Najlepšie miesta na potápanie v klietke so žralokmi (1.časť)

Existuje veľa vecí, ktoré majú ľudia na svojich zoznamoch. Mnohokrát tieto ciele zahŕňajú cestovanie na nové miesta, a zažívanie nových a vzrušujúcich dobrodružstiev. Jednou z takýchto aktivít je potápanie v klietke so žralokmi. Vzrušenie byť zoči-voči najzúrivejším predátorom prírody je niečo, čo zaručene vytvorí spomienku na celý život! Doslova zostúpite do vody v klietke, a… Prečítať celé

Existuje veľa vecí, ktoré majú ľudia na svojich zoznamoch.

Jednou z takýchto aktivít je potápanie v klietke so žralokmi.

Doslova zostúpite do vody v klietke, a máte na sebe kompletnú potápačskú výstroj, takže môžete dýchať pod vodou.

Do vody sa hodí návnada na prilákanie žralokov, a potom dostanete sedadlá v prvom rade, aby ste ich mohli pozorovať, ako plávajú okolo vás a kŕmia sa.

INZERCIA

Najlepšie miesta na potápanie v klietke so žralokmi

Potápanie v klietke so žralokmi v Gansbaai. Zdroj: checkyeti.com

Gansbaai, Južná Afrika

Na južnom cípe Južnej Afriky sa spájajú dva rôzne vodné prúdy, teplé prúdy z Indického oceánu sa miešajú s chladnejšími prúdmi Atlantického oceánu. V mieste, kde sa tieto dva oceány stretávajú, existuje široká škála morského života.

Sezóna: Celoročne (najlepšie od mája do októbra)

Na juhozápadnom cípe Južnej Afriky je vyše 300 kilometrový úsek pobrežia, medzi Gansbaai a Mossel Bay, známy ako svetové hlavné mesto bielych žralokov.

Zatiaľ čo na svete žije asi 400 druhov žralokov, v Južnej Afrike žije 100 z nich.

Veľký biely však priťahuje najväčšiu pozornosť, vďaka svojej obrovskej veľkosti a dravosti, a v Gansbaai je k dispozícii nespočetné množstvo potápačských zájazdov so žraločou klietkou.

Galapágy

Galapágy sú úžasné miesto, ktoré vyzerá ako z iného sveta, so svojou úžasnou krajinou a jedinečnou divokou prírodou.

Ostrovy sú domovom viac ako 400 druhov morského života, a 17 % z nich je jedinečných iba pre Galapágy.

Sezóna: jún až október

Medzi delfínmi, tuleňmi, uškatcami a iným vodným životom je v tejto oblasti veľa rôznych druhov žralokov, vrátane kladivohlavého, galapágskeho žraloka, útesových žralokov, žralokov čiernych a šedých.

Na vrúbkované kladiváky je skutočne pôsobivý pohľad, pretože sa zhromažďujú v skupinách po tristo alebo viac!

Potápanie v klietke so žralokmi na Bahamách. Zdroj: sk.pinterest.com

Tiger Beach, Bahamy

Tiger Beach na Bahamách dostala svoje meno kvôli častému návštevníkovi jej vôd, tým je žralok tigrovaný.

V posledných rokoch si tento žralok získal veľkú pozornosť na Tiger Beach, pričom veľa ľudí sem prichádza plávať a pozorovať tieto obrovské žraloky.

Sezóna: október až január

Útesy v blízkosti Tiger Beach sú domovom množstva morského života, vrátane obrovského množstva koralov.

Ak by ste sa chceli v týchto vodách potápať so žralokmi, mohli by ste zahliadnuť aj iné žraloky, ktoré tu žijú, vrátane žraloka citrónového, žraloka kladivohlavého, karibského útesového žraloka a ďalších.

Kokosový ostrov, Kostarika

Kostarika je známa svojou bujnou zeleňou a bohatým životom zvierat vo vode.

Tieto vody navštevuje mnoho druhov žralokov, vrátane obrovského žraloka veľrybieho, veľkých skupín žralokov kladivohlavých a zastrašujúceho žraloka býčieho. Vyskytujú sa tu aj žraloky z Galapág.

Kokosový ostrov je známy ako ostrov žralokov, keďže je jedným z mála útočisk na svete, kde je stále možné pozorovať veľké množstvo niekoľkých druhov žralokov, a preto ho každoročne navštívia stovky turistov.

Toto miesto svetového dedičstva má najväčšie zhromaždenie žralokov kladivohlavých.

Menej bežným druhom žraloka je žralok Thresher, ktorý tiež žije vo vodách pri Kokosovom ostrove.

Tieto žraloky sú jedinečné v tom, že majú obrovskú chvostovú plutvu, ktorú používajú na omráčenie rýb predtým, ako ich zjedia.

Potápanie so žralokmi na Farallonských ostrovoch. Zdroj: sk.pinterest.com

Farallonské ostrovy, Kalifornia

Farallonské ostrovy pri pobreží San Francisca sú vzdialené, drsné a pre väčšinu ľudí nedostupné.

Tri zo štyroch ostrovov označil prezident Theodore Roosevelt v roku 1909 za národné útočisko pre divú zver, pričom štvrtý ostrov bol pridaný v roku 1969.

Oblasť sa hemží úžasným morským životom a tiež obrovským sortimentom vtákov.

Sezóna: Od konca septembra do konca novembra.

Farallonské ostrovy sú vďaka svojmu štatútu prírodnej rezervácie bezpečným prístavom pre migrujúce druhy, ako je žralok biely.

Tieto žraloky zvyčajne prichádzajú do oblasti okolo polovice júla, a lovia pozdĺž kalifornského pobrežia počas leta až do jesene, a pred začiatkom zimy sa vydávajú späť do Tichého oceánu.

Nie je jasné, koľko žralokov navštívi Farallonské ostrovy každú sezónu, ale odhady sa pohybujú od 30 do 100 jedincov, a zahŕňajú niektoré z najväčších zaznamenaných exemplárov.

Potápanie v klietke vo Farallone sa vykonáva udržateľne a eticky, čo umožňuje týmto nádherným tvorom relatívne nerušene fungovať, pričom podporuje životne dôležitý výskum a zvyšuje povedomie verejnosti.