Bude bitka miliardárov? Musk a Zuckerberg sa dohodli na zápase

Elon Musk a Mark Zuckerberg, dvaja svetovo známi technologickí magnáti, sa dohodli na neobvyklom stretnutí – zápase v klietke. Päťdesiatdvaročný majiteľ platformy Twitter vyzval v júni Zuckerberga do ringu. Ten výzvu akceptoval a následne prehlásil, že už je pripravený. Zakladateľ Mety na svojej novej platforme Threads uviedol, že by si s Muskom chcel zmerať sily… Prečítať celé
Vydané 21. augusta 2023 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Elon Musk a Mark Zuckerberg, dvaja svetovo známi technologickí magnáti, sa dohodli na neobvyklom stretnutí – zápase v klietke. Päťdesiatdvaročný majiteľ platformy Twitter vyzval v júni Zuckerberga do ringu. Ten výzvu akceptoval a následne prehlásil, že už je pripravený.

Zakladateľ Mety na svojej novej platforme Threads uviedol, že by si s Muskom chcel zmerať sily 26. augusta. Avšak Elon zatiaľ nesúhlasil s navrhovaným termínom.

Zuckerberg vs Musk

Do tejto kauzy sa zapojil aj prezident UFC Dana White. Na známej sociálnej sieti zverejnil video (s komerčným úmyslom), na ktorom má na sebe tričko s nápisom „Zuckerberg vs Musk“. Vyzval fanúšikov, aby sa priklonili na jednu zo strán a vyjadrili tak svoj postoj. Zároveň ponúkol pomoc s organizáciou exhibičného zápasu.

White tvrdí, že to bude najväčší zápas v histórii sveta, ktorý by prekonal sledovanosťou všetky súčasné rekordy.

Obaja muži sa zhodli, že v zápase by mala byť aj charitatívna zložka. Musk oznámil, že “šou“ bude možné sledovať na platformách X a Meta, pričom všetky zisky pôjdu na charitu pre veteránov. Začiatkom augusta tiež spresnil, že organizátormi zápasu bude jeho a Zuckova nadácia, nie UFC.

Okrem toho Musk informoval verejnosť o tom, že rokuje s talianskou vládou o mieste konania. Veľmi túži po tom, aby sa zápas odohral v rímskom Koloseu. To ale nebude možné. Podľa jeho slov mu talianska premiérka Giorgia Meloniova prisľúbila iné ikonicke miesto.

Taliansko je pripravené usporiadať boj v klietke medzi miliardármi Elonom Muskom a Markom Zuckerbergom. Potvrdil to taliansky minister kultúry Gennaro Sangiuliano. „Premýšľame, ako zorganizovať veľkú charitatívnu akciu, pričom budeme rešpektovať a plne chrániť lokality,“ dodal minister Sangiuliano. Musk povedal, že chce „vzdať úctu minulosti a súčasnosti Talianska“.

Milovník bojových umení

Zuckerberg vyjadril náklonnosť k brazílskemu jiu-jitsu počas vystúpenia v populárnom podcaste Joea Rogana, ale až donedávna ho nikto nevidel v akcii.

Miliardár prvýkrát umožnil svetu nahliadnuť do svojho tréningového režimu vlani v septembri, keď zdieľal zábery s bojovníkom PFL Khai Wu. Hviezdy UFC ako Michael Bisping, Gilbert Burns, Sean O’Malley, Aljamain Sterling a Max Holloway sa pridali k tisíckam ľudí, ktorí zaplavili Zuckerbergovu sekciu komentárov na Instagrame milými slovami.

Najväčší dojem na Zuckerberga urobil bývalý šampión UFC Conor McGregor, ktorý tiež chválou nešetril. ZDROJ: TWITTER

Na druhej strane Elon už skôr priznal, že málokedy cvičí. „Ovládam skvelý ťah, ktorý nazývam ‚Mrož‘, kde len ležím na súperovi a nič nerobím,“ napísal Musk na Twitteri.

Kto teda pravdepodobne vyhrá?

Mark má tiež vekovú výhodu, je mladší o 13 rokov. ILUSTRAČNÁ FOTOGRAFIA

Zuckerberg by mohol byť prirodzeným favoritom na víťazstvo. Okrem jiu-jitsu tréningov podstúpil aj rôzne fyzické výzvy, vrátane náročného workoutu Murph – to zahŕňa kombináciu cvičení zameraných na kondíciu a svalovú vytrvalosť (stovky drepov, klikov a príťahov, pričom človek je navyše zaťažený vestou).

V čom Musk dominuje je výška. Meria približne 190 centimetrov, čo je takmer o dvadsať viac ako má Zuckerberg. Elon tiež uviedol, že kedysi trénoval džudo, karate a pouličný boj bez pravidiel, ale priznal, že to bolo „veľmi dávno“.

 

Musk hlási zdravotné problémy

Ešte ani nezápasil a už sa vyhovára na zdravotné problémy. V tomto duchu sa niesla kritika Zuckerberga na adresu šéfa Tesly. Ten medzičasom oznámil, že ho zrejme neminie operácia, ktorá môže oddialiť plánovaný zápas. Elon Musk ma problém s pravou lopatkou, z chirurgického zákroku by sa tak zotavoval niekoľko mesiacov.

„Myslím si, že sa všetci zhodneme na tom, že to Elon (so zápasom) nemyslí vážne, a je čas ísť ďalej.“ Posmešne dodal: „Ak by si to niekedy rozmyslel, vie kde ma nájde“.

Čo predchádzalo výzve do ringu?

„Som za zápas v klietke, ak aj on“

Zrejme aj vám zišlo na um, čo mohlo viesť dvoch miliardárov k tomu, aby sa dali na zápas v ringu. Všetko to začalo v júni, keď sa na Muskovej platforme objavil príspevok o tom, že spoločnosť Marka Zuckerberga má v pláne uviesť na trh novú sociálnu sieť s názvom Threads, ktorá by mala byť priamou konkurenciou pre Twitter. Elon Musk na to zareagoval s istou dávkou irónie: „Celý svet sa určite teší, ako bude pod palcom Zuckerberga“. Situáciu ešte viac vyostril komentár jedného z fanúšikov, ktorý upozornil na to, že Mark sa už nejakú dobu venuje tréningu ju-jitsu. Krátko po tejto interakcii nasledovala verejná výzva na zápas.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »