Kde sa oplatí žiť v Karibiku: tipy a inšpirácie na rajský život

Karibik je pre mnohých ľudí ideálnym miestom na dovolenku. Rovnako aj ľudia, ktorí uvažujú o presťahovaní sa za iným životným štýlom, môžu mať Karibik na svojom zozname potenciálnych destinácií. Karibik, ktorý pozostáva z viacerých ostrovných štátov a niektorých pobrežných krajín na pevnine, ponúka obrovské množstvo miest na život, z ktorých každé má svoje výhody a… Prečítať celé
Vydané 30. septembra 2022 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Karibik je pre mnohých ľudí ideálnym miestom na dovolenku.

Rovnako aj ľudia, ktorí uvažujú o presťahovaní sa za iným životným štýlom, môžu mať Karibik na svojom zozname potenciálnych destinácií.

Karibik, ktorý pozostáva z viacerých ostrovných štátov a niektorých pobrežných krajín na pevnine, ponúka obrovské množstvo miest na život, z ktorých každé má svoje výhody a nevýhody.

Na základe faktorov, ako sú ceny nehnuteľností, životný štýl a vybavenie v každej z lokalít, nasleduje rebríček najlepších miest na život v Karibiku.

 

 

 

Grenada

Grenada je obľúbenou lokalitou pre tých, ktorí chcú druhý domov, pretože medzi luxusnými hotelmi je niekoľko obytných komplexov.

Je obľúbený aj medzi dôchodcami, ktorí si chcú užiť dôchodok v krásnom prostredí, a zároveň si užívať množstvo možností trávenia voľného času.

 

Grenada. Zdroj: mrhudsonexplores.com

 

Belize

Belize je jediná anglicky hovoriaca krajina v Strednej Amerike, a zároveň jeden z najlacnejších karibských rajov.

Bolo to srdce starovekej mayskej civilizácie a nájdete tu množstvo ruín na objavovanie a turistiku.

Je to jediná krajina na svete s rezerváciou jaguárov, a je tiež rajom pre vtáky a hmyz. Ochranári odhadujú, že tu žije cez 500 druhov vtákov a 500 druhov rýb.

Komunita expatov v Belize je tu už dobre zabývaná, otvorená voči novým ľuďom.

Kúpa nehnuteľnosti v Belize je jednoduchá a cenovo dostupná, a investícia do dovolenkových nehnuteľností na prenájom turistom je lukratívnou možnosťou.

 

Belize. Zdroj: caribbeanlifestyle.com

 

Roatán, Honduras

Tento zelený kopcovitý ostrov pri severnom pobreží Hondurasu s malou rozlohou, je lemovaný útesom bohatým na morský život, a zdobený plážami s bielym pieskom.

Pláže sú tu tiché a nedotknuté. Život je uvoľnený, žije sa v rytme slnka a oceánu.

Nenachádzajú sa tu žiadne rezorty zvučných mien, ani žiadna výšková zástavba. Toto je Karibik starej školy, aj keď je vybavený modernými vymoženosťami.

Za menej ako 180 000 eur by ste mohli mať karibský dom s dvoma spálňami priamo pri vode, v pokojnej štvrti bez turistov.

Ak by ste tu žili iba časť roka, mohli by ste prenajať svoju nehnuteľnosť , a pokryť tak určitú časť nákladov.

Infraštruktúra je tu dobrá a neustále sa zlepšuje, tak isto aj zdravotníctvo.

Roatán je cenovo výhodný a ideálny pre pokojný život na slnku.

 

Roatán, Honduras. Zdroj: aboutroatanrealestate.com

 

Martinik

 

Na tomto francúzskom karibskom ostrove je zjavný francúzsky vplyv.

Martinik sa však od Francúzska líši tým, že sa môže pochváliť bujnými dažďovými pralesmi a úžasnými plážami, nehovoriac o niektorých z najlepších rumov na svete.

Jedným z dôvodov, prečo tam uvažovať o bývaní, je, že ide o jeden z najrozvinutejších ostrovov v Karibiku.

Má tiež úžasnú kulinársku scénu.

 

Martinik. Zdroj: pelipecky.sk

Dominikánska republika

 

Tento ostrov má všetko, od bujných lesov a ohromujúcich vodopádov, až po drsné sopky.

Dominikánska republika má skvelé počasie a pláže svetovej úrovne, nehovoriac o nízkych životných nákladoch a stabilnej vláde.

Severné pobrežie ostrova má jedny z najkrajších pláží v Karibiku, východné pobrežie je rajom športovcov, a má niektoré z najnovších dizajnérskych golfových ihrísk v regióne.

Je zaujímavé, že ľudia z Dominiky majú dlhú priemernú dĺžku života, to znamená, že mimoriadne veľa ľudí sa dožíva 100 rokov.

 

Mesto Las Terrenas, Dominikánska republika 

 

Ak hľadáte pokojný útek, ale so všetkými vymoženosťami domova, tak mesto Las Terrenas je pre vás ideálne.

Ponúka skvelé vymoženosti s kombináciou krásnych pláží, pocitu malého mesta, elegantného štýlu a relatívne cenovo dostupného prostredia.

Pred 24 rokmi mesto nemalo ani elektrinu, ale prílev 6000 Francúzov a Talianov, ktorí si toto miesto natoľko obľúbili, že sa tu rozhodli usadiť, zmenil ráz mesta.

Pôvodné staré drevené domy na pláži sú dnes trendovými kaviarňami a reštauráciami. Nájdete tu rodinné podniky, jednoduché občerstvenie, ale aj gurmánske talianske a francúzske reštaurácie.

Toto nie je all-inclusive rezortné územie, a vďaka prísnym zákonom o plánovaní by to tak malo zostať. Plážové hotely sú tu skôr malé a rodinné.

Pláže v okolí Las Terrenas sú jedny z najkrajších v Dominikánskej republike.

Najneuveriteľnejšie na tom sú však ceny nehnuteľností! Podkrovný byt s jednou spálňou a jednou kúpeľňou môžete mať už za 100 000 eur.

 

Dominikánska republika. Zdroj: travellersworldwide.com

 

Veľký Kajman, Kajmanie ostrovy

 

Jedno z najlepších miest na život v Karibiku, je rozhodne ostrov Grand Cayman, teda Veľký Kajman.

Čo sa týka životného štýlu, sú tu úžasné pláže, zaujímavá kultúra a rýchlo sa rozvíjajúca umelecká scéna.

Existuje tu široká škála možností nehnuteľností, takže existuje niečo, čo vyhovuje rôznym potrebám, vkusu a rozpočtom.

Ostrov je bohatý aj na prírodné zaujímavosti, luxusné rezorty, a je obľúbenou turistickou destináciou a magnetom pre výskumníkov unikátnej flóry a fauny.

Veľký Kajman je tiež obľúbenou destináciou pre sezónnych pracovníkov, pretože na ostrove je obmedzená miestna pracovná sila. Pracovné povolenia udeľuje vláda po dôkladnej kontrole kriminálneho pozadia a lekárskej kontroly. Jedinou väčšou prekážkou pri podávaní žiadosti o pracovné povolenie na Kajmanských ostrovoch je, že pred začatím procesu podávania žiadosti si musíte na ostrove nájsť prácu.

 

Veľký Kajman. Zdroj: expedia.com.hk

Pokračujte na ďalší príspevok »