Múzeum budúcnosti: Nič podobné ste ešte nezažili!

Múzeum budúcnosti: „Sme domovom optimistickej predstavivosti a usilujeme sa o udržateľnejšiu budúcnosť pre všetkých. Naším cieľom je inšpirovať a posilniť ľudí, aby pozitívne formovali ďalšiu kapitolu ľudstva.“ Budova, ktorá na prvý pohľad upúta O tom, že sa Dubaj môže popýšiť hneď niekoľkými architektonickými skvostmi, niet pochýb. K jeho veľkolepým divom sa pridala ďalšia budova. Budova… Prečítať celé
Vydané 26. mája 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Múzeum budúcnosti: „Sme domovom optimistickej predstavivosti a usilujeme sa o udržateľnejšiu budúcnosť pre všetkých. Naším cieľom je inšpirovať a posilniť ľudí, aby pozitívne formovali ďalšiu kapitolu ľudstva.“

Budova, ktorá na prvý pohľad upúta

O tom, že sa Dubaj môže popýšiť hneď niekoľkými architektonickými skvostmi, niet pochýb. K jeho veľkolepým divom sa pridala ďalšia budova. Budova Múzea budúcnosti je architektonickým a technickým zázrakom. Jej dizajn plynie z prelínania sa medzi minulosťou a budúcnosťou. Tvorcovia pri jej návrhu a stavbe využili pokročilé technológie aj tradičné umelecké formy. Fasáda budovy je posiata arabským písom a tvorí plátno pre poéziu Jeho Výsosti šejka Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma.

Tvar celej budovy je futuristická a jej forma je symbolická. Kruhová budova predstavuje ľudstvo, zelený kopec, na ktorom stojí, predstavuje zem a prázdno v strede kruhu predstavuje neznámu budúcnosť.

Múzeum budúcnosti

Foto: Riyas Mohammed

Čím je toto múzeum také výnimočné?

Múzeum budúcnosti (arabsky: متحف المستقبل) je známe ako svojím krásnym dizajnom, tak aj vnútornými atrakciami. Tie návštevníkom ukazujú, ako bude vyzerať svet, najmä Dubaj, o 50 rokov. Múzeum ponúka výstavný priestor pre inovatívne a futuristické ideológie, služby a produkty. Jeho prvé tri poschodia sú plné pútavých výstav, ktoré sa zameriavajú na možnú budúcnosť rozvoja vesmírnych zdrojov, ekosystémov a bioinžinierstva a na zdravie, wellness a spiritualitu. Ďalšie poschodie predstavuje technológie blízkej budúcnosti, ktoré zmenia náš svet. Technológie blízkej budúcnosti vystavené na tomto poschodí riešia hlavne výzvy v oblastiach ako zdravie, pitná voda, potraviny, doprava a energie. Posledné poschodie je venované deťom. Na ňom si  deti budú môcť vyskúšať skúmať a riešiť zaujímavé výzvy.

Na čo sa môžete tešiť?

Múzem budúcnoti ponúka interaktívnu prehliadku množstvom zaujímavých pavilónov. Vydajte sa na nezabudnuteľnú jazdu mimo našu Zem. Navštívite vesmírnu stanicu OSS Hope. Tu môžete zistiť, aké nové technológie ponúka rok 2071, ktorý je aj rokom stého výročia založenia Spojených Arabských Emirátov (UAE). Návštevníci si môžu vyskúšať virtuálne skafandre, spoznať vesmírnu stravu alebo si vychutnať úchvatný pohľad na svet z hviezd.

Po návrate z návštevy OSS Hope môžete zamieriť do Inštitútu Heal. V inštitúte sa skúma probelmatika zmený klímy novými spôsobmi. Veľkým lákadlom tohoto pavilónu sa stala aj Klenba života, ktorá funguje ako virtuálna 3D knižnica.  DNA virtuálna knižnica obsahuje údaje až o 2 400 druhoch, ktoré sa vyskytujú na Zemi. Ponúka aj množstvo interaktívnych skenerov, v ktorých možno kombinovať DNA rôznych druhov a vytvárať tak nové, navzájom pospájané druhy, ktoré by mohli prežiť na Zemi. A nezabudnite preskúmať aj rôzne biosféry, ktoré boli vytvorené a pripavené pre všetky nové druhy rastlín a živočíchov!

Ďalšou časťou tohoto skvostného múzea je Al Waha, časť múzea venovaná meditácii a duševnému zdraviu. V AL Wahe sú návštevníci vyzvaní, aby odložili svoje osobné mobilné zariadenia, a aby sa odpútali od digitálneho sveta a znovu spojili so svojou mysľou, telom a duchom. Tento meditačný priestor je osvetlený tlmeným svetlom a v pozadí je počuť vibračný gong.

Posledné poschodie múzea (okrem poschodia určeného pre deti do 10 rokov) je oslavou nových technológií a technológií nie príliš vzdialenej budúcnosti. Nájdete tu nazaj široké spektrum rôznych gadgetov a technologických hračiek. Či už pôjde o robotického sokola alebo psa až po samojazdiace auto a tryskový batoh.

Pokračujte na ďalší príspevok »