Plávajúce prasiatka a ďalšie chuťovky najkrajších pláží v Karibiku. Na ktorú by ste išli?

A, Grand Cayman – Seven Mile Beach Jedna z najkrajších pláží Karibiku, Seven Mile Beach na ostrove Grand Cayman, je ukážková pláž z pohľadnice. Táto oblasť sa nachádza na západnej strane Grand Caymanu a láka cestovateľov z celého sveta. Vďaka nebesky modrým vodám a jemnému bielemu piesku, je toto pobrežie domovom mnohých najluxusnejších nehnuteľností v… Prečítať celé

A, Grand Cayman – Seven Mile Beach

Vďaka nebesky modrým vodám a jemnému bielemu piesku, je toto pobrežie domovom mnohých najluxusnejších nehnuteľností v Karibiku. Nájdete tu aj niekoľko rezortov svetovej úrovne, ktoré vám ponúkajú možnosť ubytovania priamo na pláži.

Pláž Seven Mile Beach zahŕňa aj množstvo rôznych aktivít.

Či už chcete popracovať na svojom opálení a relaxovať, alebo vyskúšať parasailing a ďalšie vodné a adrenalínové športy, Seven Mile Beach vám dáva perfektnú príležitosť užiť si, o čom je Cayman.

Seven Mile Beach. Zdroj: beaches.com

B, Ďalšou skvelou atrakciou je Stingray City.

Stingray City patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie Kajmanských ostrovov.

Je to skupina morských piesočných dún, ktorá sa nachádza 40 kilometrov od pobrežia Grand Cayman, a ponúka prehliadky v rozsahu od 3, do 5 hodín.

Milovníci vodných živočíchov si tu naplno užíjú kontakt s morským životom, pri brodení sa medzi priateľskými rajami, ktoré sa zhromažďujú v blízkosti piesočnatého pobrežia.

Tento jedinečný zážitok vám umožní priblížiť sa k týmto nádherným zvieratám najbližšie ako sa dá.

Stingray City. Zdroj: thebeach.com

C, Pigeon Point, Tobago, Trinidad a Tobago

Zatiaľ čo Trinidad je pre mnohých známy tým, že sa tu koná jedna z najväčších karnevalových osláv v Karibiku, na jeho sesterský ostrov Tobago sa ľudia chodia schladiť a odpočinúť si.

Nie je na to lepšie miesto ako Pigeon Point Beach, najobľúbenejšia pláž ostrova na juhozápadnom konci.

Je domovom svetoznámeho móla so slamenou strechou, ktoré sa stalo medzinárodne uznávaným podpisom Tobaga.

Súčasťou rezortu je dlhý úsek bielej piesočnatej pláže s teplou akvamarínovou vodou.

Vyskúšajte aj plavbu loďou s preskleným dnom, ktorá má fenomenálnu trasu, pretože zastavuje na mnohých miestach, kde môžete bezpečne stáť a čľapkať sa okolo.

Pigeon Point Beach. Zdroj: visittobago.gov.tt

D, Dominikánska republika – Playa Rincón

Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami s bielym pieskom, tropickou atmosférou a krásnymi letoviskami, ktoré uspokoja všetkých.

Tieto dve pláže by vám pri návšteve Dominikánskej republiky nemali uniknúť!

Playa Rincón

Neuveriteľná päťkilometrová nedotknutá pláž Playa Rincón s bielym pieskom, lemujúca zátoku s pokojnými tyrkysovými vodami, posiata kokosovými palmami, sa nachádza v skoro každom svetovom rebríčku TOP 10 najkrajších pláží na svete.

Jedna strana pláže má poslušné a pokojné vody ako stvorené na šnorchlovanie a opaľovanie sa, zatiaľ čo na severnej strane sú besniace sa vlny ideálne na vodné športy.

Playa Rincón. Zdroj: lopesancostabavaro.com

E, Dominikánska republika – Bávaro beach

Pláž Bávaro v Dominikánskej republike je hlavnou plážou Punta Cana, ktorá sa tiahne od Cabeza de Toro po Macao.

Aj keď neexistuje žiadna oficiálna definícia a hranice s jej susednými plážami sú plynulé, dá sa ľahko povedať, že Bávaro Beach – alebo Playa Bávaro, ako sa tomu hovorí v španielčine – je najdlhšou plážou v celej oblasti Punta Cana.

Je to tiež miesto, kde sa odohráva väčšina plážových akcií v Punta Cana.

Keďže je pláž extrémne dlhá (viac ako 40km) a široká, miesta je tu vždy viac než dosť, a človek tu nikdy nemá pocit, že je pláž preplnená.

Nadchne vás svojou dokonalou vodou a jemným bielým pieskom, ktorý je lemovaný palmovým zátiším, v ktorom nájdete príjemný tieň na oddych od horúceho slnka.

Playa Bávaro. Zdroj: planetofhotels.com

F, Bahamy – Exumas

Možno ste už videli fotografie turistov, ktorí plávajú s prasatami v plytkých krištáľovo čistých vodách Exumas.

Exumas sú súostrovím 365 ostrovov s nedotknutými nedotknutými plážami a zafírovo modrými vodami.

Tak prečo sú na pláži v Exumas na Bahamách ošípané?

Predtým, ako boli na Bahamách ošípané, bol Big Major Cay úplne neobývaný. Susedný ostrov Staniel Cay bol kedysi známou farmárskou dedinou. Nie je jasné, či ošípané preplávali, keď chceli viac jedla, alebo či farmári priviezli ošípané na susedný ostrov Big Major Cay kvôli prasaciemu smradu, to sa hádam nikdy nedozvieme.

Či tak alebo onak, plávanie s ošípanými je jednou z najobľúbenejších aktivít na karibských ostrovoch.

Okrem tohto prasacieho výstrelku, tu na vás čaká krištáľovo čistá a takmer až neuveriteľne modrá voda.

Medzi pestrofarebnými rybami, morskými slimákmi, korytnačkami, hviezdicami a žralokmi nebude vaše dobrodružstvo pri šnorchlovaní nudné.

Plávajúce prasatá na Bahamách. Zdroj: planetofhotels.com