Bizarné aj vtipné. Zbierka nevšedných zákonov zo zahraničia, ktoré tam platia aj pre našincov

Jazdiť na krave v opitosti, je v Škótsku nelegálne + byť v bezvedomí na vlastnej svadbe je v Nemecku zakázané, čo je zákernejšie?

Pokračovanie tých najabsurdnejších zákonov z celého sveta.

Čo mysíte, ktorý zákaz by vám vadil najviac?

Aj zlodeji majú svoje práva

Nesmiete zamknúť zlodeja na záchode, ak sa vláme do vášho domu v Holandsku.

Toto sa považuje za odňatie slobody, čo je nezákonné.

Kanadské rozhlasové stanice musia hrať kanadských umelcov

Kanaďania sú skutočne patriotická partia.

Až do takej miery, že všetky kanadské rozhlasové stanice sú zo zákona povinné hrať kanadských umelcov v éteri najmenej 35 percent času, najmä v čase od pondelka do piatku od 6:00 do 18:00.

Byť v bezvedomí na vlastnej svadbe je v Nemecku zakázané

Nemecké právo uvádza, že manželstvo je neplatné, ak si jeden z manželských partnerov v skutočnosti neuvedomuje, že sa berie, alebo je počas konania v bezvedomí.

Iný kraj iný mrav, na nemeckej svadby by vám ruské štandardy neprešli. Zdroj: roflrazzi.cheezburger.com

Zabudnite na Titanic s pirátom

V štáte Viktória v Austrálii môžete byť podľa relatívne nedávneho zákona z roku 1958, odsúdený až na desať rokov väzenia za obchodovanie alebo dokonca korešpondenciu s pirátom.

Nosenie vysokých opätkov na Akropole je nezákonné

Pri balení na cestu do Grécka dbajte na správnu obuv.

Krajina zakázala vysoké opätky na Akropole v roku 2009, takže v Parthenone žiadne ihličky.

Nie sme si istí, prečo by sa niekto chcel vydať na túru okolo ruín a prachu v podpätkoch, ale Gréci zaviedli tento zákaz, aby chránili ruiny pred poškodením spôsobeným ostrými topánkami.

Ruiny sú staré takmer 2 500 rokov.

Jazdiť na krave v opitosti, je v Škótsku nelegálne

Ten istý zákon uvádza, že v opitosti nemôžete mať pri sebe nabitú strelnú zbraň.

Zákaz kosenia v nedeľu

Kosenie trávnika v posledný deň v týždni, je v Nemecku prísne zakázané.

Ak sa rozhodnete kosiť trávu v nedeľu bez ohľadu na to, môže vás to podľa nemeckých zákonov stáť až 50 000 EUR.

Od kráľovskej spálne svetlo preč

V okruhu piatich kilometrov od kráľovskej spálne v paláci Versailles vo Francúzsku, nesmie byť viditeľné žiadne svetlo.

Tento zákon z 18. storočia znamená, že futbalový klub Versailles nemá reflektory.

V dôsledku toho nemôže hostiť všetky svoje domáce zápasy – vrátane jedného proti Toulouse v januári 2022.

Zápas musel presunúť na ihrisko svojho súpera vzdialené takmer 700 kilometrov.

V Benátkach v Taliansku je kŕmenie holubov nezákonné

Benátski zákonodarcovia v roku 2008 oficiálne zakázali kŕmenie otravnej hydiny.

Hovorí sa, že čistenie od vtákov stálo každého občana 275 eur ročne, takže teraz sa karta obrátila.

Ak vás prichytia pri kŕmení holubov, hrozí vám pokuta až do výšky 700 eur.

Na aktivitu kŕmenia v Benátkach rýchlo zabudnite. Zdroj: sk.pinterest.com

Kanaďania dali potkanom prísny blok

Potkany nemajú povolený vstup do provincie Alberta v Kanade, a to ani ako domáce zvieratá.

Považujú sa za škodcu, ktorý ničí úrodu a šíri choroby, a program na kontrolu potkanov ich drží na uzde od 50. rokov minulého storočia.

Byť otravný na Filipínach je zločin

Trestný čin „nespravodlivého obťažovania“ – úmyselné rozčúlenie inej osoby – sa trestá odňatím slobody do 30 dní alebo pokutou, prípadne oboma.

Tento zákon sa môže vzťahovať na všetko, čo spôsobuje podráždenie.

Pozor na toho koho vozíte v Pakistane

V Pakistane je v niektorých provinciách počas určitých štátnych sviatkov zakázané mať jazdca na zadnej strane motocykla.

Toto pravidlo však neplatí vždy: výnimky môžu zahŕňať ženy, deti, starších občanov, príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní, bezpečnostných pracovníkov, zamestnancov základných služieb a novinárov.

Telá musia byť pochované na cintorínoch

Aj keď zomriete, nemecká legislatíva vás celkom nepustí.

Vo väčšine nemeckých štátov musia byť mŕtve telá pochované v rámci cintorína, podľa takzvaného Friedhofspflicht (povinnosť cintorína). Jedinou výnimkou je pohreb na mori.

To znamená, že aj keď bol zosnulý spopolnený, jeho telesné pozostatky musia byť stále uložené na cintoríne.

Z tohto dôvodu mnohé rodiny berú svojich blízkych na kremáciu do Švajčiarska, kde sa odovzdanie popola rodine považuje za „pochovanie“, a preto si ich môžu nechať, kde chcú.

V roku 2015 sa severný mestský štát Brémy stal prvým nemeckým štátom, ktorý zaviedol menej prísny zákon týkajúci sa ukladania zosnulých.

Obyvatelia mesta teraz môžu rozprášiť popol mŕtvych na súkromnom pozemku.