už len na vás, aby ste šírili dobro. Rozprávaním ich príbehu a svojho  môžete niečo zmeniť. Pomáhajte zachraňovať životy iných ľudí.“

„Pohreb je drahý, vakcína je zadarmo“ | GoFundMe